7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

La mulți dintre noi, din când în când, există o necredință în propriile forțe: dintr-o dată ceva nu se întoarce, mâinile devin imediat, stima de sine scade, apatia apare. Și ce să faci? Sunt gata să vă dau o idee bună despre lucrurile de lucru și, dacă nu sunteți o persoană profund complexă, vă vor ajuta.







Sunt sigur că oamenii normali, sănătoși din punct de vedere mental, în astfel de situații, sunt destul de capabili să se ajute singuri. Nu pot să promit că sfaturile mele se va schimba stima de sine pentru termen lung, nu, căile mele rapid și ușor pentru a vă ajuta în acele momente când aveți apare o criză bruscă. În aceste momente trebuie să vă opriți și să gândiți. Trebuie să vă puneți întrebările corecte și să găsiți răspunsuri noi pe ele. Te ajut în asta!

Vă voi oferi 7 exerciții și în fiecare dintre ele vor fi 7 sarcini simple. Faceți totul în scris, și mai precis - cu mâna dvs., stilou pe hârtie.

Atenție: numai o scrisoare pe hârtie formează o legătură între ceea ce scriem și creierul. Tastatura nu face acest lucru, astfel încât toate înregistrările legate de lucrul la tine, creșterea personală - nu numai pe hârtie, indiferent de modul în care antediluvian această metodă nu vă părea. Luați un stilou și o bucată de hârtie.

Deci, cu mâna pe hârtie scrie:

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

7 dintre cele mai puternice calități ale mele

Și apoi, în coloana de sub aceste cuvinte le listați. Începeți!

Începeți să o faceți imediat, nu lăsați-o mai târziu. "Atunci" este un cuvânt foarte ciudat: nu vine niciodată. Prin urmare: luați o bucată de hârtie și faceți acest exercițiu. Și numai după aceea mergeți la următoarea.

7 din trăsăturile mele de caracter luminos

După aceea scrie:

7 oameni care mă apreciază foarte mult

Nu este necesar să scrieți, pentru care este apreciat. Unii oameni vă apreciază doar pentru că sunteți. Prieteni, rude - cine va fi în cazul tău?

Următoarele exerciții sunt de același tip. Scrii:

7 din norocul meu în viață

7 situații în care mi-am plăcut (sau mândru de mine)

Nu aveți nevoie de modestie falsă aici: scrieți această listă pentru voi înșivă. Și pentru a te place este normal și natural. Stima de sine ar trebui să fie reală și, dacă meritați laude, atunci să vă laudeți.

Dar aici este cel mai important exercițiu, acordă o atenție deosebită:

7 cazuri pe care le vei face mâine excelent

Este surprinzător faptul că întregul exercițiu din când în când o fac, dar ideea este că este - „cazul în care mâine va perfect“ - poți, cel puțin în fiecare zi, pentru a face un jurnal. Nu doar cum sunt lucrurile, dar cum am făcut-o perfect, m-am aprins acum pentru prima dată. Cât de utilă este revizuirea vechilor jurnale de succes!

Și al șaptelea exercițiu se aplică și mâine:

7 oameni care se vor bucura de succesele mele

Și acum, când ați scris-o, citiți-o din nou și spuneți: aveți vreun motiv să vă îndoiți? Prin faptul că sunteți capabili de mult, în abilitățile voastre? Cât de mult trebuie să fii fericit și fericit!

Păstrați această foaie. Și din când în când, scoateți-l și recitiți-l. Sau efectuați sarcina pe una nouă. Dragoste pentru tine!

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine






7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

7 modalități simple de a ridica rapid stima de sine

Ceva ce nu vă place deloc și nu apreciați. Este doar stima ta de sine scazuta, nu am atat de multi oameni care ma apreciaza, dar ei o fac. Da, într-adevăr, a fost puțin dificil să scriu acest test, și eu nu am putut enumera imediat, în fiecare din cele 7 întrebări la care m-am gândit, iar răspunsurile au venit apoi în minte. Încearcă din nou să răspunzi la aceste întrebări și tu te vei surprinde pe tine însuți că sa dovedit a fi făcut. Și puteți să faceți șapte lucruri, așa cum scrieți, iar oamenii pot fi prieteni sau rude pentru dumneavoastră, pentru angajați la locul de muncă. Și chiar mă făcea să mă simt mai bine când mi-am scris asta, nici nu m-am așteptat. Îmi ridic și acum stima de sine, era prea scăzută pentru mine. Deci, îndrăzniți și nu pierdeți inima, tot ce veți reuși. Vă doresc bună sănătate, bunăstare și nu pierdeți inimă.

Multe mulțumiri pentru exercițiu. Am fost fericit pentru mine, făcând asta în fiecare seară înainte de a merge la culcare și dimineața, fără a ieși din pat. Și totuși, uneori, mâinile cad. Vă mulțumesc mai ales pentru oameni și pentru mine, și despre "excelent"! Am adăugat-o la arsenalul meu. Sincer, Lyudmila

Ce să spun, un fel de copiat. Dar aici sunt 7 oameni care se vor bucura de succesul meu. Părinții au plecat, iar soțul meu - cred că se va bucura, dar cu grijă, în refracția însăși. Este la fel cu copiii. Pentru ca succesul meu să fie limpede, cineva se va bucura - numai părinții ar putea. Eh. Și este greu să vină cu 7 cazuri pentru mâine făcute perfect - cină de gătit, curățarea "teritoriului" și cumpărarea de alimente - este considerat? Mâine, sâmbătă și de afaceri nu este o afacere mare. Asigurați-le perfect - întotdeauna fac tot ce pot.

Am inventat 7 calități puternice și deja pe 7 trăsături luminoase de caracter, imaginația nu a fost de ajuns. Mi se pare că acestea sunt sinonime. În general, în acest moment totul a stagnat, a trebuit să renunț la exercițiu și să mă instalez în lipsa mea de valoare.

Totul a făcut, ceva este ușor, ceva este dificil. dar aici sunt 7 persoane. Ei bine, nu am atât de mult! Da, chiar mă cunoșteam de la distanță că nu este scris. Toată mediul meu este o familie și o prietena cu fiica ei, în total 5 persoane! Ei bine, tot te poți număra 6. Și n-am altundeva să iau. În unele momente, chiar sa bucurat de deliberare. Asigurați-vă că repetați sarcina, poate după un timp tastat și 7 persoane. )

Simplul fapt că caut moduri de creștere a stimei de sine în internet mă face să mă prefac că sunt patetic. dar, pe de altă parte, conștientizarea bolii, primul pas spre vindecare. astfel încât, cu stima de sine, voi fi bine. mi-a redus stima de sine minunata, chipeasa si inteligenta in care m-am indragostit si am fugit dupa el ca un nebun! totul era pregătit pentru el și el doar râdea de sentimentele mele. Am înțeles toată prostia lui, nu a putut face nimic cu chustvami.vot lor ca un frumos sigur pe sine, un pic de catea,, întotdeauna obișnuit să caute fata lui. transformat într-o creație jalnică și patetică a concluziei: nu te îndrăgosti!

Mă bucur foarte mult că, după ce am scris în căutarea cât de repede pot crește stima de sine, am văzut acest test. Să fie simplu, a durat aproximativ 10 minute pentru a lucra cu ea, nimic mai mult. Dar funcționează! Și ea a răspuns mai mult de șapte persoane. Și mi-am dat seama că am încredere în oameni, am pus pe lista de oameni care vor fi fericiti pentru mine, copiii lor, și cred că este așa! Nu totul este la fel de rău ca și acum o zi.

Era dificil cu trăsăturile caracterului. Mă întreb cine a scris caracterele caracterului? Am scris răbdător, precaut, inteligent, economic, aventurier, cu ușurință împreună cu oamenii. Am citit totul ilogic cu întinderea. Dar oamenii care mă apreciază, au tastat cu ușurință și ar putea continua lista,

Nu sunt deloc sigur de mine. La urma urmei, cu ultima sarcină, nu pot face față. Și nu știu cine să scrie. a scris 1 persoană, iar în celelalte nu este asigurată. Sunt alți 3 oameni în care mă îndoiesc.

Mulțumesc, dar aveți nevoie de o împingere, doar câteva cuvinte grele și până la punct! I pentru fiul meu știu, în vârstă de 30 de ani, nu sa căsătorit, dar trăiește cu o fată, acum într-o depresie puternică în sine gnobit el nimic și că el este mai rău decât toți, și totul despre el este rău (deși nu este așa, și el doar se duce într-un colț).

M-am dus la site pentru a face un raport despre psihologie și a fost nedumerit de test. Primele două puncte au fost complicate, pentru că au confundat calități și trăsături de caracter. Trebuia să mă gândesc, dar nu atât de mult. Simt un fel de ușurință, o spălare a creierului într-un fel sau altceva. Am vrut doar să merg la universitate mâine și să fac totul bine acasă. Cred că oamenii au o atitudine diferită față de acest test, deoarece toată lumea se confruntă cu o anumită stare proprie. Uneori oamenii sunt orbi și nu văd bine în astfel de condiții, nu vor să schimbe nimic în viața lor. Oboseala și vremea proastă te fac orbi. Îmi doresc ca toată lumea să găsească forță pentru mișcare și să iasă din orbire și apatie. Mulțumesc pentru articol, în opinia mea subiectivă - este util.

E interesant. Scrie pentru 7 bucăți, și aici și acolo și mai mult sa dovedit fără prea multe dificultăți. Și nu am scris, pentru că eram atât de deznădăjduit - nu prea am acest obicei. Dar nu vedeți ce am o puncție la acest moment istoric în biografia mea creatoare :-) - Nu pot. Și aceste lucruri sunt mult mai importante decât cel puțin 17 puncte din ceea ce sunt pentru mine. și de mine. Când grajdurile actuale din Augean sunt în fața ta - nu mai este nevoie să te uiți în jur și să-ți amintești cine ești și ce ai putut și ce poți face odată. Și cine se va bucura în viitor. În prezent, este necesar să se uite. Și nu pe "bucurie", ci pe ce să facă în mod specific. "În grame" Vă mulțumesc.

Fată delicioasă, Natalia! Dacă a venit cu ea însăși - doar un talent! Dacă am auzit, citit și adus la urechile multora - Respect și respect, am făcut o faptă bună. Mulțumesc!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: