Sportive zi după zi (Sddd), versiune mobilă

Cât de calm Kurban Berdyev a dezmembrat "Zenith" pe oase. Și cât de calm jucătorii din "Rostov" și-au dat seama de planul său.

Lodygin la începutul sezonului pare să fi încetat să-și facă greșelile de "marcă" prin introducerea mingii în teren. Deși Zenit a accentuat să joace prin portar, dezvoltând atacuri, ceea ce a lăsat portarul albastru-albastru-albastru cu o responsabilitate și mai mare. Și ... l-au făcut mai vulnerabil. Mentorul lui "Rostov", care a venit cu echipa lui Petru, a ținut cont de toate acestea. Și câteva greșeli, Lodygin, în minutul 1, sa transformat într-un gol.

În viitor, rudeness de jucători de la ambele echipe a stricat impresia de meci. O îndepărtare Gatskana la sfârșitul primei reprize și complet redus intrigant deoarece era interesat, va mânerul „Zenith“, cu complet „Rostov“, în special povedshim scorul de 2: 0. Cu toate acestea, judecând după faptul că proprietarii au arătat până la pauză, în speranța că vor fi înviați pe masa de operație sub bisturiu Berdyev, chiar și jucând în majoritatea, a fost dificil. Prima jumătate a spectacolului "Zenith" a fost, probabil, una dintre cele mai stupide din ultimii ani. Numai o lovitură Garcia rănit cap și vă puteți aminti. Și, de fapt, a fost planul lui Mircea Lucescu? Pentru a sparge o fortăreață numită "Rostov" cu ajutorul conexiunilor Smolnikov? Canopy în zona de pedeapsă?

Înlocuirea antrenorului "Zenith" părea cardinală. Cum ar fi cuvintele sale de despărțire a jucătorilor chiar pe teren înainte de fluierul din a doua jumătate. Scarbos gol Kokorin și Juliano din penalty (literalmente atinge mingea a doua brazilian în limba rusă) a lăsat o mare domeniu de aplicare Petrograd pentru creativitate. Vom înscrie un gol - va pierde, ne amintim. Și furia sortită, rolul care au fost alb-albastru-albastru, transformat într-o minge, care a emis în Dzhanaeva porți din cap Sayid Saeid Ezatolahi pe 72 minute.

Conform legilor dramaturgiei, "Zenith" avea să câștige o victorie eroică cu un scor de 3: 2. Mai ales că jocul din a doua jumătate a fost doar pe o jumătate din teren. Golul Djordjevic, care a venit ca înlocuitor, a confirmat acest adevăr.

Umbra Berdiyev, părăsind "Rostov", ar putea acoperi "Zenith". Și aproape acoperit. Dar, într-un moment critic, Lucescu a ieșit din el cu instrumente de resuscitare, iar Zenith însuși. Furios, persistent, adamant. Jocul fără greșeli brute și combinații filigranate, probabil, va apărea în următoarele meciuri. Formarea echipei continuă. Aceasta este, după cum vedem, nu fără speranță.

Premier League. Cea de-a 3-a rundă

"Zenith" - "Rostov" - 3: 2

"Zenith": Lodygin - Smolnikov, Garay, Neto, Krishito (Juliano, 46) - Javi Garcia, Mauricio (Djordjevic, 46) - Shatov Witsel Zhirkov - Kokorin (Kerzhakov, 71)

"Rostov": Canan - Terentyev, Bastos, Navas, Novosel, Kudryashov - Kalachev (Saeid Ezatolahi, 46), Gatskan, Noboa - Bukharov (Erokhin, 55), glisiere (Bayramyan, 83)

• Obiective: Poloz, 8 (0: 1), 14 (0: 2); Juliano, în vârstă de 50 de ani, de la locul de penalizare (1: 2); Ezzatollahi, în vârstă de 72 de ani, în propria poartă (2: 2); Djordjevic, 85 (3: 2)
  • Avertismente: Smolnikov, 29; Javi Garcia, 33; Witsel, 45 + 1; Kokorin, 68; Djordjevic, 86 / Kalachev, 18; Gatskan, 30; Navas, 49 de ani
  • Eliminare: - / Gatskan, 44 (al doilea avertisment, joc dur)
  • Arbitru: Vladimir Moskalev (Voronezh)