Real Madrid - barcelona live webcast account 2-3, newsone

NewsOne a realizat o difuzare de text a meciului.

Pe lângă faptul că opoziția de astăzi la cea mai tare în fotbal modernă, și a planificat pentru a viziona meciul de peste o jumătate de miliard (!) Telespectatorii din întreaga lume, meciul a fost, de asemenea, foarte important din punct de vedere al turneului. "Real" înainte de campionatul din Spania, "Leopard" 3 puncte. Având în vedere faptul că rămâne de toate cele 5 runde, catalanii în acest joc a fost nevoie de o victorie înainte de sfârșitul turneului spaniol La Liga.

Și iată ce a venit din ea.

"Real" (Madrid) - "Barcelona" - 2: 3

Echipele de start.

"Real": Navas - Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Modric, Kazemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo.

"Barcelona": ter Stegen - Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Pique, Jordi Alba - Iniesta, Busquets, Rakitic - Messi, Suarez, Paco Alcacer.

Meciul sa terminat. "Barca" a egalat la "Real" pe punctele marcate, grație jocului inspirat al liderului său.

Vă mulțumim că ați fost cu noi. Și te văd din nou!

A fost ceva fantastic! Geniul argentinian a doborât victoria pentru Barça cu 11 secunde înainte de scorul final al fluierului. în contra-atac (salut pentru apărătorii "Real Madrid!")

90 + 2 minute. Obiectiv. Messi! 2: 3. Fantastic!

90 de minute. Chiar și un păcat că meciul se termină! Adăugat la doar 2 minute.

Incredibil! Deși. Așa cum Valery Lobanovsky (amintiți-vă momentului lui Pike) a spus: "Nu scrii, te omorî!"

Doar (au trecut 4 minute), Hames, născut în Columbia, închide aripa flancului Marcelos - și compară scorul. "Real" în minoritate este recuperat - 2: 2.

85 de minute. GOOOOL! Hames Rodriguez! 2: 2!

80 de minute. Piquet putea termina jocul (într-un amestec de intrigi), dar de la 4 metri a lovit mingea în armura lui Navasu!

77 de minute. Wow! Roșu direct Sergio Ramos pentru un atac brutal împotriva lui Messi!

73 de minute. Gooooool! Ivan Rakitiyich! 1: 2. De la penalizare, la stânga, cu o lovitură rotunjită, croat conduce Barça înainte!

70 de minute. Două substituții pentru rivali. Atât pe afaceri. Paco Alcacer a renunțat - și pleacă. Și Zidane îndepărtează Kazemiro de câmp - departe de păcat.

68 de minute. Suarez! De la 2 metri, el a împușcat porțile uruguayene, dar greva lui este atrasă de Navas! Portariștii sunt doar uimitori!

67 de minute. Asensio din flancul otpasoval pe Ronlade, dar nu a lovit și a fost ofsaid.

Despre jocul Messi astăzi.

59 de minute. Pique! Și aici este pentru tine, e doar "soțul lui Shakira"! ZHperar cap după colțul lovit pentru sigur, dar Navas "într-un stalk uimit" lovit mingea!

56 de minute. Alcácer este un Paco! (Dintr-o dată am primit mingea chiar în fața golului, dar nu am găsit nimic mai bun, cu excepția lovitului de curte "blaze" - chiar în portar.

53 de minute. Din nou ter Stegen! Germanul trage o lovitură moartă de la Benzema - la o distanță fără punct, cu un cap de 3 metri! Portarul "Barca" bate mingea cu piciorul!

48 de minute. Kroos de departe - în colțul inferior - Ter Stegen trage!

"Real" a început activ a doua repriză.

Răcoros meci! Nu dezactiva! )

45 de minute. Kazemiro a izbucnit atacul și chiar Messier a venit la gleznă. Trebuie să existe un al doilea avertisment - și să ștergeți! Dar judecătorul era frică.

Piquet: "Norocule, băiete."

Kazemiro: "Nu mă cert!" )

40 de minute. "Real" podrasteralsya, iar Messi, se pare, a fost supărat din cauza dinților - a scuipat de bumbac, și a început să-l urmărească. Un alt moment minunat pentru Leo a fost!

38 de minute. Și BBC nu mai este - Bale părăsește terenul, din cauza accidentării agravante.

33 de minute. GOOOOL! Messi! 1: 1

Scopul a fost oarecum absurd. Kroos a dat colțul (primul în meci!), Ter Stegen a lovit mingea în spatele zonei de pedeapsă, unde a fost luată de Marcelo. Baldachin - Ronaldo offside, dar Sergio Ramos, a cărui ofsaid nu era acolo, bate bara. Din bara balonului ajunge la Kazemiro, care îl termină într-o plasă goală - 1: 0.

28 de minute. Goool! "Real"! Kazimir! 1: 0!

25 de minute. Absența lui Neimar este o pierdere uriașă a lui Barca. Paco Alcacer face ceea ce face - toate în afara locului. Ei bine, nu ar trebui să existe un jucător al unui astfel de club ca "Barcelona" să-și piardă mingea, protso pentru că nu a putut să o proceseze. Și cu Paco acest lucru sa întâmplat în acest meci de mai multe ori.

20 de minute. Wow! Marcelo a făcut-o pe Messi în față - întreaga barbă a Argentinei în sânge!

Ce ai înțeles, Marcelo chiar trata doctorii. cot. Ce putem spune despre Messi, care a fost luat de pe teren!

Dar este puțin probabil ca brazilianul să-și bată în mod deliberat adversarul.

18 minute. Echipele au schimbat atkami, dar Benzema a lovit prost, iar Suarez - chiar mai rău (nu a lovit mingea).

Opinia fostului jucător al echipei naționale a Ucrainei, iar acum expertul TV Evgeny Levchenko despre episodul din minutul 2.

Mă uit la replay, Umpty, apoi Ronaldo îl faci. A fost o penalizare!

12 minute. Deja primul galben: Kazemiro brazilian pentru un fault dur pe Argentina Messi. Ei au o dublă dispreț, și din cauza confruntării echipelor naționale!

11 minute. Bun atac, "Barca"! Suarez de la 20 de locuri a căzut într-un gol mic (între picioarele lui Srekhio Ramos), dar nu a intrat în poarta mare.

Rețineți că astăzi nu a rezistat opoziția triplă a atacurilor MSN-BBC, dar este păcat.

N - Neymar - deservirea unei descalificări. Toți ceilalți sunt pe teren.

5 minute. Prima lovitură la țintă. Desigur, Ronaldo! Mestrov cu 20 de metri, dar chiar în centru și ușor - portarul ia mingea.

2 minute. Ronaldo intră în sancțiunea unei coliziuni cu Yumti și are nevoie de un metru de 11 metri! Judecătorul este tăcut.

1 minut. 174th "clasico" (în campionate) a început - a jucat mingea "Real".