Kerzhakov a scapat de "pitici"

Hiddink: - Odată ce am preluat problema - nu merită retragerea. Pe teren plecăm în siguranță - avem ceva de făcut!

Cu câteva ore înainte de meci, fanii ruși au început să se tragă la stadionul "Petrovsky". Comerțul cu accesorii era activ. Eșarfele rusești au arătat cât de plăcute la cald, pentru 500 de ani. Dar eșarfa echipei naționale a Andorrei costa la fel de mult ca 700 de "lemn".

- Și de ce este Andorra mai scump decât rusul? - a cerut corespondentul "KP".

- Deci, Andorran doar cinci piese legat. Taxă suplimentară pentru exclusivitate.

În componența actuală a echipei naționale de Andorra juca angajați bancare, manageri de lucru cu clienții, constructori. Profesionistul a fost doar unul - apărătorul Bernaus. Acest jucător de fotbal joacă pentru echipa din cea de-a treia divizie spaniolă pentru un salariu de 600 de dolari pe săptămână. Înainte de meci, antrenorul principal al "pitici" David Rodrigo a amenințat că va pune pe cei patru atacatori. Din păcate, în Andorra nu au existat atât de multe avantaje.

- Vom fi fericiți să pierdem 0: 1, - vicepreședintele federației de fotbal din Andorra a zâmbit înainte de meci. - Avem un spirit de război.

Înainte de începerea meciului, "fanii" noștri au fost șocați. De-a lungul stadionului, pe difuzoare se toarnă un cântec. În același timp, crainicul a spus:

Când anunțătorul a început să anunțe liniile, cel mai entuziast era Kerzhakov. Sam Kerzh înainte de meci sa comportat ca o adevărată stea. Dăruiește cu repeziciune autografe, prin dinții pe care le vorbea cu jurnaliștii și cu bronzul lui Sevilla.

- Trebuie să înscriem un gol rapid ", a declarat Guus Hiddink, antrenorul principal al echipei noastre înainte de meci.

Și sa reușit. În minutul 7, fundașul de la Andorrans a bătut mingea chiar pe Kerzhakov. Și Sasha a lansat un "parașutru" pentru guler către portarul oaspeților. Fermierul Kerzh a alergat imediat pentru a sărbători capturarea porții la standurile în care locuiau rude, inclusiv soția și tatăl lui Masha.

Dar Kerzhakov nu intenționa să se oprească la ceea ce sa realizat. Au trecut șapte minute și a avut loc un dublu. Zhirkov a atins în zona de pedeapsă, iar Kerzh a aruncat cu ușurință portarul cu porecla Alvarez - 2: 0.

În timpul pauzei, am văzut faimosul kavenschika, eroul programului "Rusia noastră" Mikhail Galustyan. Încercase să conspire, punându-și ochelari negri uriași pe toată fața, pe un gât - o eșarfă de zenit. Misha a cumpărat hot dog cu prietenul său, faimosul kavenshchikom din Sankt Petersburg Dmitri Krustalev.

- Mmm, Galustyan a dat o estimare înaltă, mestecând un câine fierbinte. - E normal.

În ciuda secretului, Misa era încă recunoscută. Vânzătorul de înghețată dorea chiar să-și ia autograful. Dar actorul - creatorul imaginii de neuitat a muncitorului invitat Djamshut - a luat cel de-al doilea hot dog, sa scufundat în sector.

În minutul 49 a fost ținut hat-trick-ul Kerchakoff. Câteva minute mai târziu, Hiddink Sasha a înlocuit-o. Stadionul a văzut idolul în picioare.

În curând, înlocuitorul Sychev a petrecut a patra minge în porțile tristului Andorran.

După meci, autobuzul lui Kerzhakov îl aștepta pe soția lui - o femeie fermecătoare cu părul brun într-o jachetă de piele la modă, blugi exclusivi. Ea a intrat în brațele soțului ei de îndată ce jurnaliștii l-au părăsit. Timp de câteva secunde, ei s-au îmbrățișat cu pasiune, asemenea iubitorilor seriei argentiniene "Broken Hearts". Apoi, Sasha a întrerupt idila, simțindu-se că fotografi prea adesea făcu jaluzele.

Alexander Kerzhakov: Ei bine, ei nu au suferit de Andorra, cum ar fi Anglia

După meci, am pus câteva întrebări personajului principal al meciului.

- Hiddink a spus că trebuie să înscriem un gol rapid. Așa cum ați ordonat să faceți.

- Întreaga echipă a încercat, nu numai eu singur. E bine că sa întâmplat. Ar fi mult mai rău dacă am fi chinuit până la mijlocul celei de-a doua jumătăți, ca de exemplu britanicii.

- Două goluri marcate prin aruncarea portarului. Ai văzut că iese din poartă?

- Nu, mingea tocmai a tăiat. (Smiles.)

- Nu te-ai supărat pe Hiddink că te-a înlocuit?

- Nu, nu este. Am făcut un hat-trick. Dar am avut deja un cartonaș galben înainte de acest meci, și înainte - cel mai important meci cu Croația. care nu pot fi ratate.

- Această victorie ușoară nu se va relaxa înainte de un meci mai serios cu Croația?

- Nu, nu este. Suntem toți oamenii inteligenți și înțelegem ce înseamnă victoria de azi. Și ce înseamnă să joci în Croația?

Poziția echipelor din grupa E

Rezultatele meciurilor jucate: Rusia - Andorra - 4: 0, Estonia - Croația - 0: 1, Macedonia - Israel - 1: 2.

Citiți de asemenea

45 de ani, Jaromir Jagr, a semnat un contract pentru un an cu "Calgary"

Un jucător de hochei ceh cu experiență continuă să uimească întreaga lume, continuând cariera sa sportivă

"Este un fiasco, frate!". Jucătorul de la Hockey sa accidentat ușor, lăsând cartonașul galben

Adevărat, nu este clar când pot rula

Putin a condamnat dominarea străinilor în fotbalul nostru

La o ședință a Consiliului prezidențial pentru dezvoltarea culturii fizice și sportive a apărut problema recrutării legionarilor

Alexander Kokorin: "Voi fi fericit dacă l-ați lăsat pe teren cu Fedor Smolov în echipa"

Cinci reguli ale antrenorului în patinajul Tatyana Tarasova, care a adus un număr record de campioni olimpici

Tatyana Tarasova, cel mai numit mentor rus, a vizitat Irkutsk

Fostul campion mondial american, George George Foreman, a aruncat o mănușă către actorul de la Hollywood, Stephen Segal