9 Sfaturi în dimineața zilei de mireasă

Bazându-se pe experiența sa lungă în calitate de fotograf care este prezent lângă mireasă chiar de dimineață până seara, am pregătit sfaturi utile pentru mirese pentru întâlnirile dimineții plăcute și fotogenice.








9 Sfaturi în dimineața zilei de mireasă

Întâlniri de mirese dimineața

Vrei ca toată ziua să fie o sărbătoare?
Petreceți taxele la hotel sau apartament. Venind de la seara până la hotel, veți scăpa de agitație. Seara, spa-ul, o cină liniștită fără zgomot și rude, numai voi doi. Rochia și costumul în hotel pot fi, de obicei, predate pentru încălzire prin aburi, scăpând de rochie cu robinetul acasă.
Este convenabil, pentru că nu trebuie să vă faceți griji cu privire la trivia de zi cu zi - vacanța începe.
Și dimineața, odată cu sosirea stilistului, începe povestea ta.
Alternativ la hotel - taxe în studio sau mansardă, dar vă sfătuiesc pentru taxele hotelului. Dar apoi puteți aranja deja o sesiune foto în mansardă sau în studio

Îmbrăcăminte de nuntă și etichete


Nu uitați să tăiați etichete și etichete din toate hainele și accesoriile noi în prealabil. Verificați talpa încălțămintelor noi: există un autocolant cu un preț.

Detalii importante


Aduceți împreună cu dvs. toate detaliile de care aveți nevoie pentru taxele de fotografiere. (de exemplu, o invitație la nuntă, un inel, o inimă drăguță de suveniruri.
Toate lucrurile mici și pantofii ar fi mai bine să se colecteze într-un singur loc, astfel încât fotograful care sosise să nu te poată distrage de machiaj pentru a-și începe munca.

Dimineața micul dejun


Vă recomand micul dejun înainte de sosire sau cel puțin până la începutul lucrului de stilisti. Și faceți machiajul dvs. și nu veți avea fotografii cu un sandwich. În timpul micului dejun - invitați servitoarele să curețe camera și să facă un pat.

Mai puțin băutură, chiar apă


Recomand cu tărie că miresele în ziua nunții beau mai puțin, mai ales înainte de fotografierea principală. Acest lucru va evita transpirația excesivă, și apoi du-te la toaletă mai târziu în rochie nu este foarte convenabil ..







9 Sfaturi în dimineața zilei de mireasă

Încălțăminte de înlocuire


Pentru o zi de nunta confortabila, asigurati-va ca ati pregati o pereche de pantofi. De obicei, sunt apartamente de balet albe. Acestea vor fi utile pentru o plimbare în natură și într-un restaurant.

Iată sfatul pe care îl spun în cadrul întâlnirii tuturor și, din păcate, ele sunt deseori neglijate, astfel că o plimbare după o jumătate de oră se transformă în tortură, vă este milă de tine, luați apartamente de balet.

Nu luați nici ambreiaje, nici genți de mână


Acesta este cel mai inutil accesoriu, deși adesea destul de scump. Nu cheltuiți bani pe ambreiaje și genți de mână. Indiferent cât de perfecte sunt pungile și ambreiajele potrivite sub rochii, orice povară suplimentară pe vacanță nu va fi pentru bucuria ta.
În mâinile tale, vei avea un buchet de nunți, de multe ori foarte greu. La mâna a doua trebuie să ridici tivul rochiei sau să-l îmbrățișezi pe mire și apoi să dai altceva în mâinile lui - fără plăcere.
Conținutul geantă de geantă (șervețele de șervețel, luciu de buze etc. pot fi transferate fotografului pentru depozitare.) Întotdeauna am un loc pentru asta.


Fă-ți o listă cu lucrurile pe care le duci la lagăre. Trebuie să fie tipărită în mod necesar pentru a marca marcajul colectat.
Ar trebui să descrie toate detaliile necesare pentru imaginile (voal, talia rochiei. Fluture sau cravată mirele și celălalt, o pereche de colanti sau ciorapi de schimb etc.) În cazul în care acest lucru nu se face de către mijlocul de nuntă se va observa cu amărăciune că Au uitat ceva. De exemplu: pahare, ai vrut să împacheteze dintr-o dată, prin eforturile părinților a mers la un restaurant sau la stânga colectarea de praf pe apartamentul mamei mele, o pereche de ciorapi nu a putut sta o oră, și așa mai departe.

Nu-ți face griji.


Lasati totul sa mearga asa cum merge. Orice sa întâmplat este ziua ta. Am văzut nunți diferite și știu cum să scap de anumite situații, și mai mult, știu cum să nu intru în ele.

Sunați-mă + 7-916-597-94-78, vom discuta cu dvs. toate detaliile în detaliu. Vă dau o listă cu cele mai bune hoteluri pe care le-ați ales special pentru un minunat MORNING OF THE BRIDE.

Orice sfat despre pregătirea nunții este complet gratuit!

  • Care este cel mai bun mod de a începe pregătirea pentru o nuntă?
  • Cum și pe ce este mai bine să salvați?
  • Cum de a salva până la 100 de mii de ruble?
  • Cum de a planifica o zi de nunta?
  • Cum de a alege profesioniști de nuntă care nu vă vor dezamăgi?
  • Ce să caute atunci când vorbești cu managerul restaurantului?
  • cum să nu faci greșeli standard în ziua nunții tale?
  • ce probleme vă puteți aștepta la transportul auto pentru nuntă?
  • ca în ziua nunții, opriți îngrijorarea și doar vă distrați

Și orice alte întrebări legate de nuntă

Am fost însoțite de cupluri de peste 11 ani în ziua nunții și este mai bine decât mulți organizatori să știe unde și cu ce probleme se poate confrunta perechea în această zi. Sunt gata să vă spun despre ele și să le spuneți cum să le evitați.

Și sunt gata să vă spun absolut GRATUIT

Obțineți consultații gratuite de la un fotograf cu experiență de nunta gratuit







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: