5 sovietici, cum să supraviețuiască reducerii, psihologiei

5 sovietici, cum să supraviețuiască reducerii, psihologiei

1. Permiteți-vă să exprimați emoțiile

După ce am primit niște știri neplăcute, la început întotdeauna neagă semnificația noastră pentru noi înșine. "Da, e în regulă, nu sunt deloc supărat", "Nu pierd nimic".







2. Acceptați

Este important să înțelegem ce se întâmplă în viață. Și, da, uneori se întâmplă cu tine. Se întâmplă și este mult mai gravă sub forma bolii și a morții. Pierderea muncii poate fi comparată într-o oarecare măsură, cu pierderea unui iubit. Mai devreme sau mai târziu, cu o pierdere, trebuie să vă obișnuiți să continuați să trăiți.

3. Mobilizați-vă și profitați la maximum.

Acum este momentul să acceptați că sa întâmplat cu dvs. și ați venit la afaceri cu un cap rece.

În primul rând, este o experiență utilă. Ai mai fost vreodată redus? Dar acum știi cum e. Acum puteți da sfaturi prietenilor care sunt în aceeași situație ca și un an sau doi înainte să știi, te vei distra pe acest subiect cu prietenii sau familia: „Îți amintești când am tăiat ceea ce am fost plictisitoare.“







În al doilea rând, această echipă va trebui să lucreze încă 2 luni, colegii vă vor privi cu simpatie, care cu prudență și comportament cumva. Când altfel veți obține o astfel de șansă unică de a vă perfecționa simțul umorului? Umorul în această situație este aproape singura modalitate de a se comporta cu demnitate. Dacă crezi bine, că în această situație, puteți găsi o duzină de bonusuri, care, la nici o formare de creștere personală nu obține, pentru că viața - cel mai bun antrenor!

4. Uită-te la situația diferită

5. Act

Deci, emoțiile s-au diminuat, iar în capul meu a devenit clar: a apărut un plan de acțiuni ulterioare. E timpul să le implementăm! Nu stați prea mult fără muncă. În primul rând, cu cât rămâneți mai mult timp în libertate, cu atât este mai greu să începeți să lucrați. În al doilea rând, emoțiile care au cauzat contracția în tine pot fi un stimulent minunat care te va împinge la noi realizări. În cele din urmă, indiferent de ceea ce se mișcă înainte - propria sa entuziasm sau cumpătați, lucrul cel mai important - să acționați.

Reducerea - este o criză, este dureros și neplăcut, dar viața este o schimbare, și mulți psihologi, în general, cred că personalitatea se dezvoltă numai în vremuri de criză, în timp ce are loc în momentul de stabilitate. În orice caz, amintiți-vă: dacă soarta ți-a aruncat o lamă, bucură-te, pentru că ai o lămâie liberă!

5 sovietici, cum să supraviețuiască reducerii, psihologiei

Cum să supraviețuiți reducerii. Schema

Citiți de asemenea







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: