Vorskla "a urmat" băieții Yang "stricat starea de spirit a" dinamului "

Vorskla

Pe fondul problemelor psihologice legate de înfrângerea de coșmar la Berna de la „Young Boys“, în a treia rundă de calificare a Ligii Campionilor, „Dinamo“, a venit la Poltava în joc cu unul dintre candidați pentru un loc în LES a sezonului - „Vorskla“. Și nu numai psihologic. Din cauza leziuni a rămas în rezervă la principalul atacant Alexander Khatskevich - Mbokani. Nu sunt incluse în linia de start-up Morozyuk, Shepelev și Gonzalez, în locul celui care a intrat pe teren Kendzera, Buyalsky și Tsygankov. Și Besedin ia înlocuit pe Mbokani.

"Vorskla" a prezentat compoziția maximă de luptă, dar deja în minutul 5 a trebuit să facă corecții: în lupta pentru minge, accidentul a fost primit de portarul principal Shust. Cu toate acestea, înlocuiește Tkachenko (apropo - un elev al școlii "Dynamo") a jucat doar superbă, salvând echipa de la capete în cele mai incredibile situații.

Deși uneori, când nu a reușit să salveze, Fortuna a venit la salvarea locuitorilor din Poltava. În minutul 35 Garmash, care trece prin gol gol după trecerea Yarmolenko, nu se știe cum a intrat în rack. Și pe 36, când Besedin a lovit capul după cortul lui Tsygankov, care a emis un solo frumos, portarul a asigurat-o pe Matviyenko.

Dinamo și acest meci va fi amintit ca un coșmar. Chiar mai rău ar putea face un copil sau Chesnakov în minutul 85, dar mai întâi Koval tras mingea din colțul de jos, și apoi capul Poltava mijlocașul nu a putut bate la cadru. Rezultatul - 0: 0, „Dynamo“ pentru al doilea meci consecutiv nu se poate câștiga, iar în campionatul Ucrainei la oamenii de la Kiev a fost aproape de „Șahtior“.