10 secrete și sfaturi strălucitoare de la artiștii de machiaj pentru aplicarea rimelului la gene!

10 secrete și sfaturi strălucitoare de la artiștii de machiaj pentru aplicarea rimelului la gene!

Toata lumea are secretele lor de a aplica rimel pe genelor. Astăzi vom împărtăși cu dvs. cele 10 sfaturi ale artiștilor de make-up de vârf, care vă vor ajuta să creați cilia ideală, lungă, voluminoasă, saturată de culori.







Regula 1. "ZigZag".

Doar periajul rimelului prin cilia nu este cu siguranță suficient. Make-up artist Ricky Wilson spune că ar trebui să facă întotdeauna o mișcare în zig-zag, cu o perie în direcția de la rădăcină și pentru a trece treptat la vârful: „O mulțime de femei petrec o perie numai pe vârfurile genelor și acest cililor se lipesc între ele. Pentru a evita acest lucru, este necesar sa pata cilia de la radacina pana la capat in mișcari zig-zag. " Potrivit lui Wilson, vom obține un rezultat minunat, incomparabil cu aplicarea rimelului în mod obișnuit: „Mascara ca dermatograf, este necesar să țineți pensula pe biciul de la rădăcină la vârf pentru a face o“ atingere „mișcare care ar crea iluzia de dens, plin genele negre ".

Regula 2. Nu uitați să aruncați o "haină" pe cilia.

Multe femei pun rimel pe cilia doar pe o parte, dar dacă aruncați pe cilindru "strat" ​​pe ambele părți, veți vedea imediat rezultatul - cilia super groasă! Deci, uita-te mai întâi în jos și vopsea „din spate“ a cililor într-o mișcare direct de la cilia început până la sfârșit, și apoi privi în sus, și vopsea peste cilii „bara“ mișcări.

10 secrete și sfaturi strălucitoare de la artiștii de machiaj pentru aplicarea rimelului la gene!

Regula 3. Îndoiți peria din carcasă.

Da, probabil ai fost deja îngrijorat. Cum? Îndoiți o pensulă de rimel, noua mea carcasă? - Te-ai gândit. Exact! Obținem o perie de rimel, se îndoaie în jumătate, atâta timp cât nu se ajunge într-o poziție perpendiculară pe tubul de rimel, pentru a primi o ușoară curbă în mijloc. Această cascadorie din interiorul artistului de make-up Chuck Ezechia vă va ajuta să pictați cu ușurință cilia mică în colțurile interioare ale ochilor. Astfel, deschidem vizual ochiul, mărește-l.

Regula 4. Pulverizăm cilia.

Oricare ar fi rimel pe genele este plat și a avut loc, nu dușurile, toată ziua este necesară înainte de aplicarea rimelului ușor genele sub formă de praf de pudra dumneavoastră preferat. Dar amintiți-vă cuvântul "ușor", nu exagerați!

Regula 5. Ne scapam de "bucatile" din carcasa.

S-ar putea aminti că era necesar să se schimbe rimel la fiecare trei luni, timp de 3 luni, într-un tub de rimel regularizate bacterii infecțioase, care ulterior pot fi prinse în ochi, aceasta poate provoca un rezultat foarte neplăcut. Dar, se întâmplă adesea că, după expirarea a încă două luni în carcase, s-au format deja bucăți. care împiedică aplicarea netedă a rimelului. Mascara începe să adere la genele, se rupe, cilia cu o astfel de rimel arata scurt. Deci, ce ar scăpa de această problemă, trebuie să puneți un tub bine închis cu rimel într-un pahar de apă fierbinte timp de câteva minute. Căldura va dizolva bucățile, iar rimelul va obține o consistență uniformă.







Regula 6. "Cocktail" pentru cilia!

Make-up artist Nina Leikind deschis pentru noi secretul make-up artisti, „pentru că ar crea o grosime de cili, lung, reciclat nevoie de mai mult de una sau chiar să nu fie doi de rimel!“ Acest lucru poate fi numit „cocktail al carcasei“ la cilii, dar crede-ma, aceasta este singura modalitate de a crea cilia "potrivită" în toți parametrii: lungi, voluminoși și răsuciți. „Am gene scurte, drepte, așa că am începe întotdeauna cu rimel de extensie pata genele superioare și inferioare, apoi am pus rimel de volum pe genele superioare și, dacă doriți să strângeți penseta pentru gene.“ - spune Nina Leikind. Credeți sau nu, o rimel nu face toate acestea - și orice artist de make-up vă va spune că utilizează două sau trei mascarasuri diferite. Acum aveți o scuză pentru a vă cumpăra o nouă rimel. ;)

10 secrete și sfaturi strălucitoare de la artiștii de machiaj pentru aplicarea rimelului la gene!

Regula 7. Noi încălcăm regulile.

Mulți dintre voi, fete minunate, femei, respectați regula de bază: curling cilia înainte de a aplica rimel. Dar actrița Natalie Loyon încalcă această regulă, și creează cili sa ideală în acest fel :. „Am un sistem foarte specific Multe femei se tem să se onduleze genele dupa aplicarea rimelului, dar nu e vorba de mine (rade) Am înăsprire cili, atunci am pus sau fac strat de rimel. , apoi m-am strânge din nou și haina nanoshu din nou cililor de rimel. depinde de machiaj, dacă este machiaj de zi, repet acești pași o dată sau de două ori, iar în cazul în care este de până la ieșire, puteți face trei sau patru etape și pentru a atinge efectul de gene false. "

Regula 8. Ștergeți greșelile - fără urmă.

Cu toții facem greșeli, nu de puține ori se întâmplă ca atunci când aplicarea rimelului, vom atinge accidental pleoapa perie rimel, iar acum am deja vopsite cu cerneală, nu numai genele, dar pleoapa. O mare greșeală este să încercați să o îndepărtați cu degetul, deoarece veți doar pete pete. Ai nevoie pentru a lua o minge de bumbac înmuiată în apă și șterge locul „greșeala“ ușor, astfel încât să eliminați în liniște la fața locului dvs., iar machiajul va fi perfect, iar eroarea va fi de peste!

Regula 9. Secretul "instrumentelor fierbinți".

Întoarceți cleștii mini curling într-un "instrument fierbinte"! Pentru aceasta avem nevoie de un uscător de păr. Țineți mânerul mini sub duza uscătorului de păr pentru câteva secunde. Atingeți-le cu mâinile, ar trebui să se încălzească, dar nu fiți foarte fierbinți, care nu ar arde o pleoapă delicată. Apoi, curling "cilia fierbinte instrument", de căldură va ajuta la menținerea val pentru toată ziua.

10 secrete și sfaturi strălucitoare de la artiștii de machiaj pentru aplicarea rimelului la gene!

Regula 10. A doua viață pentru o pensulă de rimel.

Dacă vă schimbați cu adevărat rimelul la fiecare trei luni, ar trebui să aveți deja un număr mare de perii vechi de la carcasă. Dar nu vă grăbiți să le aruncați! Ele pot fi folosite pentru a elimina efectul de ochi make-up: Aplicați o cantitate mică dintr-un agent pentru îndepărtarea ochi make-up pe perie și du-te peste creșterea cili, instrumentul distribuit rapid pe cilii, și puteți lua cu ușurință de pe rimel. A doua aplicație poate fi găsită în utilizarea unei perii vechi pentru separarea genelor după aplicarea carcasei. A treia utilizare a periei vechi de carcasă: uleiul de ricin sau orice alt ulei pe cilia, pentru a avea grijă de ei și de alimentația lor. este foarte convenabil, o probabilitate scăzută de a obține un medicament pe membrana mucoasă a ochiului, o aplicare mai atentă a agentului pe fiecare ciliu de la rădăcină la vârf.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: