7 Dovada că mortul lui McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuit cu un dublu

Teoria că Paul McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuită de un dublu sa întors din nou, datorită unui interviu acordat lui Ringo Starr.

Mai multe site-uri au declarat recent că Ringo a dat un interviu exclusiv în care a demonstrat că McCuller a murit în 1966 într-un accident de mașină și că a fost înlocuit de un dublu Billy Shiers.







Iată șapte dovezi, faptul că Macka a murit.

1) Paul traversează Abbey Road fără pantofi

7 Dovada că mortul lui McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuit cu un dublu

Pe coperta albumului Abbey Road, Paul este descris fără pantofi. Și acest fapt este adesea folosit ca dovadă că Mack a murit și a fost înlocuit de un dublu când Abbey Road a fost eliberat (în 1969). Pe copertă, muzicienii ar fi reprezentat o procesiune simbolică funerară în care Lennon este preot, Ringo este un ofițer funerar, George este un mormânt grav, iar Paul este decedat desculț.

2) Coroana sub forma unei chitari bas pe coperta albumului Lonely Hearts Club Band

7 Dovada că mortul lui McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuit cu un dublu

O altă dovadă în conformitate cu teoria conspirației. În colțul din dreapta jos al copertei grupului Lonely Hearts Club există o coroană sub forma unei chitări de bas cântate de Paul McCartney.







Cu toate acestea, fiecare membru al The Beatles a avut dreptul să selecteze un număr de figuri care apar pe coperta albumului. Coroana a fost cel mai probabil făcută în cinstea fostului membru al The Beatles, Stuart Sutcliffe, care a murit în 1962.

La sfârșitul piesei "Strawberry Fields Forever" John Lennon spune: "Am îngropat Paul" ("am îngropat pe Pavel").
Dar într-un interviu, Lennon a spus că melodia se termină cu cuvintele "sos de afine" (sos de afine). Pe înregistrările din sesiunile publicate pe Antologia 2, cuvintele "sos de merișor" sunt auzite mai clar.

The Beatles au fost pe deplin conștienți de zvonurile despre moartea lui Paul McCartney, și este posibil ca o persoană cu un simț al umorului, John Lennon ar putea doar să ne trollirovat.

7 Dovada că mortul lui McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuit cu un dublu

5) Participant necunoscut

În albumul Sgt Pepper Beatles se referă la faptul că au format un nou grup cu "singurul și unicul Billy Shiers". Se crede că Billy Shiers este un dublu al lui Paul.

Cu toate acestea, apariția lui Billy poate fi explicată. După lansarea a șapte albume, The Beatls, pentru originalitate au venit aliasuri în timpul procesului de înregistrare. După câțiva ani de muncă, era necesar să se întâmple ceva neobișnuit.

6) "Creierul lui a fost bătut"

Componența «O zi din viata» Lennon vorbește din nou despre o altă moarte: «El a rămas trăsnită în mașină, el nu a observat că luminile au schimbat» ( «El a scos creierul, el nu a observat că a apelat la semafor“ ), care este descrierea exactă a unui accident de mașină în care McCartney ar fi murit.

7) "Pavel este mort, mi-e dor, mi-e dor de el"

7 Dovada că mortul lui McCartney a murit în 1966 și a fost înlocuit cu un dublu

La sfârșitul cântecului "I'm So Tired" din albumul "The White Album", Lennon murmură: "Paul este om mort. Lipseste-l. Lipseste-l. Lăsați-l "(" Pavel este mort, nu avem suficient, nu avem suficient, nu avem destule ").

John a negat complet faptul că a vorbit în cântecele despre Pavel. Dar, așa cum am menționat mai devreme, grupul a cunoscut teoria despre moartea lui Pavel, iar John Lennon, care avea un simț incredibil de umor, ne-ar putea tocmai să ne tortureze pe toți.







Trimiteți-le prietenilor: