Cristiano Ronaldo este orb

Fotbalistul portughez și-a pierdut vederea în timpul unui meci de fotbal

În timpul întâlnirii de la Madrid "Real" cu clubul "Levante", principala stea a Clubului Royal, Cristiano Ronaldo a suferit un prejudiciu neplăcut.

Real Madrid, fotbalistul Cristiano Ronaldo și-a pierdut temporar vederea în timpul meciului echipei sale cu clubul "Levante". Deci, deja în minutul trei al întâlnirii, Ronaldo a intrat fără succes în lupta unică cu apărătorul adversarilor David Navarro. care a tăiat o sprânceană la superpurtul portughez. Pentru creditul lui Ronaldo este de remarcat faptul că, după ce a primit o disecție serioasă, a continuat întâlnirea și chiar a reușit să exceleze. Astfel, în minutul 21 al meciului, Ronaldo, cu o lovitură mușcătoare, a condus echipa de la Madrid, deschizând scorul în meci.

Cristiano Ronaldo și-a pierdut vederea. Foto: Reuters

Cu toate acestea, în timpul întâlnirii, Cristiano a avut probleme cu viziunea și a fost înlocuit. Faptul că portughezul nu a putut termina întâlnirea până la capăt tocmai din cauza problemelor cu vedere, a confirmat antrenorul "Realului" Jose Mourinho.
- Cristiano Ronaldo a bifat puternic o sprânceană, motiv pentru care avea probleme cu viziunea - a descris natura accidentului portughez Ronaldo.
Reamintim că întâlnirea dintre Madrid "Real" și "Levante" sa încheiat cu o victorie "cremoasă" cu un scor de 2: 1. Despre momentul în care Ronaldo va reuși din nou să se antreneze, nu a fost încă raportat.