2019 D

Ploaia se îndreaptă spre cornișă.
Somnul nu este acolo, cerul este brut.
Vântul mișcă ramurile.
Permiteți-mi să văd lumea de jos,

Enchant it,
Venerați toți copacii,
Tremurați peste vrabie,






Pâinea porumbeilor hrănite.

Filozoful grec Chrysippus a murit de râs, uitându-se cum mănâncă-i bețivul încearcă să mănânce smochine.

Sursa:
Am ascultat Rusia la radio "Calful de Aur" și am fost surprins de minunatul simț al umorului în scriitori. Am citit pe internet despre soarta lui Ilia Ilf. A murit la vârsta de 39 de ani de la tuberculoză.

Primul atac al bolii sa produs la Ilya Ilf din New Orleans. Evgheni Petrov a reamintit: "Ilf era palid și grijuliu. Numai el intra în benzile de circulație, întorcându-se și mai atent. Seara, el a spus că timp de 10 zile pieptul dăunează zi și noapte, iar astăzi, când tuse, a văzut sânge pe eșarfă. A fost tuberculoză.

A trăit încă doi ani, fără să se oprească la muncă. La un moment dat, ei au încercat să scrie Petrov și să scrie separat: Ilf a închiriat o dachă în Kraskovo, pe pământ nisipos, printre pini - acolo a suflat mai ușor. Dar Petrov nu a putut scăpa de Moscova. Drept urmare, fiecare a scris câteva capitole, ambele fiind nervoase, pe care altul nu le-a plăcut. Și când au citit-o, au înțeles: sa dovedit că s-au scris împreună. Și totuși ei au decis să nu mai pună astfel de experimente: "Să mergem mai departe - un mare scriitor va muri!"







Odată ce luă o sticlă de șampanie, Ilf glumea: "Brandul" Champagne Ich Sterbe "(" murim ") - referindu-mă la ultimele cuvinte ale lui Cehov, a spus peste un pahar de șampanie. Apoi îl luă pe Petrov la lift, spunând: "Mâine la unsprezece ani". În acel moment, Petrov se gândi: "Ce prietenie ciudată avem ... Nu conducem niciodată conversații ale oamenilor, nimic personal și pentru totdeauna" pe tine ". A doua zi, Ilya nu sa mai ridicat. Avea doar 39 de ani ...

Apoi au spus că Ilf și Petrov au avut noroc că am plecat atât de devreme. În 1948, într-o rezoluție specială a Secretariatului Uniunii Scriitorilor, munca lor a fost numită calomnie și anatematizată. Cu toate acestea, opt ani mai târziu, "12 scaune" au fost reabilitate și republicată. Cine știe ce s-ar fi putut întâmpla scriitorilor și familiilor lor în acești opt ani, Ilf și Petrov trăiesc mai mult ...

La radio a avut loc o emisiune despre stocarea ouălor, acestea ar trebui spălate cu apă cu oțet de cidru de mere, depozitate timp de cel mult 20 de zile. Gatiti-le doar fiert fierbinte, mananca-le cu verdeata.

Un unchi ciudat, în care eleganța stilului este uneori însoțită de cuvinte teribile și lipsă de tact: sa dovedit a fi un băiat mare care nu respectă deloc oamenii.

Tabletele din hipertensiune arterială nu tratează hipertensiunea arterială. Ei fac presiune numai în timp ce luați medicamentul. Dar, de îndată ce opriți să beți aceste pastile, presiunea sare la cifrele anterioare ridicate. tabletele din hipertensiune arterială nu tratează hipertensiunea arterială. Ei fac presiune numai în timp ce luați medicamentul. Dar, de îndată ce opriți să beți aceste pastile, presiunea sare la cifrele anterioare ridicate. Compoziția plantei care ajută la creșterea presiunii include: ciupercă chaga, ginkgo biloba, coada-calului, păducel, câine trandafir, șarpe, ciupercă Reishi și viburnum.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: