8 Moduri de a te mări dacă totul e rău

8 Moduri de a te mări dacă totul e rău


Deci, totul este rău pentru tine: necazurile mici se târău, totul în jurul ei irită, iar depresia se trage mult timp. Nu sunteți singuri în această lume, așa că nu plângeți de singurătate. Dar pentru a te mări în multe feluri și nu trebuie să fie antidepresive sau alcool.







Unii sunt salvați din depresie cu ajutorul ciocolatei, dar acest lucru nu este corect: există multe endorfine, dar există și lucruri mai eficiente. Deci, foarte bun la moping menta, nu conteaza daca este bomboane sau ceai. Această plante are proprietăți antidepresive. De asemenea, un pahar de lapte va fi util, deoarece conține mulți aminoacizi care se transformă în triptofan și afectează starea de spirit pozitiv. Doar nu uitați să încălziți laptele.

Și în cele din urmă, vă puteți pregăti delicios. Psihologii cred că pregătirea unor feluri de mâncare delicioase și neobișnuite nu ne acționează mai rău decât meditația sau făcând yoga.
Există și un alt antidepresiv. Acesta este somonul sau nucile, în care există mulți acizi omega-3. De asemenea, se bucură perfect.

Locuitorii din Asia știu foarte bine cum să se înveselească, dacă totul e rău. Au acupunctura pentru asta. Dacă melancolia te-a găsit acasă, atunci este suficient să-ți scoți încălțămintea, să-ți maszi degetele pe picioare și să freci spațiul dintre degete. De asemenea, trebuie să acordați atenție părții din față a picioarelor. Puteți folosi uleiurile aromatice preferate pentru acest lucru.

Există și alte puncte, "responsabile" pentru depresie și splină. Deci, puteți pune presiune pe al treilea ochi sau canelura de sub nas, ponazhimat în mijlocul bărbiei și a urechii lobilor, framanta degetul mijlociu și degetul mare pe ambele mâini, acordând o atenție sporită la prima lor falanga, atât în ​​sens antiorar și (de 9 ori).







Da, este. O lipsă simplă, dar obișnuită de somn este unul dintre cele mai bune mijloace pentru dezvoltarea splinei și depresiei. Dacă există o oportunitate, încercați să vă odihniți chiar și la locul de muncă: puteți să vă gândiți la weekend, să vă așezați pe un fotoliu sau chiar să faceți o scurtă plimbare.

Mulți nu-i plac această procedură, dar experții în feng shui cred că dacă masa din spatele căruia lucrați este aglomerată, atunci același gunoi este observat și în cap. În plus, dezordinea ne amintește de ceea ce trebuia să facem, dar am uitat, și din acest motiv, stima noastră de sine scade. Când ați terminat, deschideți ferestrele. Dar lumina nu ar trebui să fie prea multă - poate fi iritantă, poate provoca oboseală și dureri de cap.


Fotografie, muzică, mișcare

Ei spun că poți scăpa de melancolie uitându-te la vechiul album foto cu momentele cele mai plăcute din viață. Apropo, el poate fi pe calculator. Puteți, de asemenea, obține un jurnal pozitiv, în care vor fi înregistrate toate episoadele pline de bucurie sau amuzante din viață, fraze amuzante auzite în autobuz. Principalul lucru este să descrii în toată gloria toate sentimentele și emoțiile.

Muzica vă va ajuta, de asemenea, să scăpați de blues. Dar trebuie să fie energic și important: astfel încât dorințele să nu se ridice trist. Cu toate acestea, este posibil să se miște: mici fizkultminutka în mijlocul zilei de lucru, lecții de dans după ea, da, chiar și treburile plăcută casa case. Dar doar pentru a vă împovăra cu acest lucru este imposibil - așa că de la depresie nu veți pleca.

Unde fără ea? Pentru a lupta împotriva mopului vine mirosurile mentei deja menționate, portocaliu și lavandă. Și ele pot fi utilizate nu numai în lămpi aromatice sau nebulizatoare, ci și pentru lenjerie de pat.


Cumpărături și cheltuieli

Unii oameni preferă să curgă de la splină până la magazine și să cheltuiască bani și, în cele din urmă, să devină shopaholici. Dar o pungă și gunoi goale în casă pot provoca, de asemenea, o splină. Dar dacă cheltuiești bani pe impresii și nu pe lucruri, atunci se va retrage. Cel puțin așa cred mulți psihologi. Nu trebuie să faceți o călătorie în trei mări, deoarece cina într-un restaurant foarte favorizat și atmosferic va salva situația. Și psihologii cred că cei care sunt angajați în caritate sunt supuși depresiei foarte rar.

Dacă o stare proasta interfereaza cu viata si este bantuit de mai multe luni, este imposibil de precizie portretiza pozitiv sau beneficierea de antidepresive este mai bine pentru a merge la medic și să înceapă un tratament amănunțită, deoarece depresia - este o tulburare organică, sau mai degrabă bolezn.shablony pentru DLE 11.2







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: