Cupa Confederațiilor-2019

Cupa Confederațiilor-2017

Din primele minute, echipa rusă a arătat că este mai presus de prejudecățile de dominare și posesie a mingii. Tactica echipei a arătat ca cea care a adus victoria țării asupra lui Napoleon. Singura diferență este că terenul nu era suficient de mare pentru o retragere grijuliu pe scară largă. Opt minute s-au întors la porțile lor - și totul, Moscova este luată, puteți trăi cu tristețe în centru.

Fussy, printr-o trecere, ieșirea din apărare a fost ușor acoperită de primul val de presiune. Dacă ar putea fi spartă, Glushakova, Golovina și Zhirkov s-au întâlnit cu Carvalho cu piatră și au pus un umăr sau o bandă. În prima jumătate a campionatului, echipa de jucători a trecut fără greșeală pentru cinci metri. Și acest lucru nu este folosit pentru meciurile mari.

Portugalia, de asemenea, nu a arătat cel mai bun fotbal din viața lor. Aproximativ după o jumătate de oră oaspeții au încetat să mai fie compacți. Căsătoria a fost de asemenea suficientă, un joc agresiv de selecție părea foarte potrivit. Dar nu era acolo. Mai degrabă a fost, dar prea timid. Nu a funcționat deloc pentru Glushakov. În minutul 30 doar mi-a lovit: el a luat mingea în centru și atacul primul popas promițătoare, iar apoi redate - este inexactă, imediat tăiat doi.

Dar chiar și cu un astfel de joc a fost momentul. Smolov a luat mingea de pe linia porții și, pare să fi pierdut poarta - nu a încorporat mingea și a lovit în lateral. Am vorbit deja despre lipsa de obicei pentru meciurile mari?

A doua jumătate a început cu înlocuirea lui Shishkin pe Erokhin și cu un moment de 100% la porțile noastre. André Silva a bătut capul într-un protivod cu câțiva metri, iar Akinfeev a făcut o salvare excelentă. În general, jocul a devenit mai haotic, mingea a început să se grăbească de la pedeapsa la pedeapsa aproape fără oprire. În momente, un astfel de joc a fost în mâinile portughezilor: loviturile lor de trei ori în cinci minute au făcut ca stadionul să se expire.

Dar, poate, a fost pentru cel mai bun. Echipa națională a Rusiei, de asemenea, a jucat mai repede, a început: au existat greve de la distanță, transferuri între linii. În minutul 59 și 62, am creat două momente bune de la începutul jocului și amândouă din flancul drept. La început, Smolov nu a ajuns ușor la baldachinul lui Samedov. Apoi Zhirkov nu a putut închide camera. A fost minunat.

În minutul 65, în cazul în care echipele ar fi marcat toate punctele lor, scorul ar fi depășit 2: 4. Întrerupeți în timp ce Guerreiro a primit ajutor medical și sa schimbat la Eliseu. a dat șansa de a respira. Dar unde e acolo! După ce au curățat mingea și teritoriul, echipa a intrat în gust. Apărarea portugheză nu a demonstrat deloc un model de calm și de disciplină: Cedric a suferit stricat. a fost tăiat de Eliseu - pentru prima dată a existat un sentiment subiectiv că jucătorii în roșu formează mai mult.

Până la mijlocul a doua repriză oaspeții au reușit să calmeze jocul. A lovit mingea în zona centrală, ținută. Apoi Eliseu a așteptat un indiciu de atingere a umărului de la Samedov. pretindea că a fost grav rănit și a căzut la gazon cu un strigăt. Drama a făcut pe judecătorul Rocky atât de mult încât a arătat lui Samedov un avertisment.

Când a fost cu 10 minute înainte de sfârșitul meciului, el a făcut deja o impresie destul de holistică. După cum echipa rusă știe cum să se joace cu adversari puternici în cadrul întâlnirilor, ea nu știe încă - este evident. Dar înțelegerea vine pe drum. Diferența în jocul echipei între prima jumătate a primei reprize și prima jumătate a celui de al doilea vizibil. Chiar am ratat aceste meciuri. În cel mai rău caz, adevăratul fapt al meciului ar rămâne principala realizare a echipei. Dar înfrângerea 0: 1 Complexele pur și simplu nu agravează echipa națională a Rusiei. Pe fondul unei vâscoasă, joc pe rezultatul echipei Portugalia Cherchesova sa uitat plictisit, dar pentru a lovi cu piciorul-a începe a doua jumătate, a arătat modul în care echipa este de învățare, dar o grămadă reală în ultimele 10 de minute de o surpriză plăcută.