Miner - Schalke și scorul meciului din liga Europei 2018

Miner - Schalke revizuirea și scorul meciului din liga Europei 2016

Victor Kovalenko luptă cu Sana pentru mingea EPA / UPG

Șahțar și Schalke nu au pierdut timpul la recunoaștere și de la fluierul de plecare au început să joace în atacul de fotbal. Echipele au jucat pe cursurile viitoare și la rândul lor au creat momente periculoase.

Deci, timp de 14 minute Belanda ar fi putut pune de club înaintea Germaniei, dar după ce a lovit mingea aproape de linia de poartă repulsie Darijo Srna. Șahtior acută atac Schalke a declarat Kovalenko lovi cu piciorul în minutul 29, după impactul pe care mingea a trecut puțin peste poartă.

Înainte de pauză, echipa nu a încetinit, dar pentru prima dată 45 de minute nimeni nu a putut fi distins.

În a doua jumătate, imaginea jocului nu sa schimbat. Ambele echipe au fost determinate să înscrie, iar a doua jumătate a întâlnirii a fost petrecută în atacuri.

În minutul 61 al întâlnirii, Younes Belanda a ratat o altă ocazie de a înscrie un gol. Ex-playerul Dynamo Kiev, aflat în poziția ucigaș, nu a reușit să treacă prin poarta Pyatov. După câteva minute, Neuchstalltter ar putea înscrie. Mijlocașul Schalke după executarea loviturilor de pedeapsă de la punctul de 11 metri al golului lui Shakhtar, dar Pyatov a reușit să reacționeze la lovitură.

Dar echipa de Donetsk șansa cea mai reală de a veni înainte a fost în minutul 80 de întâlnire. Apoi, cu lovitura lui Alexander Gladky după lovitura liberă, portarul Schalke Ralph Ferman a reușit.

În minutul 86 al meciului, Olexandr Kucher pentru un fault la mijlocul terenului a câștigat un al doilea cartonaș galben, care a fost transformat în roșu. Timpul rămas, Șahțar a jucat zece bărbați și a reușit să aducă meciul la fluierul final, fără a obține un gol. Scorul 0: 0 și echipa Lucescu păstrează șansele de a ajunge la finalele 1/8 din Europa League.

Miner - Schalke 0-0

Miner: Pjatov - Srna Kutcher, Rakytskyy Ismail - copil (Kryvtsov, 90), Stepanenko - Marlos (Wellington, 71), Kovalenko, Tyson (Eduardo, 80) - Smooth

Avertismente: Srna, Coachman, Smooth - Sane