28 Toppinguri de pizza!

Deci, în postul anterior i-am arătat o rețetă pas cu pas pentru un test rapid de pizza

Și acum aduc o întreagă listă de umpluturi, cu care nu te poți gândi la ce să pregătești următoarea pizza 🙂







Umplerea № 1

Îmi place foarte mult acest fel de umplutură pentru pizza: piept de pui fiert sau coaptă și câteva fâșii de șuncă afumată tăiate în fâșii. Le aranjăm pe bază de pizza, adică testați și presărați cu brânză rasă și măsline tocate. Doar super ... Mmmmm ... .. "

Umplerea № 2

M-am uitat la o prietena într-un restaurant italian:

  1. Aragaz de aluat cu sos de roșii, deasupra cu brânză, se presară, se întinde
    salam, feliile de șuncă, ciuperci de șampanie și din nou brânză.
  2. Și o altă pizza, numită "Hawaii": 1 rând - sos de roșii; 2 rânduri - brânză; 3 rânduri - salam; 4 rânduri - ananas cu cutii fără apă; 5 rânduri - brânză.
  3. Puteți găti, de asemenea, cu legume, cu spanac și foarte gustos cu pește conservat în ulei: 1 rând - sos de roșii; 2 rânduri - brânză; 3 rânduri - pește fără ulei; 4 rânduri - inele de ceapă; 5 rd - se presara cu ulei de măsline puțin; 6 rânduri - brânză.

Umplerea № 3

Îmi place umplutura de legume. În timp ce aluatul este ca și cum, în cuptor coaceți vinete și piper roșu. Apoi curățăm și pur și simplu rivim mâinile pe benzi și se întinde pe aluat. măsline, inele de ceapă, roșii tăiate în cercuri și toată această frumusețe stropită cu brânză și în cuptor.

Umplerea № 4

Uneori îmi place să fac umpluturi complexe:

Umplerea № 5

Pizza - fel de mâncare noastre preferate în familie, făcând tot drumul, dar gustoase cârnați moale, eu sunt o să se pisa într-o mașină de tocat, apoi 1 strat întotdeauna pasta de tomate sau ketchup-ul, cârnați doilea strat și oricine care iubește partea de sus, brânza ar trebui să fie ultimul strat. Credeți, este delicios.

Umplerea № 6

Aici este umplutura pentru pizza de carne din World of Pizza:

  1. Gresesc aluatul cu ketchup tartar, tk. el este ascuțit
  2. bucăți destul de mari de șuncă
  3. salam
  4. carnea nu este brută, care este pus pe un sandwich, ați uitat cum corect numit necunoscut (șuncă, piept, am pus orice am eu)
  5. șampiunile se taie în plăci subțiri și se prăjește într-o tigaie fără ulei, sare
  6. cercuri de roșii
  7. dungi subțiri de piper roșu, pot fi portocalii sau galbene
  8. măsline

Umplerea № 7

Apoi au gustat pizza Vero, într-adevăr i-au plăcut pe sosul alb

Umplerea № 8

Și aici este o umplere pentru pizza este foarte simplu, și, în același timp, cel mai iubit!

Îmi place această pizza și în stare fierbinte și chiar mai mult în frig, pentru că în detrimentul sosului se dovedește că nu este deloc uscat și foarte gustos!

Umplerea 9

Umplerea № 10

O altă umplutură este pusă în pizza Margarita. Ungeți blatului de pizza cu sos de rosii, felii de stabili roșii, tăiate în felii de brânză mozzarella, puteți mozzarella în schimb suluguni, totul se presara cu busuioc proaspăt și la un cuptor! Nyayayamkaa.

Umplerea № 11

Se prajesc ceapa, ciupercile, morcovii (tro), conopida (pre-fiarta), dovlecelul (pentru sucuri).

Umplerea № 12

Sos de pizza: pasta de tomate se raspandeste cu o cantitate mica. apă (pentru a obține o greutate normală), stoarcere usturoi, sare, zahăr puțin, piper și boia de ardei. Sos de yummy.

Apoi, presărați o mulțime de brânză rasă, măsline, roșii, ceapă și hamsii ... mnyam mnyam mnyam, delicios!







Umplerea № 13

Umplerea № 14

Încă foarte recomanda pizza topping - pui tocat în fâșii subțiri, se prăjește și se stropesc cu un amestec de sos fierbinte, cum ar fi Tabasco + sos de tomate + cateva linguri de unt topit. Cu acest amestec, acoperiți aluatul, apoi coaceți un amestec de mozzarella și brânză cu o matriță ca Roquefort. Pizza foarte gustoasă se obține - a la Buffalo Wings ...

Umplerea № 15

Ne iubim pizza cu sos de roșii + ton conservat + creveți și brânză!

Umplerea № 16

Așa cum a fost încercat într-o pizza cu pizzerie cu delicatețe de iepure. Paste de tomate, bucăți de file de iepure, ciuperci, brânză. Yum!

Umplerea № 17

Întreaga noastră familie iubește pizza cu un ficat.

Umplerea № 18

Într-un restaurant a dat o rețetă. Cel mai important lucru în pizza (italiană), toate condimentele nu ar trebui să fie turnate pe partea de sus, ci adăugate exclusiv la TEST. Apoi, aluatul se dovedește uimitor.

Umplerea № 19

  • Primul strat - ketchup (ia BALTIMOR "Admiral")
  • Al doilea strat - ceapă subțire semicirculare fin tăiată
  • Al treilea strat - șifonate feliate congelate
  • Al patrulea strat - cârnați semi-afumați tăiați fin
  • Al 5-lea strat - castravete sărate, tocate
  • Al șaselea strat - se freacă pe o răzătoare grosieră orice brânză tare (mai groasă)

Umplerea nr. 20

Deja de 3 ori a făcut pizza, iar aluatul și umplutura și sosul merită atenție, deoarece gustul de pizza se obține ca și în pizzeriile italiene (chiar mai sănătos).

Pentru un sos a incercat sa taie rosiile in sucul propriu (dar numai fara suc), oregano condimentat, sare si piper.

Din cercurile de mozzarella tăiate deasupra, astfel încât să acopere complet o bază, dar este posibil și să-l frecați de un răzuitor.

De mai sus puneți tonul conservat, după ce ați fost presați de apă și l-ați zdrobit cu o furculiță, greu de aderat.

Ceapa dulce a fost tăiată de sus cu inele.

Coaceți foarte puțin, aproximativ 15 minute.

Se dovedește foarte suculent, există o mulțime de umpluturi - în general, pentru doamnele reale 🙂

Umplerea № 21

Da, aici este un alt unul dintre topping mele preferate: sos de rosii peste aluat (care îi place a), brânză rasă - toate se coace timp de 10 minute, se presara cu o multime de rucola, rucola top trei pe o răzătoare grosier de brânză .... Acest lucru este ceva de nedescris! Pizza moderat suculent și rucola + brânză = o combinație delicioasă!

Umplerea № 22

Sos de roșii, brânză (orice uscat, nu moale), brânză de mazarela, ciorbe de ciuperci, ceapă, piper roșu (dulce), salam, măsline.

Sosul de roșii secrete, și se fierbe așa că am: roșiile decojite în suc propriu, în cutii de conserve, aproximativ 800 g (pentru a drena excesul de suc), 2 catei de usturoi, o jumătate de linguriță de condimente ulei de hamei suneli, 3 linguri de masline. Toate acestea I fluffed blender, apoi se fierbe timp de 20 minute la foc mic pana se ingroasa. Puteți adăuga sare, piper sau ardei iute la gust!

  1. gatesc aluatul pentru pizza (aproximativ 3 mm)
  2. grăsime de sus cu sos de roșii
  3. brânză (rasă pe grătar mare) + mazarella (plăci foarte subțiri)
  4. ciuperci (tăietori prea subțiri)
  5. ceapa (inele subtiri)
  6. piper dulce (subțire)
  7. salamuri
  8. și olivochki (dacă se dorește, și chiftele)

Principalul lucru nu este să o exagerați cu umplutura, să o răspândiți uniform. Observând întreaga secvență, se dovedește o pizza foarte dulce și gustoasă. Bon apetit.

Umplerea № 23

În ziua de azi, pentru decaparea pizza, am folosit sânii de pui marinate. Pizza se raspandeste cu ceapa tocata, foarte picant si crocanta! Desigur, cu sos și brânză, presărat cu măsline și boia de ardei. Îmi place pepperoni pe pizza - aroma este nebună!

Umplerea № 24

Pentru aluat: sos de roșii, bacon afumat sau cârnați, ouă fierte, muraturi și brânză.

Umplerea № 25

Fratele meu îi place acest fel de umplutură:

Se dovedește delicios și suculent. Acest lucru este pentru cei care nu le place ketchup 🙂

Umplerea № 26

Uneori facem din leche (dovlecei, piper, roșii) + șuncă. Nu sunt necesare sosuri, doar de sus cu brânză.

Umplerea № 27

Iată câteva secrete determinate de pizzeria: presara pizza este întotdeauna ierburi italiene (Provence, busuioc, etc.), până când pizza se coace - ia ulei de floarea-soarelui sau de măsline 20-30gr. adăugați ierburi, chesnochek și tencuită marginile pizza finit și se poate presara pe partea de sus. Așadar, avem o margine frumos gustoasă și o aromă incredibilă.

Umplerea № 28

Prima dată de gătit o pizza cu pește, a venit oh-oh-oh-foarte gustoase! File de somon cu suc de lamaie turnat, amestecat cu sos tartar (de cumpărare), se adauga ceapa, semirings tocat, sare și piper și se lasă la marinat timp de o oră. Apoi aluatul murdărită sosul rămas tartru, pune felii subtiri rosii deasupra amestecului de pește și ceapă (unul care marinata), apoi ciuperci, masline, bastoane crab și brânză. Oaspeții mei erau într-o plăcere sălbatică. Încercați să nu-l regretați!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: