2 casetofon din Din daewoo nexia

Toate cele bune! Am ajuns azi și am decis să instalez un nou radio. Am cumparat un JVC KW-R710. Alegerea a căzut pe acest model din cauza costurilor scăzute, de iluminare interesantă, bine, ea a definit aspectul. Există 2 perechi de ieșiri de linie, în viitor puteți pune un amplificator.






Eliminarea personalului nu este nimic complicat există de radio, a capitonajului la radio colțuri Scoateți cele 4 șuruburi și a scos un magnetofon. Din cadrul metalic în care este introdus aparatul de înregistrare radio, deșurubăm o pereche de șuruburi și un aparat de înregistrare cu bandă radio. Mai departe, în acest cadru este introdus un nou aparat de înregistrare cu casetă radio (nu este folosit cadrul care este livrat cu aparatul de înregistrare radio). Pune un radio nou în cadru, șuruburi, încercând pe, se simte bine, a pus caseta de pe panoul - decalaj mare ... Și undeva găsit în informațiile de internet, care jvc devine fără lacune ... Radiocasetofon nevoie pentru a împinge un pic mai înainte și mai mici în jos, nu dau face găurile standard pentru șuruburile din cadru, astfel încât metoda de măsurare determină locul unde ar trebui să fie găuri noi. Găurile au fost forate puțin mai mult, astfel încât să puteți "juca" cu precizia instalării. După alegerea poziției optime, conectați toate firele, cadrul este din nou strâns în colțuri prin șuruburi și puneți căptușeala în poziție.






În același timp, am schimbat difuzoarele din spate. În cele din urmă proprietarul a stat in spatele componentelor tweetere au fost boltite pe raft, deschiderea unui spin în ochi, a decis să instaleze componentele Morel Maximo 6. Din compartimentul pentru bagaje deșuruba 3 nuci pe fiecare difuzor și acestea sunt scoase din compartimentul pentru pasageri, scoateți grila, trei șuruburi și difuzoarele sunt pregătite pentru extracție . În locul lor le punem noi. Înainte de a le instala în raft, am atașat tweetere la el și la fir, în timp ce l-am lăsat să meargă sub difuzorul principal. Am pus difuzoarele la locul lor, iar chestia este lăsată pentru cea mică, conectăm totul cu ușurință și verificăm munca.
Sunetul sa schimbat, a devenit mult mai bun, mai puternic și mai curat. Puterea radioului, desigur, nu are suficienta pentru a leagana boxele complet, dar pentru moment acest lucru va fi de ajuns pentru mine, nu este foarte placut sa urc in frig ...
Radio-ul captează mai bine, prinse stația, pe care nativul nici măcar nu o vedea.
Acum mă bucur de muzică, încărcând pe o unitate flash USB și nu vă faceți griji, indiferent dacă este citit de un aparat de înregistrare radio sau nu.

Pret de emisiune: 8 000 ₽ Kilometraj: 32586 km

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: