21 Revizuirea Academiei Medicale de Stat Voronezh

Într-adevăr, în timpul perioadei sovietice, au învățat și știau că au primit note pentru cunoștințele lor, și acum. Bani primesc note. Și toată lumea spune educația gratuită. Rămâne numai la Ministerul Educației să se aplice, astfel încât să fi introdus cel puțin un ordin mic. Ce fel de nervi trebuie să treacă prin umilința lor? Dragi profesori, ați avut într-adevăr un astfel de apel? Cui sunteti sau copiii dumneavoastra va fi tratat? Te-ai gândit la asta? Sau nu mai rămâne nimic în cap, pe lângă interesul financiar?







Anterior, în vremurile sovietice, a existat într-adevăr o universitate excelentă, unde atitudinea față de studenți era asemănătoare cu tinerii colegi. Acum puteți visa doar despre o astfel de atitudine! Dacă aveți o acoperire puternică în universitate, protecția față de oricare dintre angajații VSMU nu va fi o problemă, veți învăța pașnic. Toți ceilalți ar trebui să se pregătească pentru plata formării - bani / sănătate / deducere. Dacă tot decideți să vă înscrieți în VSMU și nu doriți să plătiți bani pentru examene, iată sfaturile mele: 1. Nu vă fie teamă să vă apărați. Data viitoare ›

Dacă vrei, poți! Băieți, sunt în anul al patrulea. Și pot spune doar un lucru: dacă predați, vă veți preda! Nu a existat un astfel de profesor care ar cere insolent bani! Totul depinde de tine!

În al treilea an, Ostroșko predă chirurgie. De unde a venit acest clovn? De exemplu, el anunță studenților: "Ei bine, pe dvoechke și acasă?" Kohl studenți de dunăre, nu știu nimic, de ce avem nevoie de un profesor care nu preda nimic? Potrivit lui, o persoană are 6 grupe de sânge - 1, 2, 3, 4, 5, 6. Și factorul THREE Rhesus! Ce va învăța și cum pot fi tratați astfel de medici sau este o extorcare tipică de bani pentru evaluări pozitive.







Fac studii la VGMA și îmi iubesc cu adevărat academia. Aproape toți profesorii se întâlnesc și nu "cad". Studiez absolut gratuit! Și fiecare gunoaie este scrisă de dregător și de trufaș, căruia nu mai există cale să plătească!

Un dezgustător "divorț". Studentul a fost expulzat, fiind plătit în avans timp de șase luni de formare (altfel nu poate fi dedus). După o lună de antrenament, a existat o deducere. Ghici ce bani au fost returnați? Veți râde 50%. O lună de formare din șase costă 50% din costul! Oare cineva oprește această nelegiuire?

Corupția dezgustătoare, care nu cunoaște limite. Fiecare pas-plătească. Străinii sunt bolnavi și în frică. La ei și astfel de formare nu este ieftin, 170 mii pe an, Dumnezeu a interzis nu a predat offset de la prima, Plata începe de la 15 000 rbl. Ei iau foarte atent, prin agenți, un profesor pentru altul. Morozov a cântat mii de dolari. Fugiți de toate picioarele! Regimul de vize este speriat fără a dezvălui oamenilor adevărata stare de fapt în această legislație. Toată lumea se teme de tot și plătesc, plătesc. Nu de voința mea liberă. Data viitoare ›

Deci, băieții, cei care scriu un "cum poți scrie așa" și "cei care scriu asta în miere se învață cu adevărat", părerea mea: sunteți fie tâmpeni, fie plătiți niho. în, sau fiii, fiicele de daddi super cool, mumii. Deci, am studiat acolo timp de 2 ani, eu însumi! Deja de prima sesiune de la cafenea. Miere fizica a început să extrag bani 5 mii - offset. Nu am dat nici un ban - am terminat-o eu însumi, a trebuit să mă duc la cap. Departamentul. Și să nu spui că sunt prost și nu intenționez, cred că 220 de puncte de admitere despre ceva. Data viitoare ›

Însuși 3,5 ani a fost dezacordat deja și pentru acest moment numai în sărbători, împreună cu tot ce am aruncat! Și aceasta nu este mai mare de 300 de ruble. Nu ascultați pe cei care spun despre mită! Acești tovarăși, de regulă, nu merg singuri sau nu învață neglijența studenților în aer liber! Chiar dacă nu ești foarte inteligent, dar în același timp încerci, vei fi întotdeauna pus, chiar dacă nu pentru prima dată! Persistență și muncă, așa cum se spune))).

Prietena mea a fost expulzată, am fost șocată, nervoasă, a căzut grav bolnavă. Închideți acest almshouse de dragul tuturor sfinților. Cum pot extrage bani? Ottozhutsya pisica, lacrimi mouse-ului! Pentru a le avea cu copii așa a fost!

Oh, băieți, un departament de „război“ care stă OBZH plasat în rangul de prim ajutor, și cu înverșunare luând frenezie mâna Mehanteva ca poate mai bine, plus profesorul de război, întreaga boleeet cap. Și apoi să ia peste tot, și bine dacă doar luați mai rău atunci când nevoia și nimic nu, poate că biroul decanului, așa că sunt aruncate, și într-adevăr nici dumneavoastră nu au nevoie.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: