50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Dacă nu știți ce să purtați, puneți pe roșu. Este timpul să ascultați acest sfat înainte de Ziua Îndrăgostiților. Și pentru a alege o rochie a fost mai distractiv, am luat pentru tine povestiri despre rochii rosii din viață, filme și cărți.







50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Istoria lui Ivan Bunin: despre pasiune

Eroul povestii IA. Bunin „Clean luni“ descrie obiectul pasiunii sale: „Și frumusețea ei a fost un fel de indian, persan: fata chihlimbar negricios, frumos și oarecum sinistru în părul gros negru, moale, lucios ca sprâncene Sable negru, negru cum ar fi cărbunele de catifea, ochi, captivant catifelat gura-purpuriu buze a fost umbrită Fuzz întuneric, lăsând, ea a purtat de multe ori rochie de catifea granat si pantofi care se potrivesc cu aur catarame (și pentru cursuri de fată elevii modeste a mers la micul dejun timp de treizeci de cenți un vegetarian a sala de mese din Arbat). " La sfârșitul poveștii eroina va apărea într-o rochie de catifea neagră, iar apoi totul va merge la mănăstire.

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Scarlett O'Hara în catifea roșie închisă și o rochie a designerului belgian Nikolai Shchetko.

Povestea lui Nicky, de 30 de ani: despre creșterea

„Știu povestea despre rochia rosie? A fost în copilărie rochie roșie. Când am fost în ea îmbrăcat, oamenii nu mă confunda cu băiatul. Confuz, pentru că am purtat o tunsoare scurta. Apoi am crescut sânii și nevoia de rochii De atunci nu mai purtam rochii rosii ".

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Aceeași rochie pe care o are heroina în copilărie.

O poveste de la Tatiana, de 52 de ani: despre invidie

„La sfarsitul anilor '80, epoca de penurie, atunci când nicăieri nu a putut cumpăra nimic, soțul meu mi-a luat o fusta stacojie era de lux fusta :. 8 pene, lungime midi, bogat evidenția culoarea roșie principală a fusta :. denivelat“ zdrențuită " . M-am simțit tivul cele mai frumoase din această fustă un coleg de-al meu a venit la mine la locul de muncă și a spus. „Ce ai fi întâmplat cu o fusta? Câini rupt, „Am fost atât de supărat că el nu mai purta fusta mai târziu, același colegi a venit la mine și mi-a cerut să-l vândă la fusta ei din nou, aceasta nu este o povară și am realizat două lucruri: ... Invidios va fi întotdeauna, și nu ar trebui să fie luate în apropiere la inima a ceea ce spun ei. Aceasta fusta are mai mult de douăzeci de ani, este stocată în dulap. Și într-o stare perfectă. am purtat doar o dată. Și acum cred cum ai putea fi supărat din cauza cuvintelor de o femeie prostie? " .







50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Fuste de tonuri de cărămidă roșie în colecțiile lui Jil Sander, Tanya Tur, Miu Miu.

Istoria de la Pauline, 37 de ani: despre atenția bărbaților

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

rochie Modest nuante de foc indecente de Irina Boytik (belarusă marca Boitsik), Ralph Lauren, Nina Ricci, Philipp Plein. Portocale, grapefruit, pepene verde, căpșuni și roșii coapte sunt o alternativă la roșu clasic.

Povestea de la Maria Stewart: tristă

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Fragment de portret de Maria Stuart de Francois Clouet, rochițe roșii de Calvin Klein, Louis Vuitton

Istoria de la Arthur, 34 de ani: despre dragoste

„Îmi amintesc clar momentul în care am realizat că mi-ar căsători. Prietena mea și am odihnit pe mare, și sa dus să se întâlnească apus de soare pe malul apei. Zbura o rochie rosie. Este fâlfâind atât de frumos în vânt. Și în lumina soarelui care apune, ea a fost atât de frumoasă am dat seama că a pierdut în cele din urmă și irevocabil. acum, când soția mea poartă o rochie roșie, cred că imediat de noapte și se încadrează în dragoste cu ea chiar mai mult. "

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Gucci, Barbara Casasola, Gradina Fur (Julia Gilevich)

Istoria de la Andrey, 32 de ani: despre tandrețe

„O să recunosc o slăbiciune: Îmi place o fată într-o caracteristici rochie roz blondă Crezi că mi plac fetele ca papusa Barbie nu stiu, eu nu cred că cred că rochia roșie - este agresiv, și roz ..?. rochii arata foarte feminin și blând. fata asta pare fragilă, vrea să protejeze. nu, eu nu sunt căsătorit. "

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Istoria de la Julia, 29 de ani: despre generozitate

„Într-una din filmul meu preferat,“ Pretty Woman „este un astfel de moment, când Richard Gere invită Julia Roberts la operă. Se pare că vor asculta.“ La Traviata „Și acest lucru este de culoare roșie rochia ei lungă și îngustă cu corsetul în formă, umerii goi si manusi albe si inalte mă bântuie încă pentru mine chintesența de lux În general, eu visez că omul mi-a făcut un astfel de cadou: .. ma dus la cumpărături, am căuta și încercați pe toate rochiile, și împreună vom alege cele mai frumoase mă pot face totul. cumpăra-te, dar în film scena unui cumpărături comune pentru Rodeo-d Ive atât de vesel și romantic nu este atât de distractiv în viața mea: un om începe să meargă nebun cu plictiseală după a doua montarea ".

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

O filmare din filmul "Pretty Woman", rochii Zac Posen, Vika Gazinskaya, Karina Galstyan

Istoria lui O. Henry: despre individualitate

50 de nuante de rochii rosii si atitudini

Zuhair Murad, Miranovici (Anastasia Mironovici), Ralph Lauren

Culoarea roșie are multe nuanțe: am găsit note roșii în portocaliu, în cărămidă, în roz și purpuriu. Dar și mai multe nuanțe în rochii roșii: de la trist la bucurie. Fiecare rochie roșie este o mică poveste. Ce poveste vei spune despre rochia rosie?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: