5 Reguli de îngrijire a mâinilor, pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Dăm în mâini bune o cunoaștere universală a îngrijirii pielii pentru palme și unghii.

5 Reguli de îngrijire a mâinilor, pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

2. Mâinile nu pot fi udate. "Barbatii au o piele mult mai bogata si deshidratata decat femeile, asa ca trebuie sa ne umezi mainile cu ceva foarte intens in ceea ce priveste impactul", spune Frank. Încearcă uleiul de hidratare sau în fiecare zi, aplicați cremă pentru bebeluși de cel puțin două ori.







3. Aveți întotdeauna grijă de unghiile. Le în apă caldă cu săpun și o perie specială pentru a curăța murdăria sub unghii pentru o zi. Nu vă tăiați niciodată unghiile sub rădăcină - puteți răni pielea. Păstrați întotdeauna câteva milimetri de stoc.







4. În toamnă și mai ales în timpul iernii, trebuie să purtați mănuși când ieșiți pe stradă. La temperaturi mai scăzute, pielea de pe spatele palmei coarsens și crăpături. Dacă știți doar ce oroare se întâmplă cu pielea afectată, dacă o priviți sub microscop! Arată ca o planetă înghețată fără viață din Interstelar.

5. Du-te o dată la o manichiură. Da, este o lungă perioadă de timp să stați într-un singur loc și așteptați până când finalizați munca pe care o petreceți de obicei 3 minute - foarte greu, dar merită. Dacă vedeți cum profesioniștii se ocupă de unghiile lor, puteți încerca să le repetați singuri. Și oricum, poate vă va plăcea atât de mult încât să schimbați complet aceste preocupări profesioniștilor.

Crema este obligatorie. Am mâini foarte uscate după muncă, spălare constantă a mâinilor și scădere a temperaturii pe stradă. De aceea, la lucru, a fost bătut de superiorii săi, pentru a putea cumpăra o cremă protectoare.

Unghiile au fost înghițite încă în școală. Este timpul să țipați! Și nu-mi pasă de ei.
Am încercat să-l taie - pe mâna stângă se dovedește îngrijit, dar în dreapta este doar iad! De asemenea mi-am tăiat pielea (.
Acum am o întrebare: bărbații bărbați în salonul obișnuit?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: