100 cărți de dragoste - cum să înveți cum să manipulezi oamenii

100 cărți de dragoste - cum să înveți cum să manipulezi oamenii

1. Învață să te controlezi. Aveți prioritate față de emoțiile dvs. Fă ce vrei tu. Dacă decideți să pierdeți greutatea - alegeți o tehnică și nu vă îndepărtați de ea. Depinde de tine. Oferiți-vă promisiunea de a nu renunța la orice afacere fără a le completa. Și executați-o. Faceți exerciții în fiecare dimineață - este incredibil de disciplină. Aflați să vă dați ordine și să le urmați necondiționat. Acesta este primul și cel mai dificil pas în știința manipulării. Organizați-vă.







2. Începeți cu cereri minore (închideți ușa, vă rog.) Dă-mi o mână, te rog. După îndeplinirea cererii, interlocutorul trebuie să mulțumească cu sinceritate și să facă un compliment, de exemplu: "Sunteți atât de drăguț". Treptat, cererile trebuie să fie complicate și cu siguranță recompensa persoana cu complimente. Un compliment este o emoție pozitivă care dă unei persoane un sentiment al propriei valori. Pentru nerespectarea cererii, nu reproșează persoana. Fă-o singur. O persoană va suferi numai din senzația că dezacordul său nu a afectat rezultatul și el însuși nu a fost absolut necesar.







3. Întotdeauna spuneți bine acelor oameni care nu vă simt confortabil. Și invers. psihologia umană este construită astfel încât, dacă menționează meritele unui alt individ, vom începe să caute febril pentru neajunsurile sale în minte și vice-versa. Spuneți câteva complimente șefului dvs. în camera de fumat și veți fi uimiți. Dacă vrei ca cineva să instituie împotriva unei alte persoane - folosesc mai mult lauda, ​​admirand epitete și referiri la realizările unuia dintre ei vorbesc.

4. Furnizați servicii minore pentru nimic. Uneori, o cană simplă de cafea cu un cupcake în viitor va transforma o persoană în aliatul tău credincios. Oamenii observă o atitudine bună și subconștient încep să te consideri fel, dulce, decent. Ei își aduc aminte de o faptă bună făcută cu sinceritate, fără să aștepte vreun beneficiu, iar în momentul potrivit, veți fi gata să vă salvați în rezolvarea unei probleme serioase.

Am citit Carnegie sunt exact același sfat și chiar functioneaza importante oameni cred că m-au controlează și eu sunt de fapt, în liniștea de poftă de mâncare și chiar nimeni nu observă că după poftele mele!

Nu știu cum, dar am drugig prikrasno știu cum să manipuleze oamenii fără distsyplinirovanosti, trebuie doar să fii tu însuți și, uneori, sderzhyvat nervi și, uneori, le lasa chiar la momentul potrivit.

taaaaaaaaaaaak e greu sa te disciplinezi. Am încercat de foarte mult timp și se pare că se pare că, din nou, îmi pierd ritmul. în general, nimeni nu a spus că este ușor.

gunoi plin, dar acționează în liniște, dar nu m-am schimbat eu sunt leneș nu fac nimic, dar oamenii mă asculta și ascultă







Trimiteți-le prietenilor: