7 Foarte cunoscute fobii

Gippopotomonstroseskvipedaliofobiya. Nu e un nume rău, nu-i așa? Desigur, nu este posibil să se pronunțe de la prima dată, dar puteți ghici deja ce se tem de oamenii care suferă de această fobie. Desigur, hipopotomonstostesquipedalophobia este o teamă de cuvinte lungi.







Genufobiya. A cincea pe lista fobiilor neobișnuite este genofobia. Genophobia este o teamă patologică a genunchiului. O persoană care suferă de genofobie nu va purta pantaloni scurți sau fuste scurte, iar aspectul altor genunchi gol pentru el pare teribil de neatractiv și îi provoacă atacuri de anxietate.

Somnifobiya. Această fobie este frecventă la copii mici. Oamenii care suferă de somnifobie, îngrozitor de adormit. Din fericire, cu vârsta, majoritatea oamenilor sunt complet vindecați de ea. Dar aceeași femeie, frica de întuneric, monștrii care trăiesc în dulap și alte fantezii bizare pot sperie copilul și el va refuza să se culce seara.







Staurofobiya. Și ce spui despre frica de cruci și crucifixe? Credeți sau nu, această fobie există cu adevărat și se numește "staurofobie". O aversiune față de religie este pusă în oameni care suferă de o astfel de fobie în subconștient.

10 plusuri 2 minus

  • Sus în partea de sus
  • Mai întâi deasupra
  • Topical Top

PIKABULL acum 2355 zile

Astăzi, am vizionat National Geografic despre un om care se temea de piciorul drept. a fost frică de ea, astfel încât scriitorul (și din copilărie, cum ar fi disfuncția creierului - creierul a crezut că este altcuiva membru). chiar psihiatrii își ridicau mâinile. În cele din urmă, nu puteam să stau, mi-am pus piciorul în bazin și i-am turnat în azot cu azot lichid, am păstrat timp de 6 ore turnând azot.

Mama a venit de la serviciu la dus la ambulanță. Ei bine, blasfemie pentru a face o bucată de lemn în loc de un picior. el a trebuit să-l taie acum el merge pe proteza este fericit cu moron la nebunie :)))

Și un alt blestemat în același program mănâncă numai racoane împușcate pe drum și le place să se destrame.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: