7 sfaturi utile de machiaj de la Elena Krygina

Artistul de machiaj Elena Krygina în căutarea continuă de noi "chipsuri" și vine la lucru creativ - face conturul nasului cu ciucuri de la IKEA, apoi sfătuiește să abandoneze haylayter-ul și să-l înlocuiască cu ulei. Noul text - despre cele mai neobișnuite hack-uri de la Helen, care vă vor ușura viața.







Perie de palet Naked from Urban Decay este ideală pentru concealer

Toată lumea știe această pensulă, vine complet cu un palet gol. Tare, răgușită - Nu-mi pot imagina cum poți pune umbre pe ea. Dar nu vă grăbiți să aruncați, încercați să utilizați un instrument de concealer - pentru a umbri sub ochi se potrivește perfect.

Ulei în loc de haylaytera

Moda de mângâiere a trecut. Glitterul este încă în tendință, dar acum este diferit - natural. Pielea trebuie umezită, iar strălucirea - naturală. De aceea piața a fost umplute cu uleiuri. Favoritul meu este de la Estee Lauder, urmat de Smashbox Primer Oil.

Agentul trebuie aplicat atunci când tonul este deja gata, atingând abia fața și nu-l scârțâie - altfel nimic bun nu va veni din ea. Creează o strălucire a pielii într-un mod natural și nu puteți recurge la haylayteram. Dacă vă este frică de strălucire grasă - faceți puțin ulei doar pe obraji.







Umbre maro - pentru corecția feței

Nu vă limitați - orice instrument poate fi folosit în mod greșit. De exemplu, dacă nu aveți corectorul la îndemână, dar doriți să evidențiați pomeții sau să vă îngustați ușor nasul, luați umbrele maro, fără o strălucire, o nuanță rece. Acestea pot fi găsite în orice paletă - în același Naked from Decay Urban.

Cu cât peria este mai mică, cu atât mai bine

Îmi plac periile mici, chiar și pentru un ton sau o pulbere, este foarte convenabil. Cu o perie mică, puteți detalia detaliile. Sunt un milimetru. (Râde). Mai ales periile pentru pulbere sunt pur și simplu uriașe - cum se aplică cu exactitate produsul, de exemplu, în zona T?

4 nuante de ton pentru machiaj perfect

Adesea folosesc până la 4 nuanțe de fundație pentru un machiaj. Deoarece fața nu este uniformă. Nu vreau mai întâi să o ajung, ca o foaie goală, și apoi să desenez toate volumele. De exemplu, dacă înțeleg că centrul feței trebuie să fie mai deschis, iar periferia mai întunecată, folosesc 2 nuanțe de ton pentru a păstra nyudovostul natural. Amintiți-vă: tot ce este pictat este pictat. Acest lucru poate fi văzut. Lucrez cel mai mult timp pe set, când este nevoie de efectul unei "fețe curate" nevăzute.

Perie de la Departamentul pentru Copii al IKEA

Un set de perii plate costă aproximativ 300 de ruble - o adevărată descoperire, chiar am vorbit despre asta în blog. Periile sunt foarte convenabile pentru conturul nasului - recomand.

Text: Nino Takaishvili







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: