8 sfaturi, cum să înveți limba italiană fără să te îmbraci, un ghid pentru Italia și limba italiană

8 sfaturi, cum să înveți limba italiană fără să te îmbraci, un ghid pentru Italia și limba italiană

Mulți se întreabă, dar puteți învăța limba italiană și orice altă limbă străină, fără să vă îngrijorați și să repetați fără încetare regulile. Poți. Pentru a face acest lucru, trebuie să urmați câteva reguli simple:







1) Fă-o regulă pentru a studia limba de 20 - 30 minute pe zi, este foarte important de a practica în mod regulat, atunci veți vedea rapid rezultatele și veți avea dorința de a afla mai multe.

2) Când faceți treburi de uz casnic, mergeți la locul de muncă sau lucrați, vorbiți și descrieți-vă ceea ce faceți sau vedeți în această persoană.

5) Vizionați desene animate sau filme în italiană. Dacă începeți să învățați limba, luați un film cu subtitrare. Acest lucru vă va ajuta să vă amintiți cu ușurință transformările de limbă folosite în această sau pe acea scenă, examinând episoadele de mai multe ori.

7) Ascultați melodiile în limba italiană. Este foarte simplu să includeți muzică pentru a vă înveseli și, în același timp, să memorați cupatele în italiană. În cântece veți găsi cele mai folosite fraze și fraze. Dacă nu reușiți să aflați cuvintele, găsiți cuvintele cântecului pe Internet și le cântați. Deci, puteți învăța cu ușurință cuvinte noi.

8) Dar cel mai bun mod de a învăța o limbă este de a trăi în Italia. Du-te în vacanță sau într-un weekend în această țară minunată, cufundați-vă complet în mediul lingvistic. Veți avea ocazia să exersați limba peste tot, veți vedea nu numai priveliștile, ci și memorați multe cuvinte noi și le veți folosi în discursul dvs.







Și, bineînțeles, aceste metode trebuie combinate cu formarea pe ajutoarele didactice clasice, care vor da cunoștințele gramaticale necesare și nu uitați să comunicați mult.

Invata italianul cu plăcere!

LECȚIUNI GRATUITE LA LIMBA ITALIANĂ:

Elena, există o mulțime de ajutoare didactice în limba italiană, doar că ochii ei sunt împrăștiați, dar toată lumea alege ceea ce are nevoie. În manuale vechi, de exemplu, învățarea limbilor străine a început cu gramatică, pronunție, reguli de citire și așa mai departe. în nou, după cum am spus, dau puțin timp pentru a studia gramatica, ei sunt învățați să vorbească imediat. Curând am părăsi cursul „italian pentru călători“, care prevede și gramatica, fără de care cunoașterea este imposibil să cunoască limba în mod corespunzător, analiza exemplelor practice din viata ca o carte un hotel si bilete de la site-urile italiene și alte materiale.
Alegerea depinde de ceea ce doriți să știți în mod specific și la ce nivel, iar acest lucru trebuie să se bazeze.

Sfaturi excelente. Fiica mea știe italiana. În fiecare zi lucrează cu italieni, adesea în Italia. Italianii înșiși spun că vorbește bine, dar ea întotdeauna privește la filme italiene, citește cărți. Vrea să învețe perfect limba italiană.
Da, aș dori să adaug că a început să studieze cu gramatica

Este bine dacă nu puteți merge în Italia. Înconjurați-vă cu limba italiană, lăsați-o să intre în viața de zi cu zi și veți stăpâni limba italiană nu mai rău decât dacă v-ați dus în Italia în vacanță.
Mult noroc!

Sfaturi foarte bune. Știu mai multe limbi, inclusiv limba italiană. De obicei, fac acest lucru sau aproape la fel de mult când studiez singur limba. Italiană și predat la universitate (în SUA, când a fost cunoscut la nivelul cursurilor de literatură care au fost efectuate exclusiv în limba italiană, a mers la Perugia și a studiat acolo câteva luni, pe «corso Superiore» - sintaxa și stil și literatură), limba engleză nu este considerată, dar spaniolă și am învățat german despre același lucru. Chiar aproape că am uitat deja germană, precum și franceză, dar pe ea am ajuns doar la nivelul "turistic", nu a mai fost timp să studiez în continuare. Numai, de obicei încerc să fac mai multe lucruri deodată: găsi un curs de auto-studiu, care include vorbitori drive-uri zapyasyami și organizate de subiecte - de la simplu (felicitări, teme de călătorie, cum ar fi în sine, felicitări, în aer liber, la gară, într-un magazin , într-un restaurant, într-un hotel) la tipuri mai complexe de interviuri privind angajarea, gramatica, lectura. Ascultarea dialoguri, vorbind cu mine venind cu situații similare, fac exerciții de gramatică pe cale orală, în primul rând uita la normele, apoi, în ciuda - utilizare devine avtomoticheskim. Da, și am citit și eu, dar pentru distracție, fără să privesc fiecare minut în dicționar. După ceva timp găsesc seriale - în seriile mele de experiență sunt mai bune decât filmele. au mai multe conversații pe tot felul de subiecte diferite.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: