9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Ce fata nu vrea sa aiba genele frumoase, groase si luxuriante? La urma urmei, ei dau femeii aceeasi seductie si adancime magica, in fata caruia este imposibil sa rezisti!







Dar, ca de obicei, nu toate tinerele doamne sunt mulțumite de aspectul genelor lor - cineva nu are o lungime, cineva are volum și cineva se plânge de pierderea lor sau de culoarea neagră suficientă. Din fericire, construirea nu este singura cale de ieșire din situație! Cu diligența necesară, unele dintre problemele pot fi eliminate cu uleiurile naturale și esențiale convenționale. Crede-mă, măștile de ulei obișnuite pot schimba cilia fără recunoaștere, transformându-le într-un fan de lux! Majoritatea genelor sunt multifuncționale și vă permit să rezolvați simultan mai multe sarcini.

Cum se aplică uleiul de rață

Zona oculară este cea mai delicată pe față, prin urmare, atunci când se aplică ulei la gene, trebuie să fii foarte atent și să încerci să nu te atingi pe membrana mucoasă. Profesioniștii sfătuiesc să proceseze firele de păr din vârfuri pentru a permite scurgerea treptată a uleiului la baza cilindrului. Dacă există lentile, ar trebui eliminate.

Nu scoateți prea mulți bani - excesul de ulei poate provoca umflături și roșeață a ochilor. Și cu atât mai mult nu este necesar să-l lăsăm pe genunchi pentru noapte, astfel încât dimineața nu este surprinzătoare puffiness. Este suficient să țineți masca de ulei timp de una sau două ore. Procedura este recomandată în seara.

Pentru aplicația, puteți utiliza un tampon de bumbac, dar cel mai bine este să utilizați cu atenție spălate și uscate perie de la carcasele vechi - astfel încât uleiul poate fi distribuit uniform pe firele de păr, pieptănat cu grijă prin fiecare dintre ele.

Și pentru ca masca să funcționeze mai eficient, ar trebui mai întâi să încălzi ușor porțiunea de ulei natural pe o baie de aburi sau într-un recipient cu apă fierbinte.

Și, bineînțeles, înainte de curățare este necesară curățarea feței machiajului.

Nuante importante

Pacienții cu alergie și fetele cu piele sensibilă ar trebui să aleagă un ulei curat fără aditivi străini și, înainte de prima aplicare, să o încerce pe încheietura mâinii.

Înainte de a cumpăra, asigurați-vă că ați verificat data de expirare și nu ignorați instrucțiunile - conține informații utile despre modul de păstrare a produsului în mod corect și o listă de posibile contraindicații.

Dacă obiectivul este de a întări genele sau de a accelera creșterea lor, este recomandat să faceți cursuri de 10-15 măști la rând, atunci există o pauză lunară și poate fi repetată din nou. Dacă vrei doar să hrănești cilia și să-i faci mai matasoși și mai elastici, trebuie să recurgi la măști de ulei de 2-3 ori pe săptămână.

Și pentru a alege dreptul de ulei, care vă va permite să obțineți genelor destul de curând, evaluarea noastră de cele mai bune, compilate ținând cont de opiniile experților și recenzii de utilizatori obișnuiți, va ajuta.

Evaluarea celor mai bune uleiuri pentru gene

Unt de arahide fistic sau nuci, bogat în acizi grași esențiali, antioxidanți, vitamine și minerale, întărește perfect genele, oferindu-le vitalitate, stralucire si catifelare. Multe fete sunt lăudat de arahide unt de brand DNC - pentru un efect mai bun adăugat la el, și alte ulei util, a inclus, de asemenea, este o perie pentru aplicarea de ulei pe genele.

Textura uleiului este moderat de gros, care curge. Lungeste in mod miraculos genele, le protejeaza de caderi, adauga splendoarea.

  • consum redus;
  • aplicație universală.

9 Uleiuri pentru cele mai bune geluri

Pentru genelor cred că cel mai bun ulei de nucă de la DNC - o sticlă foarte convenabilă ca cele care vând rimel. Bucurați-vă și ușor, efectul este super! Vă sfătuiesc.

Uleiul de ricin, extras din semințe de ricin, este cunoscut pentru proprietățile sale de vindecare și de restaurare. Ea are o compoziție bogată, care include acizii ricinoleic, palmitic, oleic și alți grași precum și vitaminele A și E. Aceste substanțe ulei hidratează genele și previne căderea părului, calmează și protejează împotriva influențelor externe dăunătoare.

Textura este densă, vâscoasă. Uleiul contribuie perfect la întărirea cilia, pentru a face părul mai gros și mai întunecat, pentru a-și activa creșterea.

  • preț accesibil;
  • versatilitate;
  • consumul economic.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Pentru o lungă perioadă de timp am lipit gene false, decât rău rău propriile lor - au devenit scurte și fragile. Castor mi-a salvat cilia și am restabilit frumusețea lor! Îți recomand acest ulei pentru gene ca cel mai bun!

Neobișnuită fetelor slave, uleiul de osia, obținut din frunzele aceleiași plante, a devenit recent popular. Dar în țările din Asia araba și centrală, ea a câștigat mult timp dragostea și respectul femeilor, care în revizuiri numesc acest ulei cel mai bun pentru întărirea și restabilirea genelor și sprâncenelor, pentru a-și crește densitatea.







Textura uleiului nu este foarte grasă, densitate medie. Datorită conținutului ridicat de flavonoide, alcaloizi și vitamine, este capabil să trezească foliculile latente, să activeze creșterea genelor, să le facă mai puternice și sănătoase.

  • utilizat economic;
  • multi-funcțional;
  • hipoalergenic;
  • se spală bine.
  • foarte scump;
  • pentru unii există un miros specific.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Am cumparat untul din Belarus in sticle cu un nas subtire - foarte multumit, justificat toate asteptarile! Pentru o perioadă destul de scurtă de timp, genele deveneau mult mai fluoroase și mai lungi, chiar și soțul a observat.

Cele mai bune uleiuri pentru a stimula creșterea genelor

Uleiul de seminte de piersici, saturat cu antioxidanti, vitaminele A si B, acizi folositi, chiar si pentru pielea sensibila, nu provoaca iritatii, nu provoaca alergii. Între o gamă largă de uleiuri, sute de fete preferă produsul companiei GalenoPharm.

Textura uleiului de piersici este ușoară, cu conținut scăzut de grăsime. Stimuleaza cresterea cilia, imbogateste-le cu substante valoroase, face ca firul de par mai voluminos si matasos, imbunatateste stralucirea.

  • consumul economic;
  • hipoalergenic;
  • aplicație universală;
  • spălate perfect.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

După ce am folosit alte uleiuri, ochii mi s-au umflat și s-au înghițit, iar cu piersic nu mă îngrijorează nimic! Cilie lungă și bine îngrijită, aspect elegant, chiar și fără carcasă.

Uleiul, extras dintr-un amestec de migdale amare și dulci, conține o cantitate mare de vitamine E și F, acid linoleic, fitosteroli, amigdalină. Se poate accelera în mod semnificativ creșterea genelor, le face mai frumoase, sănătoase și strălucitoare. Rușii sunt produse deosebit de populare ale brandurilor naționale GalenoPharm și Mirrolla.

Textura uleiului de migdale este confortabilă, glisantă, lichidă. Simultan cu nutriția genelor, va avea grijă de pielea delicată a pleoapelor, întinzându-l.

  • consumul minim;
  • preț rezonabil;
  • multifuncționalitatea;
  • spălate repede.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Uleiul de migdale este cel mai bun și singurul meu remediu pentru îngrijirea pielii, a genelor și a părului. Am început să o folosesc acum câțiva ani după sfatul unui cosmetolog și dragostea noastră va dura mult timp!

Poate că cel mai faimos ulei pentru păr și gene - este brusturea, și o fac din rădăcinile unei cani mari obișnuite. Adesea, în recenziile femeilor se recomandă agentul "Agrimony" de la compania Floresan, care include și alte suplimente valoroase. Este disponibil într-un tub convenabil, cu un aplicator pentru aplicarea pe gene și sprâncene.

Textura uleiului de brusture este destul de groasă și greoaie. Este bogat în acid inulină, microelemente, stearic și palmitic și are un efect de reducere hidratare si tonifiere, stimulează creșterea genelor, ceea ce le face mai matasos.

  • costul bugetar;
  • consum redus;
  • versatilitate.
  • nu foarte ușor de spălat.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Uleiul de brusture este o adevărată descoperire! Affordable, ieftine, eficiente - în opinia mea, cel mai bun ulei pentru gene, pentru sprancene și pentru păr. Încercați totul!

Cele mai bune uleiuri pentru nutriția genelor

Uleiul din sâmburi de miez de caise conține acizi oleicici și linoleici, potasiu și magneziu, enzime, vitamine în formă activă. În paralel cu genele, poate avea grijă de pielea ochilor, hidratantă, reconfortantă și netezită. Multe răspunsuri pozitive din partea utilizatorilor au colectat ulei de Aspera, îmbogățit cu un complex vitamino-antioxidant.

Textura uleiului de caise de densitate medie, ușor vâscoasă, grasă. Ajută la reparația rapidă a cililor deteriorați, hrăniți cu substanțe valoroase, dați-i moale, sănătate și putere.

  • prețul democratic;
  • consumul economic;
  • multifuncționalitatea.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Sunt un fan al diferitelor uleiuri naturale, iar caisele primesc primul loc onorabil pe lista mea personală. Cu aceasta, genele au devenit mai pufoase, robuste, elastice, care sunt incredibil de fericit!

Ulei din fructe de cătină - o excelenta sursa de provitamina A, și vitaminele liposolubile K, E și F, antioxidanți, precum și multe elemente urme valoroase, și toate substanțele nutritive din ea se consolidează reciproc. Prin urmare, uleiul este foarte potrivit pentru hrănirea cilia și pentru a da elasticitate și forță sănătoasă. Multe fete folosesc uleiurile Biask și Mirrola.

Textura uleiului de cătină de mare este confortabilă, lumină, culoarea este bogat portocalie. Atunci când cumpărați, este important să se acorde atenție compoziției - trebuie să fie cel puțin 180 mg% carotenoizi, numai atunci uleiul este considerat de înaltă calitate.

  • versatilitate;
  • consumul moderat.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Eu folosesc peste tot ulei de cătină - cum ar fi balsamul pentru buzele întinse, pentru măștile de față și, bineînțeles, părul și cilia chel. Pot să spun cu siguranță: pentru că nutriția genelor este cel mai bun ulei pe care l-am avut!

Ulei de camfor alb

Uleiul camforic este extras din lemn de laurul japonez și, spre deosebire de cele anterioare, este eteric - deci nu poate fi folosit în forma sa pură, doar împreună cu uleiul de bază. Ajută la restabilirea densității genelor, îmbunătățirea creșterii prin creșterea circulației sângelui, prevenirea pierderilor. Femeile răspund bine despre marca Botanika.

Textura uleiului de camfor este fluidă, evaporând rapid. Acesta va face cilia mai lungă, răsucite și elastice. Doză aproximativă - trei picături de eter de camfor pe lingură de ulei natural.

  • cheltuieli foarte mici;
  • multifuncționalitatea.
  • valoare decentă;
  • Nu poți folosi solo.

9 Uleiuri pentru cele mai bune uleiuri

Uleiul de camfor are o aromă incredibilă de prospețime - numai pentru el sunt gata să îl numesc cel mai bun dintre eteri! În mod inconfundabil, îmi pasă de gene și păr, folosesc în combinație cu ricin.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: