1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Scrie Denis Povaga. Îți spun o poveste teribilă ...

Pentru o lungă perioadă de timp, un site nu a putut obține vizitatori de la căutare Yandex. Erau, dar erau neglijabili. Și articolele au fost scrise, numai Yandex nu a vrut să iubească site-ul. Cel mai interesant lucru este că domeniul a fost consistent și destul de recunoscut. Mulți pot invidia acest domeniu!







Și articolele au fost deja scrise mai mult de 30 de piese, iar vizitatorii nu au vrut să găsească acest site. Ce bug ... Doar Yandex nu a plăcut acest site de la bun început, sau chiar puțin mai devreme, în momentul în care domeniul consoanelor a fost condus de un filtru de către proprietarul anterior. Acest lucru se întâmplă, deși a fost destul de rar! În majoritatea cazurilor, toate erorile fatale care aruncă vizitatorii din rezultatul căutării dintr-un conținut incorect, care include lucrul incorect cu titlurile sau un hacking banal al site-ului. Care, apropo - cel mai adesea întâlnit în practica mea.

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Și dacă ne întoarcem la istoria site-ului, care nu a vrut să primească primii vizitatori, webmasterul a ajutat la identificarea a ceea ce se întâmplă prost cu site-ul. Ca rezultat, sa lucrat, datorită căruia site-ul a început să se situeze mai aproape de primele 10 rezultate ale căutării, iar primii vizitatori au mers.

Astăzi totul este bine cu site-ul, și un viitor fericit îl așteaptă. Sub control personal!

Deci, dacă aveți deja mai mult de 30 de articole, dar vizitatorii sunt încă mai puțin de 100 de persoane pe zi, atunci trebuie să verificați ce se întâmplă. Probabil că site-ul dvs. nu este clasat corect în motorul de căutare, iar toate lucrările dvs. privind umplerea și întreținerea site-ului - rămân zadarnice.

Există o altă situație comună atunci când vizitatorii sunt astăzi, iar într-o zi, Yandex fie aruncă site-ul dvs. din căutare, fie îl coboară în pozițiile cele mai joase. În cele mai multe cazuri, site-ul începe să apară pe pozițiile -50. -80. Deci, cred că pentru tine, dacă astăzi sunteți la cererea rezultate de top 3 de căutare, și o prezență bună că o zi, poziția de muște și aceeași interogare, dar site-ul este de 84 de poziții în Yandex, și, desigur, nimeni nu va găsi site-ul dvs. , printre sute de alții. Doar să faci ceea ce trebuie - puteți fi sigur pentru site-ul dvs. și sunteți încrezători în viitor.

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Și știți care au fost incendiunile și pericolele de securitate de pe site?

Pentru cuvinte de un fel - pas cu pas, cu o fotografie ...

și că nu este clar?

cei care înțeleg, se pot calma. Și cei care nu înțeleg - verific fiecare titlu în clasa de bloggeri.

Încă mai folosești aceste cuvinte în titluri? Ei bine, bine ...

Apropo, am rezolvat această problemă în 2 zile, iar site-ul a revenit la căutare, iar traficul de astăzi crește:

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Asta sa întâmplat cu site-ul, care este scos din filtru, în primele 24 de ore. Yandex a luat-o instantaneu în căutare și a lansat primul trafic ... De acum încolo, istoria site-ului va fi construită, care va fi vizitată de 10.000 de vizitatori în fiecare zi! Un pic mai târziu, voi arăta acest site ... Păstrați un ochi pe blog!

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Deci, în Webmaster-ul Yandex, există 4 tipuri de verificări ale site-ului, fiecare dintre acestea putând fi împărțit într-un întreg grup de probleme. Dar nu toate problemele pot fi lăsate fără atenție. Dacă ignorați greșeala Fatal (care, de altfel, poate apărea brusc), atunci puteți trece peste site-ul!

Iată ce scrie el însuși:

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

A fost cu ultima problema (Fatal) pe care am cunoscut-o in practica saptamana trecuta, care are un intreg segment de filtre, in zona de doar 18 de piese, care nu cunoaste si se misca independent! 18 filtrează numai pe filă - S-au detectat încălcări sau probleme de securitate. Îți poți imagina?







Iată ce ajută Yandex, numai în fila Securitate și în fila Încălcări:

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Ultimele știri ...

La sfârșitul acestei povestiri, vreau să spun că toate site-urile sunt sub control și nu trebuie să vă faceți griji.

Continuăm munca și noi batem noi înregistrări!

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Un alt site interesant pe care aș dori să îl recomand tuturor cititorilor care s-au corectat (mulți oameni spun că dacă iau site-ul - așteaptă succesul ...) și, de asemenea, acum pe formare este blogul culinar al lui Tatiana.

Așa arată ... Ai văzut-o deja?

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Vă recomand să citiți. Tatiana scrie, de asemenea, rețete. Vă recomand să vă cunoașteți, cine nu știe ...

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

A uitat să spun că blogul Simple Recipe - acesta va fi un alt proiect cu o poveste de succes. Deci, pentru ultimul an, am înregistrat mai mult de 100 de povești de succes. Și în clasa de bloggeri un pic mai mult de 40 de persoane. Cine altcineva nu este cu noi? Păstrați un ochi pe blog, să arătăm cum blogul crește până la primii 1.000 de vizitatori pe zi, și vă voi spune, de asemenea, secretele de creștere rapidă. Planificăm să aducem blogul la 3000 de vizitatori pe zi până la sfârșitul anului. Tot ce aveți nevoie pe blog este deja configurat, iar site-ul este clasat corect în căutarea ...

Acum sunt 96 vizitatori pe zi

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

S-au rezolvat erori posibile pe căutare, un șablon este fixat pentru a face mult trafic din căutare. De asemenea, conținutul este îmbunătățit și anteturile sunt corectate. Totul va fi bine!

1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Apropo, mai aproape de sezonul de toamnă, vom efectua noi sarcini care vor avea ca rezultat blog-urile studenților de la 10.000 de vizitatori pe zi. Sunt serios! ))

Cei care nu vor să se mute cu noi vor fi excluși. Cumva!

  • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Da, Denis este de fapt o poveste foarte înfricoșătoare.
Și dacă nu ar fi fost suportul tău, site-ul meu ar fi dus la spital - feni. O altă și o sută de ori voi repeta, dacă sunteți un "ceainic" (asta sunt eu pentru mine), încredere în profesionist. La urma urmei, există atât de multe capcane pe care nici nu le poți imagina. Ce poate fi blogging-ul independent, dacă nu sunteți special. Denis, doar intervenția dvs. promptă și profesională mi-a salvat site-ul. Sa intamplat atat de repede ca nici macar nu mi-am dat seama cat de grava era totul. Apoi și-a dat seama și a fost șocată. Mă bucur foarte mult că sunt în grupul de formare și sunt sigur că, sub patronajul dvs., voi reuși. Foarte recunoscător pentru tine.

Răspunde Icon
  • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

Deja 140 de persoane. Excelent! Acum, principalul lucru care trebuie continuat și traficul va crește.

Răspunde Icon
  • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

    Într-adevăr, nu știți unde vă puteți împiedica atunci când nu sunteți un expert în acest domeniu sau în acel domeniu. Și cât de mare este atunci când există o persoană - un Învățător care urmează greșelile și în timp "pune paiul" astfel încât, dacă cădem, să nu facă rău atât de mult! Denis, vă mulțumesc!

    Bună ziua Denis Vă mulțumesc foarte mult pentru acest articol minunat Faptul este că am exact aceeași problemă site-ul a fost mult timp nu obtinerea de trafic de la căutare. Acum știu problema și voi încerca să o rezolv în curând ... ..

    Răspunde Icon
  • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

    Scriu doar articole. Cum știu câte vizitatori pe site-ul meu? Știu că este prea devreme să te gândești la asta. Dar vreau să știu cum este verificat acest lucru.

    Răspunde Icon
    • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

    În șase luni, după 50 de articole, se pune contorul de prezență

    Răspunde Icon
    • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

    Pentru a face un blog este o știință întreagă, și dacă nu ar fi fost pentru Denis, blogul meu ar arăta complet diferit, sau poate că nu ar funcționa deloc. În ciuda faptului că este destul de tânăr (mai puțin de trei luni), rezultatele sunt deja vizibile. Puțin câte puțin blogul este umplut, prezența crește. De asemenea, datorită tipilor pe care i-am întâlnit la Școala de bloggeri. Ele susțin întotdeauna, prompte, împărtășesc experiența lor. Mult noroc tuturor!

    Denis, și cum înțelegeți că problema se află în titluri?

    Răspunde Icon
    • 1 eroare fatală în webmaster-ul Yandex, pentru antetele de spam, care 100% va ruina site-ul dvs.!

    Sunt deja un robot de căutare Yandex)) în timp ce lucrau cu el, cred că, probabil, și eu. Și privind la site. totul devine clar)

    Denis, și în opinia dvs. aceleași titluri și titluri pe multe pagini (adică titlul duplică n1) informationalistul poate duce la un filtru similar?







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: