Rusia - Argentina, finala mini-fotbalului 1 octombrie rezultat, scor, modul în care au jucat (goluri video) -

Ca rezultat, fanii ruși un pic supărat din cauza înfrângerii echipei noastre în finala turneului, dar, în general, acestea ar trebui să fie mulțumiți cu performanța echipei, care a câștigat anterior mai multe victorii frumoase. Cu toate acestea, meciul final a fost respinsă, având în vedere aproape egal cu scorul de 4: 5, rușii ar putea fi de două ori mai nefericit din cauza rezultatului, dar nu același joc pe care au dat dovadă.

Rusia - Argentina: reluarea meciului, mini-fotbal final

Scorul în meciul final a fost deschis de ruși. Acest lucru sa întâmplat în minutul 16, când distinsul Eder Lima. Cu toate acestea, copiii argentinieni de douăzeci de secunde au fost suficienți pentru a restabili status quo-ul.

Apoi situația a început să se dezvolte într-un scenariu dramatic. În special, înainte de pauză jucătorii ruși au primit de-al șaselea fault și o marcă de 10 metri Kussolino condus de argentinieni să vină.

La începutul următorului segment de joc, aceeași limbă a egalat scorul. Dar chiar și aici, echipa națională Argentina nu a făcut disperare, și a început înainte, ceea ce duce la capturarea rușilor prin poarta 17 secunde după gol. Un minut mai târziu au marcat și al patrulea gol în scopul echipei noastre. În acest moment, fanii au pierdut interesul pentru ceea ce se întâmplă în curte.

Acest lucru a fost facilitat de faptul că la sfârșitul celei de-a doua jumătăți Vaporaka a căzut în țintă adversarului. În ciuda avantajului solid al argentinilor, băieții noștri au reușit să reducă scorul la minim, când Lyskov și Lima s-au distins. Dar, în cele din urmă, echipa rusă nu a fost suficientă nici măcar pentru scor.

Este demn de remarcat faptul că echipa de mini-fotbal din Rusia a câștigat pentru prima dată în istorie medalii de argint. Pentru echipa din Argentina acest triumf este de asemenea indicator, deoarece anterior nu a realizat nimic de genul acesta.