10 Tipuri de părinți pe care profesorii îl urăsc în secret

10 Tipuri de părinți pe care profesorii îl urăsc în secret

Majoritatea părinților sunt fantastice, dar unii fac visul profesorului despre vara următoare înainte de începerea noului an școlar. Am scris deja despre modul în care ar trebui să fie un profesor bun. Acum, sugerăm să privim situația din cealaltă parte.







Școala de profesor Jessica Bowers individualizează 10 tipuri de părinți pe care profesorii le urasc în secret.

1. Părintele Vrăjitoarea specială de zăpadă

Da, copilul tău este special, ca orice student din clasa mea. Nu, copilul dvs. nu este suficient de special pentru a nu face temele. întârzieți sau nu urmați alte reguli în sala de clasă. Înțeleg asta. Sunt și părinte. Copiii mei sunt lumea mea, dar părinții trebuie să se scufunde la pământ și să admită că regulile se aplică tuturor copiilor, chiar și lor. Aceștia sunt aceiași părinți care sunt convinși că puiul lor prețios nu poate face nimic rău.

2. Marcatorul Magic Magic

Toți părinții doresc ca elevii să studieze mai bine la școală, dar acest părinte dorește ca elevul să aibă note mai bune și să citească mai bine, dar fără a face nici o muncă suplimentară. În timp ce explică necesitatea unei lecturi comune în timpul nopții, el continuă să caute modalități de fixare rapidă sau orice altă soluție în care să nu se implice.

3. Un părinte sărind peste cap

Totul este bine, lecțiile s-au terminat, dar în loc să lucreze cu hârtie, mă sună la biroul directorului. Sunt rafturi creierul meu încercând să dau seama de ce (, am predat-mi rapoarte de trei săptămâni știu), și apoi mă aprinde: Am fost victima mamă, sărind peste cap. Acest părinte a avut unele probleme, dar în loc să vorbească cu mine, el merge direct la șeful meu.

4. Părinte omniprezent

Este părintele o clonă sau a perfecționat arta teleportării? El este peste tot, atârnă la sfârșitul clasei pentru mult timp după ce ceilalți părinți s-au dus la afacerea obișnuită. Acești părinți, se pare, nu vor putea niciodată să-și dea copiilor ocazia de a-și lega încălțămintea, de a-și arunca notebook-urile sau de a face unele greșeli.







5. Părintele Duhului

Numele acestui părinte se află în listă, dar există într-adevăr? Acest părinte practic nu a fost niciodată văzut și mă face puțin nervos, pentru că știu că părinții cu care există contact, copiii învață mai bine. Din nou, înțeleg ce înseamnă să fii un părinte activ, dar aș vrea să fi avut cel puțin posibilitatea de a apela sau de a vizita o întâlnire părinte.

6. Părintele care nu respectă limitele

Dacă primesc un mesaj text la ora 11 pm, nici măcar nu verific cine este. Știu că acest părinte fără frontiere, care "verifică" ceva în ziua următoare. De fiecare dată când mă uit prin poștă, am un mesaj (sau șase) de la acest părinte. Și acestea nu sunt mesaje scurte; ele sunt mai mult ca epice. Dacă mă grăbesc la baie în timpul meu pauză de cinci minute sau du-te afară pentru masa de prânz, eu pot conta pe faptul că o reuniune a părintelui care este în căutarea pentru mine să vorbesc.

7. Părinții concurenți în divorț

Acest cuplu de părinți este un duet dinamic al dezastrului, unde ei nu doar împărtășesc custodia, ci și se luptă constant pentru orice altceva. Părinții sunt divorțați. se pare că tot timpul urmărea să privească în cea mai bună lumină, expunând celălalt în cel mai rău. În această cursă, copilul este întotdeauna ratat.

Acest părinte aduce reguli de afaceri la clasă și vrea să fie sigur că știu că locul meu în ierarhie este undeva sub el. Acest părinte nu mă vede ca pe un partener, ci ca pe un angajat. Este doar o chestiune de timp înainte să spună: "Plătesc impozite, așa că eu sunt șeful tău."

9. Părinții - urâtori ai profesorilor

Nu știu ce s-ar putea întâmpla în trecut, astfel încât acest părinte a început să-i urască pe profesori, dar ura este reală. Acest părinte crede că este un loc de muncă pentru cei învinși sau că am mers să lucrez ca profesor numai din cauza sărbătorilor de vară. Sau, mai rău, el crede că sunt aici numai pentru a face copilul să sufere. Indiferent de motiv, este clar că părintele este convins că aceasta este vina mea și vina tuturor celorlalți, cum este mine.

10. Dramatizarea părintelui

Acest părinte ia un incident școlar mic și îl umflă la o dimensiune de neconceput. Pentru o schimbare, uneori folosește lacrimi și, uneori, strigă, dar există întotdeauna o dramă. Acest lucru nu se va termina până când consiliul școlii și toți părinții de pe terenul de joacă vor auzi despre nedreptate.

Bazat pe parenting.com

Acest site respectă toate principiile din Codul HON privind fiabilitatea informațiilor medicale: consultați certificatul.

sau
Conectați-vă cu:

sau
Conectați-vă cu:


  • Înapoi la pagina anterioară

  • Înapoi la pagina anterioară


    MULȚUMI PENTRU ÎNREGISTRARE!

    Înapoi la pagina anterioară

  • Înapoi la pagina anterioară


    REGULI DE LUCRU CU SITE

    Înapoi la pagina anterioară

  • Înapoi la pagina anterioară

    Înapoi la pagina anterioară

10 Tipuri de părinți pe care profesorii îl urăsc în secret






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: