60 Lucruri de făcut înainte de sfârșitul vieții

Persoana medie traieste 75 de ani. Sunt doar 27.000 de zile. În al treilea rând, probabil ați trăit deja. Trebuie să ne grăbim să obținem maximul din viață. Regulile speciale ale vieții de pe lista noastră vă vor ajuta în acest sens.







Care este cea mai utilă experiență de viață? Aceasta întrebare a fost cerută unui anumit număr de persoane. Și pe baza răspunsurilor lor, a fost creată o listă cu 60 de cazuri, care ar trebui să se facă înainte de sfârșitul vieții. La noi, pe un site, a fost deja publicată lista lucrurilor pe care trebuie să le facem înainte de sfârșitul vieții. Și chiar de mai multe ori. Dar această listă este complet diferită. Acestea sunt regulile originale ale vieții. Urmați-le și viața voastră se va schimba.

1. Gestionați-vă emoțiile

Nimănui nu îi plac oamenii rătăciți, care strică spiritele tuturor. Deci nu te superi din cauza lucrurilor mici. Și nu spargeți oamenii din jurul vostru. Dați-le starea de spirit pozitivă.

2. Aveți grijă de corpul vostru

3. Învață să-ți ceri scuze

Trebuie să fii capabil să recunoști greșelile tale. Deci, trebuie să-ți poți cere scuze. Nu contează cât de greu poate fi. Doar recunosc că te-ai înșelat. Sinceritatea este întotdeauna apreciată de oameni.

4. Iartă-i pe oameni care te-au tratat prost

Nimic nu inspiră o iertare sinceră a cuiva. Mânia vă va elibera mintea pentru obiective și sarcini noi. Doar iertați și treceți mai departe.

5. Faceți pace cu voi înșivă

Este la fel de important ca iartă pe cineva. Fii atent la tine. În fiecare zi.

6. Învățați să apreciați singurătatea

Trebuie să puteți petrece timpul singur. Aceasta este puterea cunoașterii de sine. Și acest lucru este important.

7. Revizuiți-vă credințele

8. Scapa de bagajele emotionale

Dacă te reține ceva, trebuie să înțelegi cum să scapi de ea. Timpul este un lucru valoros și nu îl puteți risipi.

9. Fiți interesați de oameni

Învățați să ascultați și să învățați noi de la fiecare persoană pe care o întâlniți pe drum. Toată lumea are o experiență pe care nu o aveți.

10. Lucrați pe relația voastră

Îmbunătățește-le constant și le aduce la un nou nivel. Faceți-i un obicei.

11. Dragoste profundă

Acesta este un sentiment util în sine.

12. Hrăniți spiritul de aventurism

Aventurierii au de obicei povesti mai cool. Deveniți un aventurier!

13. Înotați gol

Și în mod ideal, chiar și sub cerul limpede.

14. Du-te pe o barcă cu vâsle spre un ocean deschis

Să fie trei zile și trei nopți de ședere neîntreruptă în ocean. În același timp, puteți îndeplini punctul 13.

15. Încercați una nouă

Extindeți orizonturile și încercați în fiecare zi și învățați ceva nou.

16. Faceți ceea ce ați putea regreta mai târziu.

A face lucruri stupide din când în când este distractiv. Doar nu faceți lucruri stupide și fapte.

17. Nu rezista setei interioare pentru călătorii

Fă fără să simți nevoia de a te justifica în fața cuiva. Doar ascultați vocea interioară, care încearcă să vă spună că trebuie să cunoașteți și să explorați lumea.

18. Locuiți într-un loc diferit de orașul sau țara de origine

Acest lucru vă va oferi idei noi. Veți deveni mai deschisi și acest lucru vă va lărgi orizonturile.

19. Vizitați o țară nouă în fiecare an

De ce nu te duci unde nu erai? De ce nu o faceți în fiecare an?

20. Petreceți un an peste hotare

Studiați în străinătate sau doar călătoriți. Există ceva fascinant în ceea ce vi se întâmplă când petreceți mult timp într-un mediu nou.

21. Călătorii. Dar nu fi un turist

Resistă dorința constantă de a fotografia fiecare atracție. Bucurați-vă doar de vedere în întregime, în loc să vedeți prin lentila camerei, și apoi distorsionați-vă cu o masă de filtre. Doar o captura în memoria ta.

22. Relaxați-vă în sute de kilometri de civilizație

Faceți-o și bucurați-vă de frumusețea cerului clar, cu toate stelele care o adoră. Cu cât ești mai departe de luminile orașului, cu atât este mai clară noaptea.

23. Luați 2 - 4 prieteni și mergeți în vacanță împreună

Este distractiv și va întări prietenia. Cu cat devenim mai in varsta, cu atat e mai greu sa faci ceva cu prietenii. Grăbește-te.

24. Învățați să salvați

Reduceți-vă costurile. Și veți afla că aveți nevoie de mult mai puțin decât ați crezut.

25. Extindeți-vă zona de confort

După ce vă extindeți mintea, acesta nu va reveni niciodată la starea sa anterioară.

26. Simțiți-vă confortabil atunci când vă întâlniți și comunicați cu străinii

27. Fii atent, fără să aștepți nimic în schimb

Fii voluntar. Lucrați în sectorul serviciilor. Oferiți-vă serviciile sub formă de caritate sau donați bani. Adu-ți cafea celor fără adăpost. Doar ajutați străinii. Faceți lucruri bune absolut-fără-mozd-nu. Asta nu înseamnă nimic.







28. Apreciez oamenii

Apreciați oamenii și vă vor aprecia.

29. Faceți ceva cu mâinile voastre

30. Învățați profesia

Și apoi încă unul. Dacă simțiți că ați ales profesia greșită, alegeți altul. Din fericire, lumea de astăzi este foarte flexibilă.

60 Lucruri de făcut înainte de sfârșitul vieții
Flickr.com/Castgen

31. Începeți-vă afacerea

Nu mai este frică! Dacă aveți o dorință de a face ceva, atunci trebuie doar să mergeți la el. Încearcă să nu torturezi.

32. E greu să faci o greșeală.

Toată lumea face greșeli pentru a obține ceva cu adevărat minunat.

33. Și recuperați după un alt eșec

Trucul nu este numai să se redreseze după eșecuri, ci și să devină mai puternic.

34. Închiriați pe cineva

Nu trebuie să faceți totul singur. Închiriați un expert care vă poate ajuta.

35. Ajunge cineva departe

Nu fiecare angajare a unui angajat este o idee bună. )

36. Lăsați-vă să faceți foc

Acest lucru se poate întâmpla tuturor. Dar trebuie să realizați că nu este sfârșitul și că tot ceea ce se face este cel mai bun.

37. Demisionați

Mai ales dacă sunteți nemulțumiți.

38. Legați-vă de obiceiurile proaste

Legați-vă cu obiceiuri proaste unul după altul. Încearcă să-ți dezvălui întregul potențial. Modelele rele sunt numite rele pentru un singur motiv.

39. Fă ce nu puteai decide

În cele din urmă, fă-o!

40. Scrie-i eroului tău

Încercați să comunicați cu persoana care vă inspiră. Încercați să ajungeți la stea. E destul de amuzant și poate că nu trebuie să faci niciun efort în asta. Este suficient doar să scrieți o scrisoare cu o întrebare.

41. Faceți cunoștință cu unul dintre eroii voștri

42. Vezi concertele de adio al benzilor

Mai ales dacă e un concert de rămas bun al trupei tale preferate.

43. Învață

Învățați-vă toată viața la ceva nou și dedicați-vă viața la o auto-îmbunătățire constantă.

44. Citiți 1.000 de cărți

45. Împărtășește-ți lecțiile de viață

46. ​​Învață să vorbești confortabil publicului

Nu vă fie frică să vorbiți cu mulțimea. Aceasta este o abilitate extrem de importantă. Acest lucru este important pentru dvs., astfel încât să vă puteți împărtăși experiența.

47. Acționează pe scenă

Dacă ați învățat deja să vorbiți în public, de ce să nu mergeți la nivelul următor și să nu efectuați pe scenă?

48. Încercați un nou sport

Și poate vă va plăcea și veți deveni un pro?

49. Rulați maratonul

Sau participa la un test. Acest lucru vă va ajuta să vă cunoașteți voința.

50. Divează-te cu aqualung

Explorați fundul mării și lumea sub apă.

51. Învață cum să dansezi

E distractiv. Și va impresiona fetele!

52. Du-te în jos de la munte pe schiuri sau snowboard

Ce poate fi mai rece în timpul iernii?

53. Fii prieten cu animalele

Observarea animalelor vă poate învăța câteva lecții foarte valoroase.

54. Călăriți calul

Învață să dai comenzi și să fii cu calul.

55. Călăriți elefantul

E exotic și distractiv. De ce să nu o faceți?

56. Zburați

Încercați un salt cu parașute sau parapantă. Există ceva mare în a cuceri această frică. Acest lucru necesită încredere.

57. Petreceți timp cu părinții voștri

Cu cât devenim mai în vârstă, cu atât înțelegem mai mult cum au avut dreptate părinții noștri. Petreceți cât mai mult timp cu ei. Absorbi experiența lor de viață. Îți pasă de tine și ar trebui să-l apreciezi.

58. Prezent la naștere

Acesta este un fel de magie. Nu crezi?

59. Țineți mânerul nou-născutului

Sunt atât de tineri și totuși nu atât de puternici. Aceasta este o experiență extraordinară!

60. Fii fericit

În final, toată lumea vrea să fie fericită! Dar de multe ori acest lucru este mai dificil decât credem noi. Cred că acesta este cel mai important element de pe lista noastră. Găsiți ceea ce vă place cu adevărat să faceți. Ceva care vă aduce bucurie și fericire.

Este bine să urmați liste similare! îmi pare rău doar ei uitați să adăugați elementul numărul 0 - să se nască într-o familie de părinți bogați (ca o opțiune câștiga loterie, etc) Mai ales p.24 mulțumit - în cazul în care pentru a reduce? Nu mai plătiți ipoteca :). Ei bine, da, după aceea veți începe imediat să călătoriți foarte mult, în special pe haldele de gunoi! PS: Pentru cei care doresc să scrie că sunt un ratat și nu pot să fac - am un venit cu mult peste media pentru regiunea noastră, dar de fapt eu nu pot in fiecare an pentru a vizita o nouă țară + încercați nou sport + scufundări + acoperi + încă o mulțime de puncte .

Bună idee! Faceți o listă cu "cărți mai inteligente"! (Rade) și, sigur, în ciuda faptului că toată lumea are o „listă“ - propria lui, există, de asemenea, un set de „universal“ de cărți citite (și să înțeleagă) că persoana va deveni „inteligente“, ca să spunem așa - „automat“ ! Mi se pare că o astfel de listă poate fi făcută. "După ce ați citit aceste 30 de cărți, veți deveni mai inteligenți (și mai norocoși) decât alții". Se răcește. Doar eu n-am, aș împărtăși această listă cu oricine. De ce, de fapt?

Nu vreau să călăresc un elefant. Din anumite motive, nu-mi place să ating acest animal cu mâinile mele. Un cal pentru mine - îmi pare rău. În general, voi merge pentru o mașină în stilul vechi. Cu mașina.

Am auzit despre șerpi, gândaci și șobolani. că unii oameni sunt neplăcuți să le atingă, ci elefanți. Uluitoare inteligente - cum să nu atingeți un astfel de miracol, chiar și pentru proboscis-hold. Un sentiment inexprimabil!

Știi, după ceva timp îți dai seama că persoana care te-a făcut dezgustătoare te-a învățat mult și ai avansat în față. Dacă tu, desigur, ai supraviețuit. Este foarte greu de înțeles, dar dacă nu urăști și nu cauți răzbunare, ci du-te, înțelegerea vine. În general, percep acum toți oamenii care provoacă iritare și respingere în cuvintele și faptele mele ca pe un pas către dezvoltarea de sine. pentru ceea ce au întâlnit pe drumul meu, ce ar trebui să înțeleg. Iartă-i - nu știu, e acrobație, le șterg doar de la viață și continuă.

Credință, mult noroc pentru tine și să trăiești la fel de bogat și sănătos!

Ieri, așa cum am promis, am citit întreaga listă și am observat că am reușit deja să o fac în cei 24 de ani. Aproximativ 20 de lucruri din tot. Și totuși vreau să vă atrag atenția asupra faptului că unele puncte sunt încă sfaturi pentru "toată durata vieții", și nu doar una, cum ar fi înotul gol, de exemplu. Al doilea punct este acela că unii oameni au principii de viață prea specifice, în legătură cu care anumite puncte pur și simplu nu vor lua în considerare - de exemplu, să ierte pe toată lumea și pe toate. Ei bine, sunt oameni care insultă plângerea și asta este. Mai ales atunci când "podnasrali, așa podnasrali", îmi cer scuze desigur) Și deci, în general, a fost interesant, mulțumesc))

Acesta este exact același mod de a deveni. De ce am nevoie de un om în viață, care se comportă ca o bestie. Pur și simplu trageți totul. Dacă acest lucru nu se aplică rudelor, este mai greu aici)

Prin urmare, punctele 60 :) Piesele de câte 20 pot alege.

Elementele trebuie să aleagă CAM. și nu dintr-o listă. Și eu vă pot scrie lista și nu înseamnă că din ea este necesar ca aceasta să vă facă sau să vă facă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: