10 Gânduri despre Steven Fry despre sensul vieții, iubirii și depresiei - Sunt un miliardar

Gânduri ale unei persoane care este comoara națională a Marii Britanii, el a suferit amețuri și coborâșuri amețitoare și împărtășește gândurile sale, care merită citite pentru toată lumea







10 Gânduri despre Steven Fry despre sensul vieții, iubirii și depresiei - Sunt un miliardar

Personalitatea lui Stephen Fry este multilaterală. Este adevărata comoară națională a Marii Britanii. O orchestră omenească, un adevărat erudit care sa dovedit a fi educator, prezentator de radio și televiziune, luptător pentru drepturile legitime ale cetățenilor, scriitor documentar și scriitor modern.

În viața sa, el a fost închis pentru fraudă, a fost implicat activ în utilizarea cocainei. A făcut două încercări de a se sinucide, a fost diagnosticat cu tulburare mentală afectivă bipolară.

Iată câteva gânduri despre Stephen Fry, care cunoșteau umezeala și coborâșurile în deplină măsură:







  1. El a crezut și a dorit să fie sigur că în lumea de astăzi, talentul este mult mai valoros, bunătatea este mai presus de energie, concentrarea asupra afacerii și toate celelalte avantaje umane. Dacă lumea din jurul nostru este mai bună și cu cât sunt mai veseli oameni mai buni, cu atât mai bună și mai bună această lume devine. Toate cuvintele puternice - adevăr, dreptate și virtute - sunt nesemnificativ de mici, cu măreție și cu importanța bunătății.
  2. Este timpul să terminați să găsiți ce înseamnă oamenii de succes. Este mai bine să priviți și să înțelegeți ce au în comun toți oamenii fără succes. Acest lucru poate fi văzut cu ochiul liber. Ei vorbeau constant despre ei înșiși și despre problemele lor. "Am nevoie de ceva, am nevoie de altceva, am nevoie ..." Constantinitatea de invidiat a începuturilor expresiilor confirmă părerea lor că le lipsește dragostea și nu pot avea ceea ce au nevoie în viață din cauza constantei "Eu , eu, meu ". Doar prin a-și manifesta interesul față de ceilalți cu ochii deschiși, urmărind versatilitatea vieții în jurul valorii și fără să se oprească la sine. Poți deveni o persoană interesantă pentru oamenii din jurul tău. Ei aspiră la cei de la care vine farmecul, la căldura sufletului și au un interes reciproc unul în celălalt și atracție.
  3. De fiecare dată, punând mâna pe piept, simți cum îi tremura inima și astmatic, plămânii plini de respirație, pulsul sângelui. Toate aceste senzații au dat înțelegere și au fost uimite de acea putere incredibilă care este în om. Nu fantomă, ci cea mai autentică, reală. Forțele pentru a exista pur și simplu și pentru a rezista dificultăților emergente sunt deja destul de suficiente. Dar senzațiile de potențial propriu au dat energie pentru a distra și prin aceasta să îi mulțumească pe alții, să le modifice, să creeze, să creeze, să se înmulțească.

Accesați pagina următoare făcând clic pe numărul de mai jos.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: