De ce este rupt meciul de fotbal din Muntenegru, Rusia, 27

Fanii locali deja în primele minute ale meciului au aruncat focul portarului Igor Akinfeev.

Destul de ciudat, după primul incident, judecătorul a decis să continue lupta, în loc să anuleze jocul, returnând jucătorii pe teren. Dar în a doua jumătate a meciului fanii au folosit deja pirotehnica, perturbând complet jocul.

Meciul a fost oprit, președintele UEFA Michel Platini a decis personal că nu va mai fi repetat, iar echipa națională a Muntenegrului va fi creditată cu o înfrângere tehnică de 0: 3.

Nu înțeleg de ce meciul nu sa oprit imediat, pentru că era clar că jucătorii trebuiau să acționeze cu prudență, ceea ce înseamnă că nu ar exista un joc normal.

Sau este o aplicare orientativă a sancțiunilor împotriva Rusiei din partea UE, reprezentată de președintele UEFA și de delegatul englez al meciului? Ce ar putea fi atat de mult sa-i conferi. La urma urmei, nu este primul astfel de caz, de regulă, chiar și o amenințare indirectă la adresa sănătății unui jucător de fotbal a fost motivul încetării meciurilor, aducând proprietarilor jocului o înfrângere tehnică.

Din nou provocatorii cercetează popoarele frățești.

Konstantin Serghei Nikolae. [97.3K]

În principiu, dacă echipele după "pauza tehnică" au ieșit pe teren, liderii echipei ruse au dat consimțământul pentru THAT. - Acum 2 ani

Din păcate, în ultimul timp asistam de multe ori un grup de fani inadecvate, și care nu îndrăznesc să numească fani, comportamentul lor rasfatul esența atmosferei de numărul unu de joc. Primul incident pe teren în meciul de calificare a avut loc deja în primele secunde ale jocului, atunci când portarul rus, Igor Akinfeev a venit de ardere foc, iar al doilea, a pus punctul în joc, 65 de minute după pedeapsa ratat de Roman Shirokov. În acest moment, un obiect extraterestru a zburat în spatele lui Dmitri Kombarov. Meciul meciului nu părea posibil. Așteptăm decizia tehnică a comitetului disciplinar al UEFA.

Meciul dintre Rusia și Muntenegru sa încheiat în minutul 65 din cauza supărării fanilor fotbalului. După ce Roman Shirokov nu a realizat o penalizare, un obiect care a zburat în spatele unui alt jucător rus Dmitri Kombarov a zburat în piață.

Și în primele secunde ale meciului, portarul nostru Igor Akinfeev, al cărui cap a fost lovit de un fluturaș arzător, a suferit.

Fanii de fotbal au fost întotdeauna distinsi de agresivitatea lor, dar nu-mi amintesc cât de multe incidente într-un joc.

Dar de ce - că meciul a continuat după 35 de minute, dar rușii nu au avut nici o nevoie de a continua jocul, pentru că adevărul era de partea lor, dar echipa a continuat meciul, care a fost oprit din nou, dar într-un tor jumătate din cauza revoltelor din stadion, urmat de meci a fost oprit în cele din urmă când scorul a fost 0. 0.

Cel mai probabil, rușii vor fi creditați cu o victorie tehnică, dar din UEFA se poate aștepta la o decizie totală și chiar neașteptată. Vom vedea - vom vedea.

Este trist faptul că intrigiile politice s-au răspândit în toate părțile vieții oamenilor care au trăit ieri în pace și prietenie.

Când s-au născut competiții sportive internaționale, ei au căutat să fie distrași de conflictele politice. Pe durata Jocurilor Olimpice, războaiele între țări au încetat, oferind drepturi egale tuturor participanților, inclusiv dreptul la respectul uman fundamental.

Astăzi, când lumea este mult mai bine asigurată din punct de vedere financiar, oamenii sunt mai competenți, acest comportament al fanilor sportului, atunci când subiecții sunt aruncați la sportivi, o persoană normală pur și simplu nu se încadrează în capul unei persoane normale.

Și cei care se dedau la un astfel de comportament, se pare că Dumnezeu a lipsit complet mintea.