6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

Director strategic McCann Moscova
Olya Naymushina

"Există această simbioză importantă la Ferma: studiul se desfășoară, în esență, în lucrul real pe probleme reale, când setul de instrumente de cursuri este aplicat imediat pentru a rezolva sarcinile reale de lucru".

"Ferma" oferă cunoștințe structurate. modelele și instrumentele strategice care, pe de o parte, au contribuit la eficientizarea unui anumit tip de experiență, pe de altă parte, au oferit ocazia de a lucra în situații de lucru.







În cel de-al doilea an, am colaborat îndeaproape cu creația. În fiecare weekend, un guru a venit la noi pentru a împărtăși practica și a inspira. Am ascultat directorul principal de creatie al ADV, Eugene Radevich, Marco Cremona de Young Rubicam, CEO al lui Ehrmann James Dwyer, liderul creativ al Goggle Russia Andreas Toscano. Maxim Dashkin a povestit despre experiența sa în Bartle Bogle Hegarty din New York și despre mutarea la Goodby Silverstein și Partners. În cele din urmă, am apărat proiectele noastre de cursuri în fața unui client real.

Școala de gânduri
sau Hogwarts în limba rusă

6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

Junior Planificator Strategic Leo Burnett
Ivan Chernopyatko

ICRA - în cazul în care digitale

Puteți alege o perioadă de două zile intensivă, un curs de trei luni sau un curs principal de cinci luni. În IKR este la fel de util să înveți și pentru studenți, pentru începători și specialiști deja formați, care știu puține despre comunicațiile interactive. Puteți începe cu elementele de bază și să dezvoltați abilități în cursul principal sau să studiați în profunzime numai în ceea ce privește strategia sau direcția de artă. IKP continuă să experimenteze cursurile: pregătește noi programe de actualitate, apoi finalizează cele actuale.







MADS - cum apar ideile

6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

"O persoană care este capabilă să gândească - nu poate gândi doar într-o singură direcție, în cadrul unei sfere, al unui canal media sau al unui instrument. MADS te învață să te gândești mai mult pe larg pentru a fi mai precis. "

6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

„Când am creat pedala de accelerație, suntem sceptici, iar cunoștințele și experiența lor, și dacă va fi în cerere. Dar când studenții diferitelor facultăți Wordshop au început să vină la noi și să petreacă în fiecare miercuri, la ora 5:00, la curs, iar apoi restul săptămânii fac temele, uitând de somn si alte lucruri - ne-am dat seama că se deplasează în direcția cea bună ".

Băieții s-au îndepărtat de ideea cursurilor obișnuite și au făcut un pariu pe formatul acceleratorului: lucrează rapid pe un număr mare de pliante. În primul rând, studenții sortează cele mai cunoscute cazuri din lume și apoi lucrează la o scurtă primire primită de la directorii creativi din AKQA, R / GA, Leo Burnett, Droga5 pentru o săptămână. O săptămână mai târziu, un mic juriu a selectat cele mai bune decizii și a oferit feedback pentru finalizare. Un ultim judecat de un mare juriu, în care, de exemplu, include fondatorul Hyper Island David Erickson și agenția CCO AKQA James Hilton și Catherine Bazilevskaya (Uită-te la Media), care a estimat anterior lucrările la „Cannes Lions“.

Planurile pentru băieți să meargă dincolo de Wordshop și să creeze un curs complet pentru toți cei care doresc să regândească abordarea comunicărilor de marketing, să treacă la dezvoltarea tehnologică a soluțiilor la probleme specifice, produse inovatoare și servicii utile pentru oameni.

6 cursuri rusești de formare în domeniul publicității

Formarea are loc în 10 direcții în decurs de un an sau doi ani, la final se eliberează o diplomă de formare profesională. Mulți oameni găsesc muncă în timpul studiilor și abandonează școala. Formarea are loc în grupuri: copywriter + director de artă, strategist + designer, regizor + scenarist, creator + strategie + producător - totul, ca și în viață. Plătind pentru formare, puteți participa numai la cursuri în specialitatea aleasă și puteți merge la toate clasele la o dată. Multe zile și nopți petrec în zidurile Wordshop.

Citiți de asemenea







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: