100 Ziua de eficiență personală sau să învețe să trăiască în conformitate cu planul liferefresh

100 Ziua de eficiență personală sau să învețe să trăiască în conformitate cu planul liferefresh

Am recunoscut în repetate rânduri că, mai presus de toate, nu pot sta în planificare, nu pot să scriu scopuri și dorințe, permițând diferitelor sfere ale vieții mele să se dezvolte spontan. Mulți ani la rând, în timp ce mă gândeam la steaua de hrănire, am făcut aceeași dorință; Vroiam ca totul să fie bine. Normal este o dorință. Doar nu are specificații. Absolut. Odată, mi-am dat seama că totul este bun în viața mea. Viața mea nu a putut fi numită rea sau eșuată, dar, spunând că afacerea mea este EXCELENTĂ, limba nu sa întors niciodată. Am început să caut răspunsul la întrebare, ce anume este Binele Meu? Ce înseamnă: cine ar trebui să fie alături de mine, unde aș vrea să trăiesc, unde și de cine să lucrez, cum să-mi petrec timpul liber.







Treptat, universul a început să primească răspunsuri. În primul rând, pur și simplu sub formă de informații, apoi prin familiarizarea cu oamenii care au folosit îndelung și cu încredere instrumentul de planificare în viață. Dar am găsit întotdeauna scuze că această poveste nu este despre mine, că există oameni care pot planifica, dar există și alții care nu i se dau și nici nu au nevoie de ea. De cât timp am negat acest lucru, cât timp a permis haosului și spontaneității să fie căpitanii vieții mele. Aici, desigur, se poate argumenta că trăirea conform planului este plictisitoare, că viața își va face în continuare propriile corecții, va face planuri și va face pe Dumnezeu să râdă și așa mai departe. Acest lucru are un adevăr propriu. Am fost ghidat de ea de mulți ani, dar, din păcate, nu sunt mulțumit de rezultatele personale ale acestei abordări. Oamenii care îmi fac admirația în diferite domenii ale vieții, care au ajuns la primele lor rezultate în dezvoltare sau în afaceri, majoritatea IT-urilor - stabilesc obiective clare și prescriu metode pentru a le atinge. A fost rândul meu.







Dacă nu știți în ce port vă țineți drumul, atunci nu va veni vântul pentru voi. Lucius Seneca.

Chiar și în cele 100 de zile pe care nu le-am planificat, a fost constituită de la sine și a devenit rezultatul natural al evenimentelor de anul trecut.

Dacă anul trecut a avut loc sub auspiciile expresiei "Eu fac totul drept", atunci sloganul din acest an va fi "Primul act, apoi spune-l".

Și astăzi vreau să împărtășesc primele rezultate ale cursei mele de o sută de zile.

Deja din primele zile m-am înarmat cu niște notebook-uri, cărucioare, pixuri și am început să acționez. Scopul acestor sărbători a fost să se pregătească cât mai mult posibil pentru noul an și să decidă asupra propriilor dorințe și dorințe.

Voi încerca să rezumăm rezultatele la fiecare zece zile.

Total: 10 cazuri au fost finalizate, din 43 planificate pentru această lună.

P.S. Am încercat deja să petrec 90 de zile, chiar înainte de Anul Nou, dar din diferite motive nu sa întâmplat nimic. Poate nu a existat suficientă persistență, poate că circumstanțele au luat-o. Dar mi-a dat o înțelegere că este necesar să împărtășim realizările lor, și nu planurile pentru viitor.

Acestea au fost cele 10 zile ale noului meu an, și cum ați petrecut vacanțele de Anul Nou?

P.S. Restul rapoartelor pot fi citite în funcție de eticheta Stonecliff de eficacitate personală

În procesul de schimbare,

Cele mai bune materiale pe această temă:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: