Posturi vacante în clinica dentară - maestru

cerinţe:

  1. Activitate ridicată și eficiență;
  2. Dorința de a câștiga bani ajutând oamenii să devină fericiți;
  3. rezistența la stres;
  4. Un simt sănătos de umor;
  5. Literate discurs.

taxe:

Lucrați cu PC-ul, apelați clienții, lucrați cu documente, casierul, ajutați-i pe șeful problemelor generale.

Înregistrare pentru TC, program de înlocuire. salariu + bonus. personal prietenos.

VACANȚA STOMATOLOGIST-TERAPIST

Stomatologi "Masterdent" invită dentistul terapeutului să lucreze. În clinicile publice și private există un post vacant pentru terapeutul dentist. Și nu suntem o excepție. Această persoană este tratată de un medic atunci când este preocupat de durere de dinți sau orice alt disconfort. În clinicile dentare, pacienții sunt vizați de dentist-terapeut și numai după ce diagnosticul este trimis unui specialist îngust: un chirurg, igienist sau ortopedist. Prin urmare, acordăm o atenție deosebită selecției candidaților pentru această funcție.

Medicul stomatolog terapeut specializat practic pe toate patologiile unei cavități

gura. Principalii dumneavoastră pacienți vor fi cei care prezintă următoarele plângeri:

  • carie dentară;
  • defect sub formă de fisuri sau pete;
  • durere de la iritanti;
  • umflarea mucoasei orale;
  • erupție pe mucoasă;
  • schimba culoarea smalțului;
  • sângerarea gingiilor.

Policlinica noastră agită pacienții la fiecare șase luni pentru a contacta medicul dentist. În ciuda faptului că aproape fiecare instituție are un număr suficient de posturi vacante pentru dentiștii terapeuților, medicii noștri nu rămân fără muncă. Examinarea preventivă periodică, care traversează toți pacienții permanenți, permite identificarea bolii într-o fază incipientă, atunci când nu sunt încă prezentate plângeri, însă procesul patologic a început deja. Puteți trece în orice moment, mai ales că în instituțiile similare ale unui oraș un astfel de serviciu este gratuit.

Responsabilitățile dumneavoastră

Pentru pacienții din clinica noastră s-au mulțumit cu nivelul serviciilor, noi invităm doar angajați cu înaltă calificare la posturile vacante din policlinică. Acest lucru îi va permite să diagnosticheze cu atenție și să efectueze tratamentul.

Atunci când se aplică la policlinici oraș, pacienții sunt îndreptate în primul rând la un medic general. Clinica noastră are, de asemenea, un terapeut dentist care efectuează un examen, evaluând starea dinților și a membranei mucoase. Un rol important este acordat sondajei și colectării plângerilor. În acest stadiu, ar trebui să acordați atenție prezenței reacțiilor alergice, a bolilor transferate și a rezultatelor tratamentului anterior.

După ce ați făcut diagnosticul, decideți cursul acțiunilor viitoare. Dacă problema este în bolile care sunt eliminate prin metode terapeutice, începeți tratamentul pe cont propriu. În acest caz, sarcina dvs. este de a elimina procesele carioase sub anestezie locală și de etanșare ulterioară. De asemenea, la noi medicul stomatolog, terapeutul, efectuează tratamentul și etanșarea canalelor radiculare, restaurarea dinților, procedurile de igienă, procedurile de înălbire și prevenire. Dacă, totuși, în timpul examinării pacientului este detectată o patologie diferită, pacientul se adresează parodontistului, chirurgului sau medicului dentist-ortoped.

Condiții de lucru

Noi, la rândul nostru, garantăm

La dispoziția dumneavoastră există birouri luminoase, echipate cu echipamente moderne și cele mai noi materiale.

Articole similare