25 Lucruri pe care femeile nu le vor înțelege niciodată la bărbați

Potrivit oamenilor, există multe momente pe care femeile le consideră dificil de înțeles. GR a colectat dovezi despre acest lucru pe Reddit și oferă exemple din cuvintele oamenilor:







1. Râdem, plângem și suferim. "Oamenii au sentimente. Râdem, plângem și suferim. Luați în considerare acest lucru și tratați-ne așa cum doriți, că v-am tratat. Nu presupuneți că suntem giganți insensibili și spuneți-ne "să fim bărbați" atunci când am decis să împărtășim problemele noastre cu dumneavoastră ".

2. Nu avem un suport emoțional ca femeile "Nu cunosc niciun om care ar fi putut să-mi plângă dacă sunt într-o stare proastă. Deși, desigur, tot ceea ce rămâne pentru noi este să ne plângem unii altora ".

3. Uneori trebuie să vorbim despre sentimentele noastre. "Periodic, simt o dorință acută de a împărtăși emoțiile și sentimentele mele".

4. Noi nu discutam niciodata cu prietenii vaginul fetelor noastre, spre deosebire de dumneavoastra, care discutam despre membrii nostri. "Din experienta mea, nu am avut niciodata de a discuta despre organele genitale ale fetei mele. Deși fostul meu a discutat activ cu prietenii penisul meu și penisurile prietenilor ei. Ca să nu se spună acolo, oamenilor, conversațiile atât de serioase nu sunt interesante. "

5. Negarea - este jenant și dureros, „Noi nu vor muri de durere, care ne-a adus la eșec pentru că suntem pur și simplu supărat la momentul respectiv. Și toate pentru că respingerea este întotdeauna o rușine și neplăcută. "

6. Bărbații nu doresc doar sexul "Bărbații nu vor" nimic altceva decât sex ", ei doar nu vor totul FĂRĂ sex".

7. Nu ne pasă "Două lucruri. Nu am idee ce fel de lucru îți va fi potrivit până nu te văd în asta. Când mă întrebi ce cred despre îmbrăcăminte, răspund fără nici un indiciu. Și chiar nu am idee. E doar o rochie. Și totuși, când spun că nu-mi pasă, nu-mi pasă. Când îmi este cerut să aleg între două lucruri triviale, nu-mi pasă deloc ce ai ales în cele din urmă.

30 de zile pentru a crea un corp de femeie frumoasă

9. Uneori vrem să fim singuri. "Uneori vreau să fiu singură să mă odihnesc, să mă culc sau să joc. Nu e că m-am săturat de tine, trebuie să am puțină intimitate, la fel ca tine.

10. Bărbații se pot umili unul pe celălalt așa cum îi plac și pot fi totuși prieteni ". Bărbații își pot numi liniștit reciproc cele mai dezgustătoare nume și rămân prieteni. Și du-te acum și încercați să-i apelați prietenei dvs. o "castă dezgustătoare" și să vedeți ce se întâmplă. "







11. Ne putem bucura de tăcere: "Chiar ne putem bucura de tăcere, iar asta nu înseamnă că suntem jenați sau suntem supărați".

12. Rendezvous și flirtează - uneori acest lucru este dat prea tare. "Avem dificultăți în timpul întâlnirilor noastre și al noilor relații. Nu poți fi frumos, drăguț și stai, așteaptă până când jumătatea ta va veni la momentul potrivit. Alegeți de data asta singur. Este foarte important să fii mereu sigur că merită puțin timid și că te-ai pierdut. Știu mulți tipi frumoși care au stricat totul cu jena lor. "

13. Prietenia de sex masculin este construită pe uitare lipsită de griji. "Prietenia bărbaților este o chestiune simplă. Poți să te enerci, să faci lucruri stupide, dar să uiți de toate acestea în jumătate de oră. Nu am văzut niciodată în întreaga mea viață că prietenia feminină a reușit să lucreze pe același principiu ".

14. Băieții se pot lupta și într-o clipă devin prieteni "Abilitatea băieților să se împingă mai întâi în față și literalmente o secundă mai târziu să se facă prieteni. Aceasta este o legătură ciudată după ce ai avut o luptă cu cineva.

15. Societatea exercită prea multă presiune asupra noastră "Simțiți presiune din cât de important este să fii bărbat", și nu chiar de la femei, ci de la alți bărbați. Această întreagă natură a competiției și cât de neplăcute ne simțim, dacă înțelegem că nu reușim să obținem ceva ".

16. Vrem și complimente. "Barbatii iubesc complimentele. Nimic nu ne face atât de fericiți ca momentele în care ni se spune că mirosim bine / aspect și așa mai departe. Poate de aceea ducem femeile cu complimente, că ne tratează exact în același fel, făcându-ne complimente mai des.

17. Când cineva este greu de câștigat, înseamnă că o persoană nu-i pasă de tine. "Toată lumea înțelege asta, dar ei continuă să o facă. Dacă cineva este greu de câștigat, ei fac tot ce pot. Dar nu pe mine. Tocmai trec, știind că fata nu-i pasă de mine. A fost odată amuzantă când câteva săptămâni mai târziu un prieten de o astfel de fată a întrebat de ce fuzionam și nu mai urmăream să o urmeze, ea o aștepta. Aș putea întreba doar dacă a fost o excursie la întâlnire și trei sute de încercări de negociere cu ea despre următoarea întâlnire nu se iau în considerare?

18. Nu alegem mărimea unui membru "Din păcate, nu suntem în poziția de a alege dimensiunea demnității noastre".

19. Bătaia noastră nu este așa de misto "Când o fată glumește, doare și dacă bate cu adevărat, doare. Nu reacționăm și chiar râdem, dar gândurile apar astfel încât, dacă erai un tip, aș fi răspuns la tine.

20. Când spui că nu trebuie să corectezi acest lucru. "Fraze în spiritul" Nu vreau să repari nimic ", înseamnă că tot ceea ce are nevoie o femeie este doar să i se dea ocazia să se plângă.

22. Nu permiteți nimic să explice "Nu există o singură șansă de a explica totul, pur și simplu fără șanse".

23. Nu ne pasă de unghiile, părul și pantofii. "Pentru noi toate aceste lucruri mici sunt la fel. Cum ai face ceva acolo nu s-au schimbat. Dacă ne place o fată, atunci ea ne place oricum. "

24. Putem fi la fel de emoționant ca și dumneavoastră. "Nu contează cât de ciudat sună, oamenii pot fi la fel de sensibili și emoționali ca femeile, ci doar că societatea dictează că nu o vom arăta niciodată".

10 pași pentru a scăpa de așteptările fabuloase în relații

25. Baietii se socializeaza prin glume neplacute unul cu celalalt, pe care nu-l spun in serios. "... Si femeile socializeaza, numai prin complimente unul fata de celalalt, pe care nici nu le vorbesc serios".
Sursa: MoiMozg







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: