3 Povestiri romantice despre Oleg Tinkoff și soția lui

"Moralul este simplu: fără bani cu femei - în nici un fel", râde Tinkoff

În afara ferestrei, primăvara este una dintre cele mai romantice sezoane. Sigur, multe fete doresc romantism. Da, astfel încât, ca și oligarhii! De exemplu, Oleg Tinkov, un binecunoscut bancher din țară și, mai recent, un miliardar, îi place soția sa cu dragoste de peste 28 de ani. Aceasta este o poveste de dragoste atât de dulce, tocmai ați citit-o!







Cum și-a cucerit Tinkoff soția

Cu viitoarea sa soție, Tinkov sa întâlnit în căminul Institutului Minerit Leningrad, situat pe strada Nalichnaya.

A doua zi, Oleg a trecut de scaunul de matematică și a văzut-o pe această fată din disco. După ce la salutat pe Ira, sa dovedit că numele ei este oarecum diferit - Rina.

Tânărul a tratat-o ​​cu suc de mesteacan pentru 11 cenți, după care Rina a avut imprudența de a-și numi numărul camerei. Și romanul se învârtea. Oleg Tinkov își amintește data cea mai romantică, care la un moment dat a aranjat viitoarea sa soție:

Avea bani, conform lui Oleg, pentru că era dintr-o familie estoniană bine pregătită și din motive Rina - datorită cheltuielilor economice ale bursei.

"Orice a fost, situația, când o fată plătește pentru mine, era inacceptabilă. Mi-a fost rușine și mi-am dat seama că este timpul să câștigăm bani REAL! Și eu cu vigoarea reînnoită am început să fiu angajat în treburile speculative. Motivul a fost simplu: am vrut să conduc o fată frumoasă în restaurante. Am început să transportă cantități mai mari de mărfuri decât înainte ", își amintește Tinkov.

Apropo, Rina Vosman însuși descrie aceste momente puțin diferit. Își amintește cum au mers femeile la Tinkoff, pe care-l șampaniează generos.

"Am venit la St. Petersburg, aveam 20 de ani - o fată tânără, frumoasă - și am avut mulți prieteni. Dar imediat ce a apărut Tinkoff, viața sa întors. Oleg spune că, spun ei, am fost dintr-o familie bogată, așa că am avut bani. Dar de fapt am salvat un pic. De asemenea, el a mers pentru tot. Dacă bursa Tinkov, atunci toată lumea merge. Toate fetele care se află în dormitor, stă în cameră. Fetele iubesc (râde). Toată lumea era acolo: Mashki, Svetka, Lenki. Am cumpărat șampanie pentru întreaga bursă, iar apoi lăsat timp de o lună, mâncat cartofi prăjiți. De îndată ce am început să apar în pensiune, fetele au dispărut. Nu am găsit nici o dificultate în a realiza acest lucru. Încet, m-am mutat la el ", - spune Rina.







În pensiune, Oleg și Rina trăiau prost. Nici măcar nu a existat nimic - a trebuit să fugi de la institut cu oa treia pereche pentru a petrece în coada de așteptare timp de trei ore, așteptând "pasărea albastră" din magazin. Deci, în vremurile sovietice, am numit găini de o anumită umbră. Cartofii prăjiți și o cutie de suc de roșii de trei litri - în acel moment era o cină super.

Cu toate acestea, Oleg Tinkoff a reușit să găsească o modalitate de îmbogățire - din revânzarea blugilor a reușit să urce la unul dintre cei mai renumiți oameni de afaceri și bancheri.

Nunta în Baikal

Numai după ce au trăit împreună timp de 20 de ani și au dat naștere la trei copii, Oleg Tinkov și Rina Vosman au decis să-și legitimeze relația. Sa decis să sărbătorim nunta pe lacul Baikal, la locul de campare Enkhaluk, care este la 430 km de Irkutsk.

Oaspeții au zburat la Buryatia pe două avioane special comandate. Printre invitați s-au numărat mulți oameni celebri. Printre ei, cântăreața Valery Syutkin, care a vorbit în acest moment găzduiește seara, și muzicianul britanic Bryan Ferry. Cu toate acestea, în funcție de numărul de persoane, celebrarea sa dovedit a fi modestă - doar 50 de persoane. Pentru a se asigura că niciun străin nu a pătruns în banchet, tabăra este înconjurată de mai mulți polițiști și gardieni. Două corturi imense, la 20 m de Baikal, au fost așezate pe bază. În ei, și toate acțiunile au avut loc.

"Am fost în viață de cinci zile. Mi-am reușit nunta pe Lacul Baikal, în Buryatia. Da, într-adevăr din viață, pentru că pentru mine și pentru Rina a fost un basm. uneori reale, datorită organizatorilor, prietenilor mei din Petersburg. Și, de asemenea, Valery Syutkin pentru conferință (GRATUIT!) Și iubitul meu britanic Dl stil, Brian Ferry și toți prietenii mei adevărați care au împărtășit aceste zile cu mine. A fost incredibil de distractiv, amuzant și uneori trist. O nunta 20 de ani mai tarziu - este rationala in opinia mea, este intr-adevar! "- A scris mai tarziu in blogul sau Oleg Tinkov.

După cum a recunoscut mai târziu, în acea zi a fost foarte mulțumit de atmosfera de căldură și de sinceritate pe care toți au creat-o. Al doilea eveniment cel mai romantic din viața Tinkovilor.

Inel pentru răul Sobchak

- Recent, soția mea își compotează creierul, spune, să-mi cumperi Graff.

- La naiba, încă nu are Graffa, ce cheltuiți atunci.

- De fapt, există, și chiar și doi, ea doar cere ceva de acolo.

- Care sunt Graffs ei? Cu 3 carate? Și unde este decorarea minunată a soției sale? Ei spun că soția ta nu are totul la fel de bine ca și tine cu mașinile sport.

- Nici măcar nu am o mașină sport. Ea are, nu, pentru asta. Am înțeles cine spune asta - asta e întâlnirea ta, acești cerșetori. Cred că 3% din ei sunt în siguranță și nu visează toți prietenii tăi, cu care tu fotkayeshsya în instagram.

- Ascultă, cred că pentru un adevărat om de afaceri protestant să nu cumpere bunuri de lux - este chiar bun. probabil.

- Nu este genul de difuzare în care trebuie să spun cât de mulți și pe care îi cheltuiesc. Crede-mă, eu cheltui pentru care am nevoie.

- Pe cine? Nu trebuie să răspundeți, este o problemă personală.

- Partidul tău e tot, Tatler, Shmatler este invidie. Nu conform păpușii Senka.

- Nu te pot lua.

- Soția mea. Comparativ cu ei, ea este mai inteligentă și mai frumoasă decât ei la fiecare cinci ani. În termeni de bani, este mai bogat decât de o sută de ori. Unde este și unde sunt, și le place să latre ceva.

Puțin mai târziu, în ajunul Anului Nou, în instaratorul bancherului a apărut o imagine cu un inel magnific, Graff, pentru 28 de milioane. Adevărat, Tinkoff nu a specificat niciodată moneda pentru care a fost cumpărat inelul. Astfel, Oleg Tinkoff și-a dovedit din nou dragostea față de soția sa și în aerul canalului de televiziune și în instagma.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: