10 Lucruri care nu pot merge în toaletă, dragă eu

Despre site-ul feminin al lui Milaya Ya

Site-ul femeii „Honey I“ - este un portal format din astfel de subiecte populare precum: Stiri, Horoscop, Teste, frumusețe, sănătate, dragoste și relații, copii, alimente, modă, artizanat și altele.







Portalul nostru pentru femei aduce vizitatorilor optimism și frumusețe, capabil să satisfacă gusturile oricărei femei. Retetele de feluri de mâncare culinare vor forța să nu lase omul să meargă și să păstreze o relație bună și luminată.

Trageți de umplutura pisicii în bolul de toaletă și vărsați resturile de bulion de grăsime, nu știm că acest lucru poate provoca colmatarea.

10 Lucruri care nu pot merge în toaletă, dragă eu

Toaleta înfundată este una dintre problemele cele mai neplăcute ale gospodăriei. Mai jos, prezentăm lista principală a articolelor care nu sunt recomandate pentru spălarea în toaletă, cum ar fi acestea pot cauza blocări, iar unele dintre ele pot provoca daune la alimentarea centrală a apei.

1. Tablete

Credeți că cel mai sigur mod de a scăpa de medicamentele vechi este să le spălați în toaletă? Nu mai faceți acest lucru, dăunează mediului, deoarece compușii chimici intră în canalul central și, eventual, în rețeaua de alimentare cu apă.

2. buzunarele de țigară

Filtrele de țigară timp de foarte mult timp nu se descompun, iar țigările în sine sunt pline de compuși chimici toxici care pot intra și în sistemul de alimentare cu apă central.

3. Tencuiala

10 Lucruri care nu pot merge în toaletă, dragă eu







Cele mai multe tipuri de ipsos sunt din plastic și, prin urmare, nu se descompun. Dar chiar și bandajul de tifon poate bloca toaleta.

4. Ață dentară

Dacă spălați în mod constant firul în toaletă, acesta poate deveni confuz, formând o bucată destul de mare care va face dificilă scurgerea și scurgerea apei în toaletă.

5. Filler de pisici

10 Lucruri care nu pot merge în toaletă, dragă eu

Plăcile de umplutură sunt alcătuite din lipici care se pot umfla și se blochează rapid în toaletă, provocând înfundarea.
Materialele de umplere cu gel de silice și materialele de umplutură se umflă rapid în apă, formând bulgări dense, pe lângă acestea, ele nu se descompun, astfel încât acestea nu pot fi spălate în nici un caz.
Plita de lemn poate fi spălată, totuși se umflă foarte mult în apă și poate provoca blocaj, așa că clătiți-o în porții mici, fără a scurge imediat toată cantitatea din tava pisicii în toaletă.

6. Grăsimi și uleiuri

Grăsimea și uleiul pot fi lichide numai atunci când sunt fierbinți. Cu toate acestea, știm cu toții ce arată un bulion de grăsime atunci când îl scoatem din frigider. Grăsimea se transformă într-o crustă, și exact aceeași crustă se oprește în cele din urmă pe țevi, ceea ce duce în cele din urmă la înfundarea și provoacă un miros neplăcut.

7. Mijloace de igienă feminină

Creat pentru a absorbi umiditatea, ceea ce înseamnă că se pot umfla în apă, care este plină de înfundare.

10 Lucruri care nu pot merge în toaletă, dragă eu

Parul - aceasta este cauza principală a blocajelor în duș și baie. Se blochează în chiuvetă, în timp, grăsime și alte depozite se așează pe ele, transformându-le într-o minge care poate bloca conducta de scurgere. Același lucru este valabil și pentru vasul toaletei. O bucată de păr poate cauza doar înfundarea.

9. Scutece

Dacă cineva a încercat, știe că scutecul este probabil să se blocheze și să nu se spele. Dar dacă o puteți spăla în toaletă, rețineți că unele tipuri de scutece sunt fabricate din materiale care, cu interacțiune prelungită cu apa, devin toxice.

10. Prezervativele

Ele par, totuși, inofensive, făcute din latex și nu se descompun. Sunt capabile să fie întinse și agățate de pereții conductelor, închizând un lumen. Și prezervativul poate fi umplut cu aer și poate provoca blocaje grave de trafic. Deci trebuie să sunați la instalațiile sanitare și să eliminați blocajele.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: