21113 Cum sa gasesti o scurgere antigel - Vezi subiect

În plus față de fisura capului cilindric, există și o garnitură GBC putredă - antigelul va intra în camera de combustie, apoi prin sistemul de evacuare. Prin urmare, el a propus o opțiune pentru a-și linge degetul, care ar fi în interiorul glushak-ului. Puteți prinde momentul când vă încălziți, când condensul emană din eșapament și încercați acest lichid.






În cazul garniturii, este probabil ca gazele de eșapament din camera de ardere să curgă în antigel, cât de mult vă plimbați și ce culoare (condiție)?

În plus față de fisura capului cilindric, există și o garnitură GBC putredă - antigelul va intra în camera de combustie, apoi prin sistemul de evacuare. Prin urmare, el a propus o opțiune pentru a-și linge degetul, care ar fi în interiorul glushak-ului. Puteți prinde momentul când vă încălziți, când condensul emană din eșapament și încercați acest lichid.
În cazul garniturii, este probabil ca gazele de evacuare din camera de ardere să curgă în antigel, cât de mult vă plimbați și ce culoare (condiție)?

Cât de mult a fost de la prieteni - în picăturile de ulei de expansiune plutesc, pe joja de ulei și sub emulsia gâtului de umplere a uleiului.
Nu am nimic de genul asta, expansiunea nu este barbotare, nu barbotare, antigel de culoare normală (amestec de chiar acum Sintek G12 și dist. Apa) în rezervorul de sedimente un pic cam ruginit și toate. Despre lins - pentru mine, antigelul pur este abia dulce, nu-i deosebesc prea mult impuritatea. Mă duc probabil la un prieten de șofer pe care-l cunosc, lasă-l să miroasă - o va face.







Adăugat după 5 minute și 6 secunde:


La același prieten, a existat un motiv într-un dop de un rezervor larg - prea târziu (sub presiune), supapa a fost deschisă, vizibil subtekov nu a fost. A deșurubat ușor capacul mașinii încălzite când am auzit sângerarea și l-am lăsat așa. Acum, antigelul nu pleacă. Există o ipoteză care a fost presată prin pompă.


Am cumpărat un niplu pe anvelopă, l-am pus în conducta de aburi a expanderului și l-am pompat - undeva am văzut standardele de presiune pentru capac.

Adăugat după 7 minute 55 secunde:

Câștigătorul de joi a scris:

Vladimir Lotoshnikov
apoi căutați cunoștințe, minunile nu se întâmplă. Ozz-ul părăsește fie în motor, fie în exterior, nu poate fi teleportat fără urmă

Da, este de înțeles, întrebarea este pompa, conducta de alimentare, colectorul (rezervorul de testare pare ca un colector, dar nu sunt sigur). Este în această zonă, aia, dacă supraîncălziți mașina (în special a tras-o pe ventilator și a condus în jurul districtului, încălzită la 110 grade)

Bine, voi încerca să toarce sigiliul și să acopere capacul și asta va fi vizibil.

Bine, voi încerca să toarce sigiliul și să acopere capacul și asta va fi vizibil.


În timpul iernii, antigelul a început să dispară, nu am putut găsi picături, am hotărât să toarce sigiliul. O săptămână mai târziu, pompa sa vărsat. 400 ruble pentru câinele de etanșare sub coadă.

Și, de fapt, se uită sub acoperirea de sincronizare, dar numai pe fondul murdăriei acumulate nu erau picături de tosola. Am înțeles ce a fost problema, numai când totul era acoperit cu antigel sub capac. curge deja un curent.

Deci, căutați o scurgere, nu aruncați bani
_________________

Deci, căutați o scurgere, nu aruncați bani


Cuvintele de aur! Mai mult decât atât, materialul de etanșare este depus pe pereți în interiorul întregului sistem de răcire, care degradează conductivitatea termică, adică Vasele nu mai pot funcționa în sarcina calculată de căldură, ceea ce va duce la multe necazuri.
Mă gândesc să folosesc ce înseamnă să spălați sistemul de răcire pentru a elimina zăcămintele și veți polua. În timp ce ochiul se afla pe un curățitor cu două componente din Lavra.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: