Ventilatoare au deghizat pe Arshavin

Continuare: Atacatorul de pe portar a devenit un minte slab

Fanii „Arsenal“ după înfrângerea „Olympiacos“ cu un scor de 1: 3 în ultimul meci din faza grupelor Ligii Campionilor, a declarat că legionarul rus „Arsenal“, Andrei Arshavin, care a jucat tot meciul, este inutil pentru echipa și trebuie să părăsească clubul, cât mai curând posibil .

„Arsenal“, în a cincea rundă de acces securizat la play-off cu primul loc, permițând Arsene Wenger pentru a da o șansă tinerilor și rezerviștilor, printre care a fost Arshavin. Rusia căpitanul sa declarat deja în al optulea minut: după ce a început cu perepasovku Marwan Chamakh, el a căzut unul câte unul cu portarul maghiar, „Olympiakos“, dar ingenioasă a lovit direct la el. După opt minute, Shawa a fost din nou în centrul atenției - a făcut o pierdere de ridicol la mijlocul terenului, care a condus în cele din urmă la un gol în poarta „tunarilor“.

După meci, fanii „Arsenal“, au împărtășit punctele de vedere cu privire la performanțele rușilor pe Arsenal Mania on-line. „Mi-ar plăti chiar Arshavin și Chamakh a plecat imediat echipa“, - spune un utilizator sub pseudonimul Mai repede decât Walcott. „Arshavinu pus unul. Mai rău decât inutil. Avem noroc că nu se joacă în poziția în care o eroare poate să ne coste echipa. Aș prefera să se joace cu nouă bărbați decât el și Chamakh. Cel puțin în acest caz, nu vom da transferă aceste două țâțe „- spune ArsenalDNA.

Utilizatorul Abz_14 spune că „Arshavin și Chamakh poate începe bagajele chiar acum.“ „Nu poți alege chiar aceste cuvinte pentru a explica modul în care Arshavin și Chamakh sunt inutile pentru echipa noastră“, - a spus Segway. „În cazul în care Arshavin a lansat din nou, și Ochs lăsat pe banca de rezerve, eu stau jos și scrie o scrisoare către Wenger, care va fi plin de limbaj puternic“, - note Goonerwarsh.