10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

10 principii de transformare pozitivă a vieții

10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
Mulți oameni doresc schimbări în viață, doresc mai multă prosperitate, fericire, dragoste, bucurie, dar, interesant, ei nu fac nimic pentru asta. Trăiesc și așteaptă, când această fericire cade pe cap. Se plâng constant și găsesc scuze pentru inacțiunea lor. Ei spun, „Eu nu pot face acest lucru pentru că sunt prea leneș, pentru că rudele interferează, pentru că este imposibil, pentru că e prea greu, etc.“ Ce crezi, de ce se întâmplă acest lucru? Și ce zici de toate astea?







Astăzi vreau să vă împărtășesc principiile de bază ale unei transformări pozitive a vieții. Și nu doar calcule teoretice, acest lucru este meu experiențe de viață reale, care în acest articol, am decis să susțină exerciții speciale, astfel încât să le puteți aplica, începe schimbările din viața ta chiar acum.

Și dacă există persoane printre rudele voastre, prieteni sau cunoștințe care încă mai așteaptă ca lucrurile să se întâmple de la sine, atunci împărtășiți-le cu acest articol. Poate că va deveni acea lovitură magică care îi va muta de pe locurile lor. Deși sunt sigur că aceste principii vor fi utile pentru noi toți, ca un memento în perioadele dificile ale vieții.

2) În fiecare zi, cel puțin un pas mic. Lăsați-vă prin forță, prin depășire, prin lenea și prin toate celelalte obstacole posibile, faceți în fiecare zi, chiar și un pas foarte mic spre obiectivul vostru. Pentru ca un mic germinat să crească într-un copac adult, acesta trebuie udat. Imaginați-vă că, prin pași zilnici, vă apărați obiectivul și astfel îi dați șansa de a realiza. Luați-o și faceți-o. Nu sunt necesare condiții suplimentare pentru acest lucru. Aceasta este viața voastră și numai prin acțiunile pe care le puteți schimba. Mă întreb care este primul pas spre obiectivele pe care le puteți face astăzi?

10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

3) Fiți conștienți de fiecare minut. Efectuând acțiuni în timpul zilei, întrebați-vă ce înseamnă ceea ce fac, mă promovează spre obiectivele mele. Această întrebare simplă va ajuta să nu stea în fața televizorului sau pe internet, și cel mai important, vei fi capabil să prioritizeze inteligent și alege ceea ce este cu adevărat important.

4) Înțelegeți ceea ce doriți cu adevărat. Puteți face orice fel de acțiuni pentru o lungă perioadă de timp, ceea ce nu va duce la atingerea scopului dorit. De ce? Da, pentru că nu ați definit în timp pentru voi înșivă, dar ce doriți, chiar la începutul călătoriei. Când există o viziune clară a scopului, fiecare pas este plin de semnificație și de dorința de a face acest lucru. Și dacă nu există nici o înțelegere cu privire la unde să meargă, atunci veți găsi mereu o scuză pentru a nu face nimic. Totul este foarte simplu, nu există un scop clar - nu există nici o motivație. Dacă nu știi ce vrei, începe cu o sarcină mică - să ia o foaie curată, scrie un titlu la partea de sus a „Vreau“ și apoi stabilit un minim de 100 de puncte de ceea ce vrei cu adevărat, începând cu o ceașcă de cafea la casa Seychelles.

6) Concentrați-vă pe pozitiv. La ce te obișnuise să te concentrezi în timpul zilei? Ce observați mai întâi de toate? Știți că asta creează ziua? Observi negativul, înseamnă că ziua va trece în gri și nemulțumirea vieții. Concentrați-vă pe pozitiv, chiar și în cazul în care este dificil de observat, ziua devine culori strălucitoare și este plină de o stare bună. A fi pozitiv este un obicei și foarte util, care creează un spațiu minunat pentru realizarea obiectivelor. Începeți să păstrați un jurnal al momentelor pozitive și să scrieți cel puțin 3 astfel de momente în seara zilei. Acest lucru vă va permite să încorporați ușor și armonios un nou obicei util în viața voastră.







10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

7) Bucurați-vă de viață. Cineva a venit o dată cu ceea ce am venit în această lume pentru a îndeplini păcatele pe care chinuite și suferință, ne netezesc drumul lor spre cer. Dar acum este un alt moment, iar sarcina fiecăruia dintre noi este să învățăm cum să ne bucurăm și să ne bucurăm de viață acum. Fiecare minut din ea, fiecare manifestare a acesteia. Doar încercați și veți vedea cum începe să se schimbe viața, în care există mai multă bucurie.

9) Fii tu insuti. Nu permiteți altora să vă impună roluri și comportamente confortabile. Refuzând adevăratul sine, vă lipsiți de ocazia de a fi cu adevărat fericit. Puterea voastră personală unică se află acolo, în spatele cearșafurilor de roluri și stereotipuri impuse. Lăsați-o să se deschidă lumii. Doar fi tu.

10) Lăsați noile oportunități să intre în viața voastră. În viața noastră, se întâmplă ceva ce permitem să se întâmple. Și dacă acum ceva nu vă convine, înțelegeți-vă că vă permiteți să vă manifestați în viața voastră. Dar, uneori, blocăm noi oportunități favorabile, pentru că ne este frică să ieșim din zona de confort obișnuită. Deci, lăsați-o să se întâmple în viața ta cu ceea ce vrei cu adevărat și închideți ușa pentru ceea ce nu vă place.

10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

Sunt de acord că uneori ieșirea din zona morților, în care ați petrecut mult timp, este destul de dificilă. Dar este posibil. Și e suficient să ia o decizie internă. Spune-te: "Pot! Sunt capabil! Sunt gata să mă mut într-o viață mai bună! "Și începeți să vă mișcați acum!

Cu încredere în tine, Irina Stoyanovskaya

10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

Crearea vieții ca artă

Numele meu este Irina Stoyanovskaya, eu sunt o femeie fericită care trăiesc în flux, cu inspirație, o mare curiozitate și bucurie de a cunoaște lumea și de mine. Sunt numit adesea o zână sau o vrăjitoare. Probabil pentru că pot crea viața visurilor mele și pot ajuta pe alții să o facă.

Articole recente

VIZITA! TRAINING NOU!

10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă

  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă
  • 10 Principiile unei transformări pozitive a vieții - crearea vieții ca artă






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: