5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului "natural" al mouse-ului în mac os x, - știri din lumea mărului

Unii utilizatori de Mac OS X, în special cei care s-au mutat pentru Mac cu PC, se plâng de comportamentul "nenatural" al mouse-ului. Dezvoltatorii au ascultat solicitările utilizatorilor și au oferit mai multe utilitare pentru reglarea fină a rozătoarelor în Mac OS X.







Câteva cuvinte generale despre "accelerarea curbei mouse-ului". În sistemele de operare Windows, curba de accelerare a mouse-ului urmează un arc (aproape în linie dreaptă), pe care unii utilizatori îl consideră mai natural decât în ​​Mac OS X. Adică viteza cursorului în Windows crește proporțional cu viteza de mișcare a mouse-ului cu o dependență practic liniară. În Mac OS X, cursorul se mișcă încet la început și apoi accelerează brusc. Această diferență în principiul funcționării mouse-ului în sistemele de operare duce la un anumit disconfort.

5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului

Trebuie să spun că îmi place personal cum mouse-ul pe Mac: cursorul este indusă la țintă mai precis. Dar mulți utilizatori de Mac nu sunt de acord cu, și caută o modalitate de a schimba comportamentul implicit al manipulatorului în Mac OS X. Creșterea vitezei de circulație a mouse-ului în System Preferences aplatizează numai curba de accelerație, dar nu se schimba forma.

Vă ofer o selecție de 5 utilitare pentru Mac OS X, care schimbă curba de accelerare, viteza cursorului și / sau adaugă noi funcții pentru mouse.

USB Overdrive este un program popular care funcționează cu orice dispozitiv USB sau Bluetooth. Vă permite să modificați accelerația, derularea, clicurile și multe altele. Ultima versiune nu acceptă încă multitouch în mouse-ul Apple Magic.

Costul aplicației este de 20 USD. Versiunea 3.0.1 este compatibilă cu 10.4, 10.5 și 10.6

5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului

Curba SteerMouse nu se schimba, dar oferă și alte funcții: setarea până la 16 butoane, derulați configurația roată și sari cursorul automată pe butonul activ într-o fereastră etc. Suport pentru Apple Magic Mouse-ul în timp ce în dezvoltare.

Valoarea aplicației este de 20 USD. Versiunea 4.0.1 este compatibilă cu 10.4, 10.5 și 10.6

5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului






De asemenea, MouseZoom nu modifică curba, dar vă permite să măriți viteza cursorului. Soluția perfectă? - Nu. Dar programul este gratuit și se comportă destul de bine cu comportamentul "problema" al mouse-ului.

Aplicația este gratuită. Versiunea 2.2 este compatibilă cu 10.1, 10.2, 10.4, 10.4 și 10.5

Acest utilitar este un panou de configurare și este o modificare a utilitarului MouseFix. care este configurat prin linia de comandă. Noua versiune are o interfață grafică și face mult mai ușor să personalizați mouse-ul.

Aplicația este gratuită. Versiunea 1.0 este compatibilă cu 10.4 și 10.5

5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului

BetterTouchTool a ieșit recent. Aceasta este o versiune beta și, de asemenea, cu bug-uri, dar are un set bun de funcții și este dezvoltat activ. Nu pot spune exact ce face aplicația - dacă curba modifică sau mărește limita maximă de viteză. Motivul testării aplicației va fi prezența unui Magic Mouse sau a unui MacBook care acceptă gesturi multi-touch. BetterTouchTool vă permite să atribuiți acțiuni pentru gesturile touchpadului, să ajustați butonul din mijloc și să adăugați funcția Expunere la Mouse-ul Magic.

Aplicația este gratuită. Compatibil cu 10.6

5 Utilitare pentru ajustarea comportamentului

Alăturați-vă pe Twitter. VKontakte. Facebook. Google+ sau prin RSS. pentru a fi conștienți de cele mai recente știri din lumea Apple, Microsoft și Google.

Wohh exact ceea ce am căutat, vă mulțumesc pentru postare.

Pentru Israel nu este relevant, deoarece rețeaua avem toate 3G. și 2G nu mai sunt disponibile (

Trackbacks / Pingbacks

[...] 59 După cum am văzut astăzi acest post foarte uimitor. am sa te urmez [...] ...

[...] enhorabuena por el post, es bueno seguir de bloguri de calidad ... hasta pronto. 23 [...] ...

[...] Acolo veți găsi mai multe 79377 Informații: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

[...] Citește mai mult: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

[...] Citește mai mult: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

minunat turn eiffel ...

[...] 4 Singurul lucru mai bun decât armele este dubstep tunuri lol Hmm ... d7 [...] ...

[...] Informații cu privire la acest subiect: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

Sunt impresionat, trebuie să spun. Foarte rar întâlnesc un blog care este educativ și distractiv și permiteți-mi să vă informez că ați lovit unghia de pe cap. Conceptul dvs. este excelent; dificultatea este lucrul ...

[...] Noul browser Zune este surprinzător de bun, dar nu la fel de bun ca iPod-ul. Am [...] ...

[...] Citeste mai mult aici: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

Ce se întâmplă! Pur și simplu aș dori să vă ofer un minunat minunat pentru informații utile despre dumneavoastră. Eu pot veni din nou la weblog-ul dvs. pentru mai curând ....

[...] Afla mai multe: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

[...] Citeste mai mult aici: macdigger.ru/macall/5-utilit-dlya-nastrojki-estestvennogo-povedeniya-myshki-v-mac-os-x.html [...] ...

Curățarea covoarelor Londra ...

Salutare! Vroiam doar să dau un minunat minunat pentru datele minunate pe care le ai aici pe acest post. S-ar putea să mă întorc la blogul tău mai curând ....

Curățarea covoarelor Londra ...

Hei! Pur și simplu aș dori să ofer un mare thumbs-up pentru informațiile bune pe care le veți avea aici pe acest post. Voi reveni la blogul tău.

Lasă un răspuns







Trimiteți-le prietenilor: