10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

Și în onoarea unui eveniment minunat din familia noastră.

1. Cred că mulți oameni știu că Dalmațienii vin cu pete negre și maro.

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

2. Ambii se nasc, iar altii sunt absolut albi. Spoturile pot fi văzute pe lobul nasului, tocurilor sau păsăricilor, în cazul în care stratul scurt.







10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

În câteva zile, petele apar pe șuncă și devin din ce în ce mai clare și mai strălucitoare în fiecare zi care trece.

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

3. Este pur și simplu imposibil să găsești dalmațieni la fel de colorați, sunt la fel de diferiți ca amprentele unei persoane

cu câteva locuri

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

Cu pete mari

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

Și multe mici

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

4. Într-o singură așternută pot fi toate soiurile de culoare

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

5. Se întâmplă ca puiul nu se naște toate alb și cu unul sau mai multe locuri, ele sunt numite innascuta, acest catelus va primi un pedigree, dar nu va admite la expoziție și de reproducere.

pete pe ureche, care se duce la cap

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

pe față sau pe cap

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

trebuie remarcat faptul că petele congenitale, pot fi distinse de o multitudine de spoturi adiacente (fuzionate) ca un catelus sau un caine adult. Ele sunt mult mai mari decât în ​​mod normal și au pe suprafața lor un singur fir de păr alb pe structura părului de pe colorația inerentă este diferită - este mai moale si matasoasa la atingere.

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

(Catelul stânga cu un loc de filare)

6. În cea de-a zecea și a zecea zi puteți identifica cățelușele colorate cu piersici. Ele au pete de culoare maro deschis, rosu deschis sau lamaie. De asemenea, aceasta nu corespunde standardelor de rasă A, precum și pete de culoare asfalt care nu sunt pur negru, ci gri.







10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

7. În 12-16 zile puii își deschid ochii și apoi se poate dovedi că puiul are o culoare albastră a ochiului, care este, de asemenea, o "căsătorie".

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

8. La trei săptămâni se poate identifica puii a căror mai lent decât celălalt, se colorează cu nas tăiate pleoape (neprokras 5% sau mai puțin nas pătrat, precum și vârsta gap fringing mai mică sau egală de 5 mm - nu este descalifică) . Acest lucru nu este căsătoria tribale, dar dacă această deficiență nu se îmbunătățește odată cu vârsta, cainele va fi eutanasiate

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

(fringarea pleoapelor nu este vopsita) (nasul nu este vopsit)

9. o lună - unu și jumătate (uneori mai târziu) la catelusii individuali de pe lână poate să apară oa treia culoare. Acesta este unul sau mai multe pete, câteva lîne de culoare diferită. În Dalmațienii cu pete negre - vor fi maro, la câini cu pete de scorțișoară - roșu. De asemenea, Dalmațienii cu pete de tigru sunt reperați - culoarea petelor seamănă cu culoarea unui boxer de brinză.

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10. pe lună, toți catelusii sunt testați pentru auz, atenție specială acordată căței cu ochi albastru

+1. Acesti caini sunt foarte afectuos stăpânului său, ei au fost atât de mulțumiți de sosirea sa, ca wagging doar coada, urechile și le-presat un pic ochi fericit. Ei au învățat să zâmbească. Și o fac de la o vârstă mică. Zambetul dalmatinului este ceva!

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

În cele din urmă, fotografiile sunt doar adorabile, care ne dau multe emoții pozitive, devotamentul și dragostea.

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană
10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

10 1 Interesante despre rasa dalmațiană

Postarea este creată pe baza:
Standardul rasei dalmate
cărți "Dalmațian" I. Petrakova (proprietarul canisei "Terletskaya Dubrava")
articolul "Căsătoria tribală" A. Artamonova (proprietar al canisei "Alartline")
foto:
de pe site-ul canisei "Terletskaya Dubrava"
de pe site-ul web al fotografului A. Artamonov
de pe site-ul fotografului V.Cheharin
precum și fotografii private

Vezi și:

Apropo, fată dragă, nu crezi că e un foarte indecent să vorbească pentru oricine, chiar și pentru soțul ei, cu privire la orice acțiune posibilă?
Nu mai face asta, chiar și în Internet, nu?

Este vizibil, în numele meu și v-am răspuns.
1. foarte multe pui de diferite rase sunt similare unul cu altul
2. Sunt de acord că filmele cu privire la anumite rase de câini au făcut fapta lor bune nu rasa in dezvoltare. Dar în ceea ce privește Rusia, sau mai bine spus URSS, nu a existat practic nicio informare. Da, a fost posibil să vadă cartea și să învețe că există unele roci interesante, dar pentru a vedea pe viu, și chiar mai mult proprietarii poobschatsya și crescătorii nu praktieski posibil. Pe care apar pe ecran atunci când filmele despre anumiți câini, oamenii au aflat despre noua rasa și în plus văzut că câinele poate în mâinile potrivite. În consecință, a existat o cerere. Acum puteți găsi orice rasa si de a invata despre ea, și ceea ce este mai poobschatsya și proprietarii și crescătorii, pentru a înțelege dacă aceasta rasa este potrivita pentru tine sau nu. Din logica ta pe câini curte trebuie să existe și o cerere - există multe filme despre ei, dar.
de ce atunci există o recesiune? dispărând pietre? ele nu dispar, daca nu le vezi, nu inseamna ca nu sunt. Dalmațienii sunt considerați o rasă rară în Tomsk și sunt mai mult de 20 dintre ei. + Pentru acest mulți după păstrarea unui anumit du-te rasa la alta, deci multe exemple de crescatori excelente care au început din aceeași rasă, iar acum lucrez destul de diferite. În continuare această îngrijire a unui câine - acum multe "pleacă" de la câini mari, câini cu o lână lungă. adică de la o mare grijă pentru ea. Și, în sfârșit, un om vrea mereu ceva Collie noi și păstrate, se poate înțelege că nu este temperamentul tău câine și-ar dori să încerce o alta rasa. deci răspunsurile sunt de ce există o mulțime de rase "mor".
2. Nu sunt un crescător de rock. Cred că orice proprietar este obligat să cunoască o anumită cantitate de informații despre câine și despre educația și psihicul ei. și dacă este proprietarul unui câine de rasă pură, despre standardul și caracteristicile rasei. Chiar îmi plac și alte rase de câini și pentru mine nu există nici o problemă pentru a ridica același post pentru alte rase. Cred că informațiile sunt clare și pot fi culese multe. mai mult decât atât, a vedea ce este un "câine standard".
3. orice caine, indiferent dacă câinele, Dalma, groapă, sau taxiul a fost să meargă mult (suficient) și mai bine fără lesă, într-un zbor liber. și este țara mea să audă astfel de cuvinte, de la proprietarul câinelui. Dalmațienii nu necesită plimbări active în mod constant, 30-40 de minute pe zi și 2-3 ore o dată pe săptămână câinele este suficient. iar câinele nu se va mesteca, pentru că nu este suficient de plimbări, și o serie de lipsa de concentrare, nu înțelege jucării și educație, acesta din urmă este mai important.
4. Ei bine, voi răspunde cu privire la „câine antrenor“ - este în primul rând un indiciu că câinele este rezistent, acesta poate fi o lungă perioadă de timp, cu cel puțin cheltuielile de distanțe preodalevat energie rapid trap decât spostbstvuet structura corpului. de ce să nu se concentreze pe „clovnul caine Dalmatian“ - înseamnă că ea a trebuit să învețe în mod constant trucuri sau ceva :)?

Dalmânii se pot opune pozitiv pentru ei înșiși, recent am avut o luptă cu "colegul tău" - un staf. Am mers de-a lungul echipei, alături de ei, fără o lesa. trecând pe o leșie mai strictă și scurtă. Câinele lui Jerk trage lesa de pe mâini și după câteva secunde se află pe lamele umărului. Am avut destule comenzi "fu" și "următoarea" pe care câinele le-ar face în mod relativ liniștit. Prin urmare, cred că câinele trebuie mai întâi să fie deținut, indiferent de ceilalți câini și crescut.
Ei bine, faptul că înțelegi atât de bine câinele tău. bucuros pentru tine ..

Ce lucruri sunt neterminate, împreună cu proprietarul. Felul meu ar fi să mor, dar nu renunțați.
Câinele trebuie să se potrivească cu rasa lui. Ce fel de luptător este acesta, dacă cade Dalmația lui?
Ei au stricat personalul, IMHO.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: