4 Reguli de cumpărături pentru bărbați, bărbați sănătate rusă

4 Regulile de cumpărături pentru bărbați, sănătatea bărbaților rusia

1. Adevarul vietii: barbatii cheltui 54% mai mult decat au planificat daca merg cumparaturi cu prietenii. Acestea sunt rezultatele unui studiu realizat de Journal of Marketing Research. În același timp, dacă mergeți la cumpărături cu copii sau cu un prieten, fiți pregătit ca, în medie, descoperitul de cont să crească cu 29% și respectiv 7%.







Miscarea ta: Chiar inainte de a merge la magazin, ridica nivelul de zahar din sange, de exemplu, cu ciocolata. Potrivit lui Baumeister, glucoza isi recapata controlul de sine. Și asta, la rândul tău, te va salva de la deșeuri inutile.

4. Adevărul vieții: Unul dintre regulile de aur ale mărfurilor este că bunurile la nivelul ochilor sunt cel mai bine vândute. Crede-mă, magazinul va face tot posibilul pentru ca în primul rând să acorzi atenție lucrurilor scumpe și de marcă. Apropo, pentru aceleași momeală vânzătorii vor încerca să prindă și puii tăi. La nivelul ochilor copiilor, comercianții au pus dulciuri și jucării. Deci, dacă ați făcut încă o greșeală fatală și ați venit la magazin împreună cu copilul, fiți gata pentru capriciile lui.

Miscarea ta: daca numele de brand nu iti joaca un rol, nu fii prea lenes pentru a te apleca si inspecta rafturile inferioare. Ar putea fi ceea ce căutați, dar va costa de câteva ori mai ieftin.







Mă duc la cumpărături cu prietena mea, rareori una. Eu aleg ceea ce îmi place, dar ascult și ceea ce îmi va atrage a doua jumătate. În buticurile scumpe pe care le privesc rar, este puțin pentru mine practică și gust. Mai bine este simplă și gustoasă. Și în detrimentul muzicii, dar adesea acest SUCK este inclus, sau cumpărătorii îi expulzează sau îi guste? Și în detrimentul ciocolată, în supermarket pentru a merge, de asemenea, sfătuiți să nu la un stomac gol)

Cu jucătorul din magazin nu a mers niciodată. Și, apropo, un bun sfat despre privirea la rafturile inferioare, uneori vânzătorii pentru ei înșiși îl îndepărtează, astfel încât adevărul să fie mai bine să nu fie prea leneș.

Când trebuie să cumpăr, studiez cu atenție totul pe Internet. Opinii, recenzii, evaluări. Și când cumpăr și după ce mă simt minunat, știu că nu am fost aruncat. Dar cu soția mea să meargă la acest test. Eu iau doar ceea ce este necesar. ea ia tot restul)
Sunt întotdeauna amuzat de imagine atunci când o soție cumpără niște gunoi care, în principiu, are altă formă sau culoare. Și la domiciliu, când împinge aceste lucruri în dulapuri, blestemă, cum se face tot zadolbalo, care nici măcar nu are loc să o pună. )))

Era în găluștele din Urals. Am cumpărat acest lucru să cumpăr, să nu port.

Același lucru cu mine, a devenit deja un obicei), înainte de a cumpăra ceva timp de o săptămână, aleg un produs pe Internet, comparând prețurile și recenziile.

Luați în considerare viitoarele mulțumiri pentru sfaturile practice.

Ivan, ai lucrat în Sportmaster?
Sau poate că au traversat undeva în întâlniri?

Nu, Eugene, am lucrat în alte segmente de vânzare cu amănuntul. Non-alimentare, dar diferite.

Uneori există rafale) Și te duci în jos pe lucrurile tale.

Din fericire, acest lucru nu mi se întâmplă))

Ei bine, ce zici de mine este scris.)

"Barbatii cheltui 54% mai mult decat au planificat daca merg la cumparaturi cu prietenii" - asta e sigur)

Interesant, a fost cineva care ia în considerare "delta incrementării" cheltuielilor dacă ați cumpărat cu iubita ta soție? Cred că rezultatele sunt șocante)))!







Trimiteți-le prietenilor: