4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii

4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii

Lupta împotriva gândacilor cu creștere rapidă este foarte complexă, nu este ușor de prins, iar organismele de insecte au caracteristici care pot supraviețui chiar și în cele mai severe condiții.







Industria chimică a cunoscut suferinzi de gândaci și produce în prezent destul de multe remedii eficiente diferite.

Una dintre astfel de preparate este creta din gandaci cu un nume placut si de unica folosinta "Mashenka".

Acest produs de producție internă este foarte convenabil de a utiliza și de a folosi, este accesibil la prețul tuturor nevoiași (preț - 30-80 ruble).

Puteți să cumpărați acest mijloc de combatere a gândacilor în orice departament economic. Creta este livrată în albastru de ambalare din polietilenă sau hârtie, inodor, culoarea este albă, masa este de 20 de grame.

Bratara de la tantarii bugslock - un remediu modern si de inalta calitate pentru sani. Aflați mai multe despre tipurile și caracteristicile utilizării accesoriului.

Uită-te aici. și cum să otrăvească în mod corespunzător furnicile din casă.

Compoziția de cretă din gandaci "Mashenka"

În compoziția acestui remediu din insecte enervante există doar două componente: clorophiphos (5% din masa principală) și o compoziție de cimentare (aproximativ 95%), care are un efect de otrăvire.

Caracteristicile folosirii cretei din gandaci

Există anumite reguli pentru utilizarea cretei din gandaci. ceea ce, pe care le puteți uita pentru totdeauna insecte dăunătoare.

4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii

    • Principalele domenii ale gandacilor de accesibilitate - plinte, praguri, grile de ventilatie, praguri de fereastra, rosturi de canalizare, conducte de apa, fisuri. Prin urmare, este necesar să începeți procesarea din aceste locuri.
    • Desenați linii extrem de continue. deoarece chiar și clearance-ul minim va permite să treacă prin gunoaie inteligente printr-un obstacol și nu se face nici un rău.
  • Realizați linii longitudinale suplimentare în lungimi mici de-a lungul dimensiunilor mobilei - colț moale, secțiune, dulap etc.






Citește și: Caracteristicile dezvoltării și reproducerii gândacilor

Pe pachetul de crayon există o instrucțiune pentru utilizarea acestui insecticid. De asemenea, este indicată zona optimă de tratament cu una superficială. Durata medicamentului este scurtă - doar 7-9 zile.

Particularitatea aplicației este de a exclude pătrunderea cretei în organele respiratorii și în membrana mucoasă a gurii, deoarece pot fi cauzate otrăviri grave.

În timpul utilizării, se recomandă purtarea mănușilor. Folosiți-o cu grijă într-o casă în care cresc copiii mici.

Eficacitatea insecticidului "Mashenka"

Pastel „Masha“ are ca scop blocarea funcției principalelor organisme de gândaci de viață: ajunge în stomac, componente mici paraliza activitatea intestinului. Cimentul din ciment blochează vasele de sânge, solidificându-se în interiorul corpului insectelor. După un timp, gândacul moare.

4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii

Picturile de la urechi în căpușe - aceasta este una dintre cele mai eficiente modalități de a scăpa de animalul de companie de la paraziți. Aflați mai multe despre aplicația și tipurile de instrumente din acest articol.

Feedback privind aplicarea cretei

Comentariile privind utilizarea fondurilor din gandacii "Mashenka" sunt in mare parte pozitive, cele mai populare si adesea aparute sunt urmatoarele:

4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii

    1. "Gandacii divortati - au mers pe jos, nu stiam ce sa facem. Am cerut ajutor în departamentul local al supermarketului local. Există o mulțime de mijloace - atât interne, cât și importate, ieftine și costisitoare.

    Opinia mea se referea la titlul intrigant "Mashenka" (cu atât mai mult prețul era foarte acceptabil). A cumpărat sau cumpărat, a executat tot ceea ce a fost recomandat în instrucțiune.

Bătăi de zahăr în 3-5 zile au început să apară mai puțin și mai puțin după o lună am uitat că au avut. Foarte mulțumit. "

  1. Pastelul "Mashenka" mi-a fost recomandat ca o lupta impotriva gandacilor omniprezente. Am fost alarmat de faptul că aparțin producției interne, dar am atras un preț foarte scăzut. Am cumpărat-o. Seara, soția mea și cu mine am petrecut întreaga procedură de a desena linii continue.

Ei au fost surprinși că după 5 zile am uitat complet de gandaci.

Acest mijloc de combatere a gandacilor este considerat cel mai eficient dintre drogurile domestice.

Citește și: În cazul în care în apartament apar gandacii albi

Citiți și:

  • 4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii
    4 tipuri de capcane pentru gândaci ambulanți infecții - gândaci pot trăi într-un apartament, chiar și în gospodinele cele mai exacte, care intră în casă prin orificiile de ventilație și gândaci scheli.Parochka într-un scurt [...]
  • 4 Caracteristicile cretei din gandaci - compozitia mashenka, aplicatii, recenzii
    Caracteristici de dezvoltare și creștere de gândaci gândaci - cele mai vechi creaturi de pe planete.Ih noastre sunt mai mult de 4500 epoca vidov.V a dinozaurilor, aceste insecte sunt cele mai numeroase animale pe Zemle.Dostigat [...]






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: