40 de comentarii ale Comitetului Mamei soldaților din Rusia la Moscova, falconry, Izmailovo

În Krasnodar pe al nouălea este teribil! Copiii sunt ținute în afara în frig timp de 3-5 ore și nu contează cum este îmbrăcat tipul, spălat cu apă înghețată! Ca urmare, copilul meu este acum în Novocherkassk toate bolnavi de febră! Am dat absolut sănătoși, rezultatul este teribil! Nu numai că a chemat în formularul de iarnă student full-time, astfel încât, de asemenea, atitudinea este rău! Îi aștept chemarea, dacă spitalul nu ia măsuri, mă duc mâine acolo și Dumnezeu știe ce se va întâmpla în continuare! Până când se vor întâmpla toate acestea în țara noastră și cum pot fi mamele în astfel de situații?







Nu știu ce spune "Kremlinul oficial" rușilor și de ce ne confruntăm unul împotriva celuilalt. Vreau doar să-ți spun despre ce vorbim, oameni obișnuiți, ucraineni. Ei spun că în Ucraina "fascists și Bandera". Dar fasciștii sunt cei care încalcă granițele unei alte țări și își ucid oamenii sub pretextul mântuirii. Și nu înțeleg cum poți să vii într-o țară străină, să-i ucizi oamenii și să vorbești despre mântuire. Ucraina nu a încălcat frontierele nimănui și nu va merge. Nu vrem război. Nu avem nevoie de terenuri străine. Data viitoare ›

Dragă comandant-șef al armatei ruse, tovarășul VV Putin și ministrul apărării S. Shoigu! Pînă cînd va domni fărădelege în armată? Când nu ne mai batem copiii. Fiul meu în armată puțin mai mult de 2 luni, în acest timp a realizat că nu este nimic de făcut, deși, când a fost chemat, a fost hotărât să semneze un contract. Nelegiuirea domnește! Mai întâi a servit în Elani, există o atitudine teribilă, atât din partea ofițerilor (pot lovi un soldat chiar pe terenul de paradă, eu am fost martor la asta. ›

Spune-mi, te rog, de ce în agenda militară, în scris, pentru copiii noștri să aibă și transferat o grămadă de accesorii? Părinții cumpara copiii lor pot colecta pe ultimul bănuț, și la sosire în parte, pentru a clarifica, chiar și în / h 34103 regiunea Sverdlovsk. ZATO Gratuit, copiii noștri au fost luați deoparte, chiar și latele cu mânere de săpun, șampoane, prosoape. Nu-ți este rușine de ofițeri? Nu dezonorează onoarea uniformelor lor? Ce fel de exemplu arată pentru recruți? Nu erau în locul copiilor noștri. Dacă este imposibil de rezolvat cumva. Data viitoare ›

Armata noastră dorește tot mai mult! Ce copil. grădinița și școala se bazează pe părinți! Copiii de 42-44 de dimensiuni au primit haine 52-54 ruble. Și uneori invers. Trebuie să cumpărăm și să formăm, și bertsy, și capac! Cumpără unul, dar trebuie să-i mulțumiți comandantului și nu unul! Comandanții se schimbă și fiecare rând pentru el și pentru propriul său! Nutriția dorește și cea mai bună. Fără legume proaspete, fără fructe! Draftele sunt în primul rând un organism în creștere! Se selectează uneori o plată în numerar, care se referă la un cec de sus. Prin urmare, în bani pe. Data viitoare ›

În Krasnodar pe al nouălea este teribil! Copiii sunt ținute în afara în frig timp de 3-5 ore și nu contează cum este îmbrăcat tipul, spălat cu apă înghețată! Ca urmare, copilul meu este acum în Novocherkassk toate bolnavi de febră! Am dat absolut sănătoși, rezultatul este teribil! Nu numai că a chemat în formularul de iarnă student full-time, astfel încât, de asemenea, atitudinea este rău! Îi aștept chemarea, dacă spitalul nu ia măsuri, mă duc mâine acolo și Dumnezeu știe ce se va întâmpla în continuare! Până când se vor întâmpla toate acestea în țara noastră și cum pot fi mamele în astfel de situații?

În Shchelkovo, în partea 15506-f, departamentul de transbordare a mărfurilor se desfășoară! Ofițerii recruți machetă: Se toarnă apă caldă de la robinet la podea și forțat să curețe, la rangul de o parte nu sunt permise, copiii cu febră, pneumonie de zăpadă curat, descarcă și de încărcare până când aeronava dimineața „Ruslan“, nu există timp, atunci când vin în sala de mese nu este nimic. Un puști a plecat de acolo și jumătate de plămâni, pe jumătate tăiat. Ce este? Unde arată inspecțiile? Tu trimiți un copil sănătos la armată, dar îl întâlnești. Data viitoare ›







Dragă comandant-șef al armatei ruse, tovarășul VV Putin și ministrul apărării S. Shoigu! Pînă cînd va domni fărădelege în armată? Când nu ne mai batem copiii. Fiul meu în armată puțin mai mult de 2 luni, în acest timp a realizat că nu este nimic de făcut, deși, când a fost chemat, a fost hotărât să semneze un contract. Nelegiuirea domnește! Mai întâi a servit în Elani, există o atitudine teribilă, atât din partea ofițerilor (pot lovi un soldat chiar pe terenul de paradă, eu am fost martor la asta. ›

Spune-mi, te rog, de ce în agenda militară, în scris, pentru copiii noștri să aibă și transferat o grămadă de accesorii? Părinții cumpara copiii lor pot colecta pe ultimul bănuț, și la sosire în parte, pentru a clarifica, chiar și în / h 34103 regiunea Sverdlovsk. ZATO Gratuit, copiii noștri au fost luați deoparte, chiar și latele cu mânere de săpun, șampoane, prosoape. Nu-ți este rușine de ofițeri? Nu dezonorează onoarea uniformelor lor? Ce fel de exemplu arată pentru recruți? Nu erau în locul copiilor noștri. Dacă este imposibil de rezolvat cumva. Data viitoare ›

Întrebarea simplă este dacă forma vechiului soldat este normală, care a fost dată drafților, îl împușc în fiecare zi, ca să nu se rupă? Sau 2500 și cumpărați unul nou. Depozitul de gunoi, nopțile sunt deja reci, foarte, trezindu-se de faptul că trupul tremură de frig. Trei saci de dormit pentru patru, se acoperă în rotație, adică, în fiecare noapte unul dintre soldați doarme sub o foaie subțire! Soldații cu o tuse teribilă, dacă aceasta este norma, atunci bineînțeles. M-am tresat cu apa, toaletele s-au spalat cu o galeata, apa intr-un butoi, un baril plin de apa, uneori a intrat in ea. Data viitoare ›

Fiul meu este servit în Centrul de salvare Volga al Ministerului de Urgență al orașului Samara, aștept, voi reveni curând acasă. Vreau să vă mulțumesc foarte mult comandantului unității și tuturor subordonaților săi pentru atitudinea excelentă și bună față de soldați, toate sunt disciplinate, nu există nici un fel de uimire. Echipa prietenoasă, veselă și simpatică. Ei au voie să sune acasă, nu se hrănesc prost, în timpul serviciului, fiul nu sa plâns niciodată de nimic, este mulțumit de serviciu. La urma urmei, este suficient pentru mama să audă vocea fiului ei și să înțeleagă, să-l țină în ordine, așa că. Data viitoare ›

Am un singur fiu, am vrut să iau o zi liberă. Comandantul regimentului în timpul jurământului a explicat că ar fi probleme să-l cheme. L-am sunat, nu avea timp. Nu poate explica nimic, este întotdeauna ocupat și întotdeauna ocupat. Mă tem că voi veni și voi petrece 6-8 ore pe drum, dar nu-mi voi vedea fiul. Ce ar trebui să fac? Cine știe unde să se întoarcă? Ajută-mă să-mi iau fiul în concediu.

În timpul serviciului militar, fiul a fost rănit, care în spitalul militar a fost calificat ca lumină! (strivire, iar ulterior amputarea 3-4 degete ale mâinii drepte). Acest lucru sa întâmplat în timpul înlocuirii roților din mașină (mufa era în stare proastă, piulițele și bolțurile dezintegrate), după trecerea tratamentului în spital, a fost trimis la unitate înainte de sfârșitul vieții sale de serviciu. Da, el a primit o sumă de asigurare de 50 de mii de ruble! Dar am trimis pe fiul meu în armată cu un grup de valabilitate "A" este bun, dar a primit. Data viitoare ›

Mi-am pierdut biletul militar când eram în vacanță. Am scris o cerere pentru pierderea unui bilet militar și am revenit la serviciu. Acum am un telefon care poate fi luat și nimeni nu poate să o ia cu excepția mea, chiar și prin procură. Am scris un raport și nu mă lasă să plec. Un bilet militar va sta doar o lună, apoi este distrus. Spune-mi cum să fii în această situație. Sunt antreprenor.

În Khabarovsk Krai, domnul Bikin, procuratura militară a început un sezon de acuzații false de militari! Planul se desfășoară. Un colț convenabil al țării, unde puteți planta imprudent oameni nevinovați! Nu toată lumea își poate permite să meargă acolo, nu toată lumea își poate proteja fiul de la distanță! Fă-ți fiii, țara!

Alo Eu, ca ofițer rus, nu mă îngrijorează mai puțin de problemele armatei noastre. Și mai mult decât știi despre problemele ei. Deci, de ce nu vrei o discuție onestă și deschisă a problemelor? Ambii fii ai mei au servit în rîndurile forțelor noastre armate, cel mai mare fiu a luat parte la "conflictul" din Abhazia, a spus multe lucruri interesante. Ambii sergenți s-au întors. Viu, mulțumesc lui Dumnezeu.

Ajutor, unde să te întorci? Fiul meu este de 1 m. Slujește, în fiecare zi în care lovește în a 17-a zi, sergentul ia rupt coastele. Fiul sa dus la partea san, medicul pilulei a dat și a spus că totul este bine. Am sunat, am cerut ajutor, nu știu ce să fac. Eu scriu și eu. Beat și alții, unele căzut leșin. Și încă nu au depus jurământul. Sunt o mamă singură, am un fiu. Serveste regiunea Ulyanovsk. la / h 42731 g-1.

În Abhazia, unitatea militară 09332 creează în mod literal o uimire. Copiii sunt bătuți unul câte unul de colegii lor, care au depus jurământul cu șase luni mai devreme și nimeni nu reacționează la aceasta. Există episoade separate când copilul sa plâns la părinții săi și după aceea este bătut cu forță dublă. Uniformele nu sunt suficiente și, la urma urmei, la noi sunt alocați bani considerabili pentru armată, de aici există în sine o întrebare.

Fiul meu este în orașul Volgograd în celebrul Kutch, totul ar fi bine, cu excepția faptului că nu-mi place că în fiecare lună sunt colectate pentru 500 de ruble. (motivele sunt). Dungi pentru forma pe cheltuiala proprie, pentru a merge pentru nevoile economice pe propria lor cheltuială, și așa vreau să întreb ministrul Forțelor Armate: .. ministru tovarășul, vă, de asemenea, preda banii în fiecare lună de la salariile lor la nevoile Ministerului Apărării? Formă și pantofi de o asemenea calitate care durează timp de 2-3 luni. și apoi ce cumpăr și eu pe cheltuiala mea?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: