11 Sfaturi pentru mirese care se prezintă pe fotografiile de nunți

Cum sa faci poza la o nunta

În timpul filmărilor, îți voi aminti cu siguranță toate astea, pentru a vă ajuta - despre munca mea.
Dar, într-o zi de nuntă nu au existat întrebări inutile, este mai bine să citiți acest lucru înainte de începerea nunții.







Planificarea este garanția păcii și a relaxării în fotografia de nuntă.

Pentru ca sesiunea de fotografie de nunta să meargă bine, astfel încât să vă simțiți relaxat, este important să planificați ziua în avans, astfel încât să nu fiți în cale. Așa că nu trebuie să încerci să ții pasul cu timpul petrecut în ziua nunții. Că, în timpul tragerilor foto pus în scenă nu interferează cu oaspeții, în timpul unei Photocall la taxele de dimineață cu tine în aceeași cameră sau un apartament în aceeași cameră cu care nu ai de gând să prietenele sau rude.
Situațiile sunt diferite pentru toată lumea. Cineva mai bine hold scenă o sedinta foto de nunta într-o singură zi, cineva alege pur și simplu la locul potrivit (loft. Un hotel țară sau centrul de recreere, etc ..), Și, de obicei, la prima întâlnire am sfătui planul construi la fel de detaliat al zilei că nu a existat agitație, deci nu trebuie să alergi toată ziua undeva, ca să te poți adapta la vreme.
Când știți exact ce aveți și când va fi, cum va trece ziua nunții, sesiunea foto va fi mai relaxată, mai relaxată și mai fructuoasă.
  • Luați-vă o stare bună cu voi la imagine

    Acesta este cel mai important lifhak, fără ca restul să conteze. Camera este foarte bună și uneori chiar puțin exagerată captează starea de spirit. Nu încercați să o înșelați, în loc să încercați să vă relaxați și să fiți voi înșivă. Și eu, voi face tot posibilul pentru a crea un mediu confortabil pentru dumneavoastră. Mirele mele trecute în recenzii susțin că o fac cu adevărat. Despre asta scriu în recenzii

    Este ușor să te relaxezi la filmare, o să încerc să-l fac 30 de minute mai târziu să uiți că ne-am întâlnit, nu vei fi timid și îngrijorat. Dacă am nevoie de ceva, întotdeauna mă voi îndemna.
  • Urmăriți-vă postura ...

    In mod paradoxal, spunând, vă voi spune acum despre postura pe care este necesar să se urmeze oricare din spate și umeri, și cel mai bine este să urmeze ... gât. Da, partea din spate a capului ar trebui să încerce să tragă în sus cât mai mult posibil. Și, destul de ciudat, va fi mândru postura imediat, gâtul - mai mult și bărbie (dacă există) este mult mai mic.






  • Ce ar trebui să fac cu umerii mei?

    Atunci când puneți umerii, este mai bine să o luați înapoi puțin. Sânul va merge mai departe, iar umerii și brațele vor arăta mai frumos. În acest moment, vreau să menționez importanța alegerii rochiei de mire potrivite. Dacă înțelegeți că nu aveți o figură absolut perfectă, este mai bine să alegeți o rochie cu mâneci sau boleroi, care, dacă este necesar, puteți să vă îmbrăcați.
  • Expresivă

    Fotografiile de nunta sunt de neconceput fara portrete. Și în portret, cel mai important lucru este aspectul. Deci, priviți-vă ochii. Și acum vă voi spune cum să obțineți un aspect expresiv.
    Pentru a obține o expresie puternică, expresivă, încercați să rezolvați o problemă matematică în mintea dvs. (amintiți-vă în același timp) - aceasta va oferi portretului un aspect mai "dramatic". Nu contează cât de ridicol poate suna, funcționează!
  • Zâmbiți-vă ochii

    Să continuăm experimentele cu o privire. Pentru a obține mai multe portrete blânde și feminine, încercați să zâmbiți cu ochii. E ușor. Încearcă să-ți amintești ceva plăcut. Gânduri plăcute și emoții pe față - un angajament de a obține portrete blânde.
  • Mâini, ce să faci cu ei?

    Să începem cu faptul că mâinile trebuie îngrijite, atât mireasa cât și mirele. Mâinile bine îngrijite cu manichiură bună reprezintă deja un obiect minunat pentru fotografiere. Pentru a vă poziționa mâinile este mai bine asimetric. Acest lucru va da cadru mai naturalitate.

    Încercați să nu vă întindeți degetele și mâinile și, dacă simțiți tensiunea din degete, strângeți cu pumnul cu forța și strângeți-o, ceea ce îi va ajuta să vă relaxați. Dar, în același timp, nu aveți nevoie să vă răspândiți degetele în toate direcțiile. Cel mai bine, mâna pare relaxată.

    Mâinile pot și ar trebui să fie folosite pentru a sublinia ideea principală din cadrul. De exemplu, dacă atingeți o mână pentru bărbie, gestul va atrage atenția mai mult pe buze, iar dacă stând pe un scaun, mâna prop la cap în zona de templu, accentul se va deplasa pe ochi și pe frunte.
  • Încearcă să fii tu.

    A avea nevoie de atenție trebuie să fie în ordine, dar la propria nuntă este contraindicată. Nu țineți mâinile pe corp. Încercați să faceți ceva cu mâinile. Păstrați buchetul, îndreptați rochia, țineți tivul, atingeți gâtul sau împăturiți-vă mâinile pe orice suport. pentru filmare în picioare, este un copac, un spate al unui scaun sau o capotă. Pentru filmare este așezat cotierele unui scaun, o canapea sau umărul unui bărbat care stă lângă el.
  • Cum arata mai subtire?

    Încearcă să stai în camera jumătății, într-un pas îngust. Transmiteți greutatea corporală la piciorul departe (de la cameră). Un astfel de aranjament cu privire la aparatul foto va face chiar și o fată foarte slabă.
  • Cum să săruți fotografia de nuntă și asigurați-vă că o faceți.

    O dată voi spune că tot ceea ce se întâmplă în timpul filmărilor nu este necesar și totul depinde de starea ta de spirit și de dorințele tale. Știu că unii oameni nu-i plac sărutul în public sau în cultura lor nu este acceptat. Dacă este așa, atunci întotdeauna găsim opțiunile pentru poses, când nu trebuie să te săruți. Dacă v-ați hotărât că pozele cu sărutări sunt posibile în albumul dvs., atunci le vom face. Pentru a sărută în cadru a fost frumos încercați doar atinge ușor pe buze la pielea sau buzele unui partener. Nu te pupi cu limbi sau mâncați unul pe celălalt.
  • Pentru toate punctele descrise mai sus și în multe alte privințe, voi ajuta întotdeauna cu fotografia.







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: