3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

Sincer, nu sunt complet sigur că puteți spune acest lucru în limba rusă: "Trei moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionistă".

Dar a fost cea mai scurtă versiune a ceea ce am vrut să spun: "Trei moduri de a face ca prezentarea să arate mai profesionistă". Nouă cuvinte din titlu - este deja oarecum prea mult, așa că am ales această versiune semi-rusă.







Deci, astăzi avem o măiestrie în prezentare. În acest articol vă voi spune cât de ușor vă puteți da diapozitivelor dvs. un aspect mai profesionist. Toate aceste jetoane funcționează atât în ​​Keynote, cât și în PowerPoint.

Se pare evident, dar din când în când văd prezentări cu text slab citit pe diapozitive. Iată un alt exemplu al acestei abordări, atunci când oamenii neglijează contrastul și lizibilitatea:

Regula este ceva mai simplu:

Textul întunecat pe un fond deschis și un text deschis pe fundal închis.


3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

Când ne-am pus pe imagini de diapozitive, fotografii, imagini, ele tind să nu fie stabilite, nu este andocat, se suprapun, iar apoi se dovedește ca aceasta, sau aproape:







3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

Cum se poate evita aceasta? Este foarte simplu! Iată un număr de chip 2 în prezentarea abilităților de formare de astăzi:

Mai întâi, așezați piesele pe diapozitiv astfel încât să se potrivească perfect împreună și apoi să "umpleți" aceste forme cu imaginile. Pentru a face acest lucru, glisați imaginea în formă.


3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

Nu știu dacă este un termen profesional sau nu, dar moare în prezentările menționate la o cifră care este „minciuni“ în textul pentru a atrage atenția asupra textului și pentru a asigura lizibilitatea maximă.

Cum se face acest lucru? Luați 2 pahare de făină, ou, zahăr de vanilie. Oh, nu, e de la un alt blog.

Ia figura, face negru, pentru a regla opacitatea la gust de la 20% la 70%, și „a pus“ conform textului. Toți morți sunt gata.


3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

3 moduri de a face prezentarea dvs. mai profesionist, sfaturi

Chiar mai utile veți găsi pe pagina "GRATUIT". Pentru a primi scrisori în viitor cu sfaturi despre abilitatea prezentării - abonați-vă la newsletter.






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: