Alegerea câmpului - 4x4

Mulțumit de 645 de ori în 547 de postări

Re: selectarea câmpurilor

În 1981, pentru prima dată, care participă la super-maraton „Paris - Dakar“, roverul sovietic a fost în plumb pe șapte etape și a terminat finala pe locul al treilea între toate SUV-uri. În același 1981 „Niva“ a câștigat imediat două curse de prestigiu - „tunisian Rally“ și „algerian Raliul“. În anul următor, Jean-Claude Briavuan cal de curse a câștigat în „Dakar“, locul al doilea în clasamentul general, și un alt francez -Andrew Tress - a câștigat nostru „Niva“, alte două raliu „Raliul faraonilor“ din Egipt și „algerian Raliul“. În al șaisprezecelea rând. Un an mai târziu, „Niva“, a luat din nou „argint“ în „Dakar“, iar „Rallye des Faraonilor-84“ trei „Niva“ a luat, în general, toate podium! A fost un adevărat triumf al industriei auto sovietice!

În 1984, Niva a luat parte la puțin cunoscutele Atlas Rally. Această competiție a fost cea mai dificilă cursă de pe continentul african: doar 120 din 120 de mașini au început să se termine. Și cum a demonstrat-o "Niva"? A câștigat acest raliu!

Aici ob'azhaetsya a ceea ce a strâns prețul de autotase cu numele câmpului. dar dacă ați mers serios acolo, nivy nu este o adunare serială. deși Kamaz și a câștigat pe dakar o grămadă de ori, dar toate posibil să încercați să cumpărați Reno, Skane, etc și etc .. astfel încât astfel de realizări pot fi mândru doar de fanii deplin ai domeniului, bine, alți ruși care au grijă de industria noastră de automobile.
Nu spun ca domeniul este o masina proasta, cred ca pretul este supraestimat (mai ales in performanta b / y). precum și pentru restul industriei auto.