7 Balsamuri pentru buze - simple dincolo

7 Balsamuri pentru buze - simple dincolo

Pentru fiecare dintre noi, este necesar un set pentru această zi. Cineva nu poate să se potrivească cu greu la toate acestea într-o geantă de sac. cineva reușește să meargă cu un mic cruce. Unii își schimba pungile în fiecare zi, alții își petrec întregul sezon cu un favorit. Eu, de exemplu, am trei pungi în toamnă, pe care le alternez unul cu celălalt. Și pentru totdeauna trecerea de la ei tot conținutul sălbatic inconfortabil. De aceea, în fiecare minciună sunt toate lucrurile esențiale. Inclusiv balsam de buze. Am o mulțime de ele, ei se află la fiecare oglindă a casei, în fiecare geantă, pot fi găsite în buzunarele unei haina.







Umidifica - hrăni - proteja! Trebuie să ne amintim mereu acest lucru. Pielea delicată și vulnerabilă a buzelor, din păcate, tinde să reacționeze imediat la condițiile meteorologice. Prin urmare, în toamna și iarna este deosebit de important să nu permiteți buzele să fie "goale". Utilizați balsamul dimineața, înainte de a vă aplica machiajul obișnuit, urmăriți umiditatea în timpul zilei și nu uitați de îngrijirea nocturnă.

Deci, înainte să fiți șapte dintre preferatele mele. Toate acestea sunt complet diferite: atât prin formatul ambalajului, cât și prin textură și prin componentele active. Îți voi spune în ordine.

7 Balsamuri pentru buze - simple dincolo

• LUCAS PAPAW OINTMENT • Balsamul australian Lucas Papaw a plăcut mai întâi artiștii profesioniști de make-up și apoi a venit la cosmeticianii noștri. Melting pe textura buzelor, parfum plăcut, abia perceptibil de papaya și machiaj bun, fără exces de impurități - pentru ce acest tub roșu drăguț sa îndrăgostit de milioane de fete din întreaga lume. Principalul ingredient activ este papainul, obținut din fructe proaspete de papaya. Se spune că acest remediu se găsește în fiecare cabinet de medicină australian - ca un balsam miraculos de vindecare, ajutând la vindecarea zgârieturilor, fisurilor și iritațiilor. Bineînțeles, el se descurcă perfect cu buzele uscate! Sfatul meu personal: dacă știți că aveți o seară cu ruj roșu - aplicați-l pe Lucas în prealabil, ca o mască pe buze, cu un strat gros pentru câteva ore. Apoi puneți buzele cu un țesut și folosiți rujul.

• BELWEDER • Aceasta este ultima mea achiziție, timp de o săptămână acum nu mă pot rupe departe de acest copil. În general, ador în farmacii mari, unde puteți examina cu siguranță o mulțime de mărci de deșeuri vândute numai acolo. Belweder este situat adesea chiar lângă casa de mese, cu gama de lacuri cuie și balmețe pentru buze. Nu cu mult timp în urmă au avut o mulțime de produse noi, balsamuri în diferite formate cu diferite extracte și arome. Am decis să aleg din nou pentru mine cu un extras din tată - a fost interesant să comparăm cu Lucas Papaw. Ele sunt similare, însă textura chimistului este mai densă decât aroma lui Lucas și mai evidentă (poate pentru că folosește aici ulei de semințe de papaya). Un bonus plăcut în compoziție este ceara de albine și extractul de aloe, îmi place în special efectul de învelire și înmuiere a acestor ingrediente. Nu știu dacă acest balsam va vindeca rănile și crăpăturile, dar faptul că utilizarea frecventă le va împiedica este sigur.







• KIKO • Această marcă italiană super-bugetară ma mulțumit cu balsamul său lucios. Hidratant și strălucitor, face ca buzele să fie umede. Arata bine ca un instrument independent, plus pregatiti perfect buzele pentru aplicarea rujului sau a creionului (doar blot cu un servetel de exces). De asemenea, poate fi aplicat peste make-up, dand un plus de strălucire pigmenților pentru buze. Aroma proaspăt nu irită mă amintește de guma de mestecat. Și o minge metalică rece, încorporată în tub, răcește plăcut buzele când este aplicată. Apropo, conține SPF15, astfel încât să puteți folosi în siguranță în vară. Pentru cei care iubesc balsamul cu o strălucire se va potrivi perfect!

7 Balsamuri pentru buze - simple dincolo

• CARMEX • Un alt străin pe lista noastră, originar din America. Un adevarat favorit al bloggerilor de frumusete din intreaga lume. O adevărată recuperare a sosului pentru buzele crăpate și o excelentă prevenire în sezonul rece. Carmex are o varietate de formate de ambalaj (tuburi, bastoane, borcane rotunde), precum și o abundență de arome: cireșe, căpșuni, tei, vanilie. Recoltarea galbenă recunoscută, cu un logo roșu, captează imediat ochiul în toate farmaciile din Europa și America, este greu să nu observați. L-am cumpărat când eram în vacanță în Spania și am fost foarte mulțumit: balsamul meu într-un baston cu aromă de vanilie și eucalipt suge puternic buzele și vindecă micro-fisuri. Efectul pe care îl simțiți de mult timp, chiar dacă nu actualizați balsamul în timpul zilei. Multe abuzuri de Carmex din cauza benzenilor constituenți, dar vom fi cinstiți cu noi înșine: aceste substanțe se găsesc acum în fiecare al doilea recipient cosmetic și nimic din ele nu se desprinde - înseamnă că diavolul nu este atât de rău ca și cum este pictat.

• EOS • Nu veți fi surprinși de aceste întâlniri, s-au stabilit în pungile cosmetice ale fetelor ruse acum 2 ani. Formatul interesant a atras imediat atenția - nimeni nu a lansat nimic similar înainte, este convenabil de utilizat și nu se va deschide în geantă. Dintre numeroasele arome, este ușor să vă alegeți singuri. La mine, de exemplu, mentă, îmi place efectul unei răcoroși pe labiu și culoarea ambalajului, așa de albastru plăcut. Creatorii EOS subliniază caracterul natural al compoziției, balsamurile lor fiind compuse în proporție de 95% din substanțe naturale și nu conțin impurități dăunătoare de ulei (cei care sunt împotriva lui Carmex se bucură aici). În compoziția untului de shea, jojoba, ulei de măsline, vitamina E și extracte din fructe. În general, acest balsam este sfera pentru iubitorii de tot ce este organic, pur și frumos.

• HM • Am apucat un baston mare de culoare roz la box office NM. Sincer, mai mult pentru colecție. Principalele ingrediente active sunt ceara de albine și untul de shea. Un miros destul de ascuțit de fruct de pasiune se poate speria, dar pe buzele lui cu greu o simți. Balsamul este bun pentru înmuierea buzelor, dar, bineînțeles, vremea nu va vindeca - astfel de miracole nu ar trebui să fie așteptate de la el. Am aruncat-o în torpedoul mașinii și rareori conduc. Lăsați-l să mintă, cu siguranță că veniți într-o zi.

7 Balsamuri pentru buze - simple dincolo

• KIEHL'S • Toată lumea știa cum să folosească cosmeticele pentru a mă mulțumi cu "numărul 1 al balsamului". Acesta este singurul lor balsam pe linie în 5 variante: menta, pere, merișor, mango și clasic. După cum ați înțeles deja, eu sunt pentru menta. O compoziție foarte plăcută asigură hidratarea, nutriția și protecția: un tip special de ulei de măsline - squalan, ulei de germeni de grâu, vitamina E, ulei de semințe de bumbac. Singurul lucru - nu un tub foarte convenabil, nu puteți aplica balsam ușor pe buze, trebuie să vă ajutați cu degetul. Dar mi-am găsit un plus: Îmi frece restul balsamului în cuticulă și arată, de asemenea, hidratat.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: