Din poziția de rezistență

Teixeira a marcat un gol frumos AP

Detalii și traducerea textului meciului se află AICI.

Raportarea duel a fost în măsură să dea un răspuns la întrebarea principală pe care fanii chinuit de „mineri“ pentru o lungă perioadă de timp - a fost acolo anul trecut ligochempionsky eșecul de senzație sau de regularitate.

În acest sens, bine ajutat primul meci tur - un fel de warm-up la pisici, în care jucătorii rol au fost modeste Nordsjælland, a ajutat echipa obține un ton bun pozitiv.

Acest ton, care a permis, pe picior de egalitate, să joace la stadion, unde Roma a fost înfrântă sâmbătă. și departe de compoziția principală.

Dar jucătorii lui Shakhtar nu s-au gândit la așa ceva - deja în minutul cinci al meciului, Henrikh Mkhitaryan a închis camera lui Rats, dar nu a reușit să intre în poartă. În general, echipele au încercat să joace un joc activ. Gazdele au solitat mereu pe Pirlo - el și jocul au adus partenerii la lovitură și au jucat standarde foarte periculoase.

În minutul 23, eforturile jucătorilor lui Shakhtar au dat naștere la un gol. Willian îngropat în apărare, încercând să pătrundă, dar că nu a funcționat - dar a ieșit prin transfer uimitor scurt pe Alex Teixeira, un brazilian din gama aproape mingea sub bara transversală. 0: 1

Totul nu ar fi nimic, dar după două minute gazdele au ieșit. Pirlo a dat o pasă excelentă lui Bonucci, iar fundașul central, lăsat nesupravegheat, a lovit puternic la aproape nouă. 1: 1

La sfârșitul timpului de la jumătatea timpului de la poarta lui Șahtiar, din nou după colț, a apărut un pericol - dar picioarele lui Pyatov s-au confruntat cu o lovitură.

A doua jumătate a arătat fanilor momente dublu-periculoase. Și Juventus a devenit mai acut cu lansarea lui Giovinco. Transferul lui a fost aproape închis de la portarul lui Matri. Dar, odată ce Șahtior nu a reușit contraatac rece - Rakitskiy concurat polpolya, a dat Mkhitaryan, Willian sa rostogolit pe, dar brazilianul a ratat lovitura de colț.

Jocul sa încheiat cu avantajul neașteptat al lui Șahtior. Primul Srna de la lovitura de pedeapsă a sunat grozav și doar experiența și priceperea lui Buffon au salvat gazdele. Apoi Mkhitaryan sa aplicat de mai multe ori pe minge - dar nu a putut intra în ea. Și deja în timp adăugat, Willian a lovit mai întâi în Luiz Adriano, și apoi într-o lovitură a lovit bara transversală.

Așa sa încheiat meciul, în care Minerul a arătat rapiditate și presiune, iar Juventus - abilitatea de a evita înfrângerea (ca în meciul cu Chelsea)

Juventus (Turin, Italia) - Șahtior (Donețk, Ucraina) - 1: 1

Scop: Leonardo Bonucci (25) - Alex Teixer (23)

Atenție: Lichsteiner (43), Chiellini (72) - Hübschmann (76), Ilsinho (90)

Locația: Italia, Torino, stadionul "Juventus Stadium" Ora: 21:45

Juventus: 1. Buffon - 3. Chiellini, Bartsali 15. 19. Bonucci 26. Lihtshtayner 8. Marchisio 21. Pirlo 22. Asamoah 23. Vidal (Pogba, 85), 9. Vučinić (Giovinco 59 ), 32. Matri (Quagliarella, 65)

Antrenor principal: Massimo Carrera

Miner: 30. Pjatov - 5. 26. Raz conducătorului auto, 44. Rakytskyy 3. Hyubshmann 7. Fernandino 10. Willian 29. Alex Teixeira (Ilsinho, 84) 33. Srna 9. Louis Adriano 22 . Mkhitaryan

Antrenor principal: Mircea Lucescu