10 Fapte despre film - John Carter - pentru părinți

„Recent, am fost norocos pentru a vizita previzualizarea“ John Carter „de la Disney Recent, există mai multe comentarii diverse despre film sper că răspunsurile la întrebările de mai jos vă va ajuta să luați o decizie în cunoștință de cauză - .. Pentru a merge la film, sau nu merg.






Da. Dacă citiți acest lucru, cel mai probabil, da. Dacă vă place Star Wars sau ceva de același spirit, da, de asemenea. În filmarea "John Carter" este pasiunea fanilor, care au adorat această serie toată viața. Andrew Stanton, scenarist și regizor, filmând "WALL-E", a lucrat deja la scenariul "Carter" - chiar înainte ca studioul să aprobe proiectul.

3. Vor fi copiii mei?

Dacă sunt ca tine, și ți-a plăcut ceea ce este scris mai sus, atunci da. O să-mi iau fiul de șapte ani la filme în acest weekend și sunt sigur că-i va plăcea filmul. În ea există ceva interesant pentru toată lumea. Ia-l pe Carter fiicelor tale. Are prințesa adorabilă Dey Thoris, o eroină foarte interesantă. De fapt, ea trebuie de multe ori să lupte cu propriile sale mâini. În plus, toată lumea va place Voula, veți vedea.

4. Cât de aproape este filmul față de carte?

Renunțare: Nu am recitit Burroughs timp de douăzeci de ani. Deși multe site-uri susțin că filmul se bazează pe "Printesa lui Marte", de fapt, acesta amestecă elementele primelor trei cărți ale seriei. Astfel, publicul are ocazia să vadă cele mai bune părți ale unei întregi treimi din ciclu, care include mai multă viață extraterestră și bătălii epice. Singura diferență importantă dintre film și cărți este modul în care Carter se îndreaptă spre Marte; Dar fanii cărții, cel mai probabil, nu vor fi dezamăgiți de această schimbare.

5. La ce oră este mai bine să ieșiți pentru o pauză?

Primele 65 de minute sunt importante și interesante aproape complet. Atunci când eroii se opresc să se odihnească după o bătălie importantă în mijloc - puteți să vă distrați.

6. Ce zici de efectele speciale?







E minunat. Și ce altceva ai putea să te aștepți de la un film creat de Andrew Stanton? Un om care a lucrat la "WALL-E", "Toy Story" (toate cele trei părți), "Finding Nemo", "A Bug Life", "Monsters, Inc."? Să nu mai vorbim de faptul că bugetul filmului este de aproximativ un miliard de dolari (dacă credeți că zvonurile ziarului). Imaginea captează pur și simplu spiritul.

8. Cum se încadrează filmul în clasamentul PG-13?

Ma interesat cel mai mult. Am un copil mic și m-am interesat foarte mult dacă John Carter este un film care prezintă copii. Se pare că filmul are o mulțime de cruzime. Dar, de cele mai multe sânge vărsat pe câmpul de luptă - un sânge străin verzuie, deci este o chestiune de abordare - unii părinți pot găsi gustoase pentru copiii lor, în timp ce altele - nu. Cea mai mare parte a luptelor sunt pe săbii, să acorde atenție și acestui lucru. Jargonul în film nu este respectat, precum și momentele erotice reale, din care este necesar să se acopere ochii copiilor. Singurul lucru despre mine kotorogou īndoios [AVERTIZARE, spoilere, dar este important pentru parinti ORIGINARE cu ei copii mici.] - aceasta este amintirile scenă, unde puteți vedea rămășițele unui al doilea mort soția și copilul protagonistului. Această scenă este tristă pentru orice spectator - un copil sau un adult. Aceste amintiri vin în timpul uneia dintre scene de luptă, atunci când Tarkov armata se grabeste lui John Carter, și el cade într-un fel de luptă furie. În această etapă veți vedea flashback memoriei sale, în cazul în care casa lui din Virginia, a ars la pământ, atunci el se va întoarce la lupta, următoarea flashback - imaginea dorită, și apoi sa terminat. [END SPOILER]
Puteți trata această întrebare în mod diferit. Voi lua un copil de șapte ani cu mine, dar acest copil a văzut deja întreaga trilogie "Stăpânul Inelelor" (nu mă face un tată rău?). Dacă s-ar fi confruntat cu bătălia în Helm's Padi, atunci cu "John Carter" o să facă față cu siguranță.

9. Este un film Disney. De ce nu există jucării de la John Carter în magazine?

Disney a decis să nu autorizeze producția de jucării pentru vânzare în masă pentru acest film. Da, aceasta este o decizie ciudată; în cele din urmă, au eliberat jucării de la "Pirații din Caraibe"! Ei bine, asta are motivele. Alte linii de jucării nu de la desene animate nu au devenit lovituri - cu excepția cazului în rândul colecționarilor. Realizând acest lucru, Disney a decis să permită producerea de jucării numai la mărcile scumpe pentru colecționari. Dacă filmul se va plăti și continuările îl vor aștepta, poate că va deschide piața masivă a jucăriilor.

10. Vreau să o reconsiderez?

Oh, da! Și veți speranța că filmul va merge destul de bine, astfel încât să vedem două sequeluri care sunt deja scrise de Andrew Stanton și sunt gata să producă. Poate că veți merge chiar înainte și veți ordona Blue Ray. "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: